بهترین داروی گیاهی درمان آنفولانزا در طب سنتی | سلامت

ناشر : دانلود مداحی

بهترین داروی گیاهی درمان آنفولانزا در طب سنتی | سلامت


اگر سرمای زمستان به جسم شما غلبه کرده است، ناچار نیستید برای خلاص شدن تا گرمای تابستان منتظر بمانید! گیاهان دارویی و ادویه‌جات شایعی که در کابینت موجودند می‌توانند به شما یاری کنند، همانطور که می‌توانند کیفیت و کمیت زندگی شما را زیاد شدن دهند.

  1. هل

هل، ادویه‌ای است که مزهی دلچسب به چای می‌قسمتد. هل لبریز از روغن‌های اساسیست که به هضم خوراکی یاری می‌کند، باروری را زیاد شدن می‌دهد و قند خون رامناسب می‌سازد. در آسیا، هل از لحاظ دکتری برای زیاد شدن گردش خون و زیاد شدن انرژی، خیلی اهمیتمند است. همینطور هل، به خوب شدن آسم و برونشیت یاری می‌کند وحتی امکان پذیر است بد‌خلقی را کم شدن دهد.

  1. زنجبیل

هزارن سال است مردم چین، از زنجبیل که یک ضد التهاب طبیعی است، برای تسکین درد مصرف می‌کنند. زنجبیل به کم شدن وضعیت تهوع، آرتروز، سردرد، دردهای قاعدگی، دردهای عضلانی و تمام این‌ها یاری می‌کند. همینطور قادراست به زیاد شدن گردش خون یاری کند.

زنجبیل افزون بر اینکه یک مکمل عالی برای سبزیجات، سس و شیرینی‌جات است، یک جوشانده خوش‌مزه نیز هست.

  1. دارچین

این ادویه گرم و خوش‌مزه برای معالجه گونه های مریضی‌ها از قبیل ضعف، عفونت‌های احتمالی، التهاب معده، پوسیدگی دندان و درد مفاصل به کار گرفته می‌شود. دارچین فایده ضد‌التهابی و آنتی‌اکسیدانی دارد و قند خون را پایین می‌آورد.

همینطور دارچین به مردمی که طبع سردی دارند و به کندی گردش خون مبتلا هستند، یاری می‌کند تا سرحال شوند. ‌روی بیسکوییت صبحانه، ماست و چای خود بپاشانید.

  1. زردچوبه

این ادویه‌ی خوش‌مزه و نارنجی اکثر در خوراک کاری نمایان می‌شود، فایده ضد‌التهابی و آنتی اکسیدانی دارد. علاوه ‌بر‌این، گردش خون را در جسم زیاد شدن می‌دهد که این امر سبب می‌شود درون جسم خود احساس گرمی نمایید.

زردچوبه، دارای ماده‌ای شیمیایی به نام کورکومین است که سبب از دست دادن انسداد و بنابراین کم شدن کلسترول، کارکرد بهینه انسولین ومراقبت از مغز می‌شود.

فایده ضد‌التهابی آن یاری می‌کند تا درد مفاصل تسکین یابد، به‌خصوص در هوای سرد که خیلی الزامی است. شیر (بادام یا سویا شیر) را گرم نمایید و یک قاشق چای‌خوری در آن زردچوبه بریزید.

همینطور بخوانید: خصوصیات زردچوبه
  1. فلفل قرمز

فلفل قرمز تمام را سر حال می‌کند! به دلیل کاپسا‌سینی که درآن وجود دارد، درد مفاصل را تسکین می‌دهد، التهاب را از بین می‌برد و همینطور تصور می‌شود که سبب کم شدن دردهای آرتروزی، پسوریازیس و سردردهای خوشه‌ای می‌شود.

زردچوبه سوخت‌وساز جسم را زیاد شدن می‌دهد وبه قلب نیز، یاری می‌کند. مقدار کلسترول بد را پایین می‌آورد، فشارخون را به وضعیت طبیعی باز می‌گرداند و انسداد شریان‌ها را از بین می‌برد.

  1. سیر

این منشا زیاد شدن دهنده ایمنی نه تنها سرحالتان می‌کند، بلکه شما را از سرماخوردگی و آنفولانزا مصون می‌دارد. در گذشته، سیر برای مرتب کردن مقدار قند‌خون و پیشگیری از مریضی‌های مربوط به دیابت مصرف می‌شد.

افزون برآن، برای کم شدن فشار خون و زیاد شدن مقدار کلسترول مناسب، به کار می‌رفت. طبق دیدیه‌ی شورای تحقیقات تندرستی و دکتری همگانی، استفاده هر روزه‌ی نصف یا یک حبه سیر قریب به ده درصد کلسترول را کم شدن می‌دهد. امکان پذیر است دهان شما بوی بدی بگیرد، اما برای قلب شما سودمند است.

مقاله مرتبط: خصوصیات دکتری سیر

به دلیل داشته باشید، فایده‌های این گیاهان که سبب گرمی طبع شما می‌شوند، امکان پذیر است در معالجه‌های دیگری که گرفتن می‌نمایید آشفتگی ایجاد کنند، پس قبل از استفاده با دکتر خود مشورت نمایید. به‌علت فایده رقیق‌ کنندگی خون، مردمی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند و همینطور کسانی که داروی رقیق کننده خون استفاده می‌کنند بایست احتیاط زیادتری کنند.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد