طرز تهیه سالادی سالم و خوشمزه - چگونه یک سالاد حرفه ای درست کنیم؟ | سلامت

ناشر : دانلود مداحی

طرز تهیه سالادی سالم و خوشمزه - چگونه یک سالاد حرفه ای درست کنیم؟ | سلامت


فقط به این علت که چیزی به اسم سالاد می‌خورید به معنای تضمین تندرستی آن نیست. برای اثبات، به رستوران‌های زنجیره‌ای بزرگ نگاه نمایید که چگونه سالادی شامل ۱۰۰۰ کالری و ۵۰ گرم شکر آماده می‌کنند.

اما حتی سالادهای خانگی یا آن‌هایی که شما خودتان از بخش سلف سرویس رستوران‌ها بر می‌دارید نیز قادراست شما را به اشتباه بیاندازد، البته مشروط بر آنکه نسبت به آنچه انتخاب می‌نمایید و یا به آن اضافه می‌نمایید، دقیق نباشید.

از این ۸ مطلب مصرف نمایید تا در بشقاب بعدی سالاد خود مواد غذایی را زیاد شدن و ریسکاتی که تندرستی شما را تهدید می‌کنند، کم شدن دهید.

  1. تخم مرغ را اضافه نمایید.

طبق تحقیقی جدید در دانشگاه پوردو چربی موجود در زرده‌ی تخم مرغ جذب کارتینوئیدها (آنتی‌اکسیدان‌هایی که قادراست ریسک دچار به مریضی‌های ویژه چشم و سرطان‌ها را کم شدن دهد) را تا ۵۰۰٪ زیادتر نسبت به میل کردن سبزیجات خالی، زیاد شدن می‌دهد.

  1. سبزیجات را آمیخته نمایید.

تحقیقی که در مجله‌ی Agricultural and Food Chemistry به چاپ رسید حاکی از آن بود که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در کاهوی سبز نسبت به کلم قرمز خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد را خیلی آهسته‌تر آغاز می‌کنند و کلم قرمز به‌طور قابل ملاحظه‌ای تاثیر آنتی‌اکسیدانی سریع‌تری دارد. آمیخته کردن دو رنگ از سبزیجات قادراست سببمراقبت مناسبتر و زیاد‌مدت‌تر در برابر ریسک رادیکال‌های ‌آزاد باشد.

  1. کلم‌پیچ را در جای خود حفظ نمایید.

مصرف کلم‌پیچ خیلی شایع است، اما اصلا بدین معنا نیست که مواد غذایی آن از کاهو برتر است.

در حقیقت، در تجزیه و تحلیل مواد غذایی غذا‌ها نمایان شد، کلم‌پیچ در رتبه‌ی پایین‌تری از دیگر سبزیجات نظیر، شاهی، کلم چینی، برگ چغندر، اسفناج و حتی کاهو قرار می‌گیرد، از کلم‌پیچ برای اینکه مزه آن را دوست دارید مصرف نمایید، نه برای اینکه آن نسبت به بقیه‌ی سبزیجات سالم‌تر است.

  1. حتما، خودتان سس درست نمایید.

نه تنها درست کردن سس خانگی به طرز عجیبی آسان است و البته کاملا قابل مرتب کردن طبق مطلوب خودتان، بلکه در تحقیقات اخیر نمایان شد آسان‌ترین شیوه برای حذف شکر اضافی و بعضی مواد شیمیایست که به میزان بیشتر در شیشه‌هایی که می‌خرید یافت می‌شود و با با اضافه وزن نیز رابطه مستقیمی دارد..

  1. جای ورق‌های نازک نان برشته شده را با آجیل عوض نمایید.

هر سالادی به اندکی تردی احتیاج دارد، اما بسته‌ای از ورق‌های نازک نان برشته شده، اگرچه کم کالری‌تر از آجیل‌ها هستند ، اما اکثر از آرد تصفیه شده‌ی سفید که شامل مواد غذایی کم‌تر و البته فیبر کمتر است، تشکیل شده است.

از سوی دیگر، یک مشت آجیل‌ شامل چربی و پروتئین‌های سالم است که به سالادتان قدرت ماندگاری زیادتری می‌دهد.

  1. از پنیر پرچرب نترسید.

نتایج دو مطالعه‌ی جدید در مجله‌ی آمریکایی غذا‌ی بالینی نشان داد که لبنیات پرچرب حقیقتا سودمندند، در یک مورد از مطالعات نشان داده شد که ریسک دچار به دیابت گونه ۲ در مردمی که لبنیات پر‌چرب می‌میل کردند در مقایسه با مردمی که لبنیات فاقد چربی یا کم‌چرب را انتخاب می‌کردند، ۲۳٪ کمتر بوده است.

پنیرهای پرچرب، به‌ویژه گونه های بدبو نظیر آبی و گورگونزولا، همینطور پنیرهای بسته‌بندی مزه‌دار سبب می‌شود که کمتر استفاده نمایید.

  1. از جوانه‌های نارس و خام پرهیز نمایید.

بله، گرچه غذایی به‌دید می‌آیند، اما جوانه‌ها به عنوان ریسک بزرگ ایمنی خوراکی مطرح می‌شوند، طبق اعلان ساوقت خوراکی و داروی امریکا، از سال ۱۹۹۵ هر ساله حداقل یک فراخوان باارزش درباره‌ی جوانه‌ها وجود داشته است. تردی مزه‌ی آن‌ها را با سبزی‌های دیگر نظیر نخودفرنگی جانشین نمایید.

  1. انار را جانشین زغال اخته نمایید.

کشمش و زغال‌اخته‌های خشک، در زمره‌ی افزودنی‌های دوست داشتنی سالاد هستند، اما در هر نصف فنجان از آنان آن‌ها بیش از ۴۰ گرم شکر وجود دارد. به‌جای آن میوه‌‌های تازه نظیر تکه‌های انگور و دانه‌های انار را برگزینید، هر نصف فنجان از آنان فقط شامل ۱۲ گرم شکر است.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد