بهترین مرکز مشاوره هیپنوتیزم و هیپنوتراپی | سلامت

ناشر : دانلود مداحی

بهترین مرکز مشاوره هیپنوتیزم و هیپنوتراپی | سلامت


هیپنوتیزم

هیپنوتیزم زیر مجموعه ای از علم روانشناسی می باشد که شخص در آن از طریق تلقین ، در وضعیت ویژه ای از هوشیاری نیز قرار خواهد گرفت که ذهن بر روی آن موضوع تمرکز می نماید. در این وضعیت در امواج مغزی تغییراتی ایجاد خواهد شد که آگاهی محیطی نیز کم شدن می یابد و در خصوص موضوعات قابل توافق تلقین پذیری شخص زیاد شدن نمایان می کند.

همواره همه ی مردم زمانی که غرق در مطالعه یک کتاب ، گوش دادن به موسیقی مطلوب ، مشاهده یک فیلم و یا هر گونه فعالیت مورد علاقه دیگری باشند ، هیپنوتیزم را تجربه کرده اند. به این علت که در این موقعیت رابطه آن ها با محیط اطراف کم خواهد شد و امحل دارد که متوجه صدای اطراف نیز نشوند.

اشویژهی که در وقت فکر نمودن به موضوعی به شدت بر روی آن موضوع متمرکز می شوند ، توانایی هیپنوتیزم پذیری بالایی خواهند داشت.

زمانی که این مردم در وضعیت هیپنوتیزم قرار می گیرند ، به ذهن خود جهت پذیرش توصیهات و همینطور تلقینات معالجه گر آمادگی می دهند که هیپنوتیزم بر روی آن ها اثر زیادتری خواهد گذاشت. و در این صورت تلقینات مثبت و معالجه ای به لایه های عمیق ذهن نفوذ می کند. شما خواهید توانست در مناسبترین مرکز مشاوره هیپنوتیزم و هیپنوتراپی این کار را انجام دهید.

 گونه های هیپنوتیزم

هیپنوتیزم به سه گونه تلقینی ، پسرفتی و تحلیلی تقسیم بندی می شود ، که در دنباله به آن ها خواهیم پرداخت.

کارشناسان دانش هیپنوتیزم هر کدام از این موارد مصرف می کنند. تلقین معالجه ای زمانی انجام می شود که جهت تغییر دادن نحوه فکر کردن ، احساس و همینطور کردار به شخص تلقینات ساده ای القا می گردد تا مسئله او به این صورت حل شود. در روش پسرفت معالجه ای ، شخص می بایست خاطرات قدیمی خود را به یاد بیاورد ، تا به علت ها به وجود آمدن مسائل کنونی خود پی ببرد.

در تحلیل معالجه ای ، کارشناس ذهن ناخودآگاه شخص را تحلیل می نماید تا مسائل او نیز حل گردد.

کاربرد هیپنوتیزم

  • شما می توانید برای تفریح ، هیپنوتیزم را انجام دهید.
  • شما می توانید فکرها منفی دیگران را نسبت به خودتان با این کار تغییر دهید.
  • شما با هیپنوتیزم خواهید توانست شخصی را جهت دیدنتان احضار نمایید.
  • با هیپنوتیزم می توان خانواده از هم پاشیده ای را دور هم جمع نمود.
  • با مصرف هیپنوتیزم شما خواهید توانست دشمنتان را تبدیل به دوست خود نمایید.
  • شما می توانید از هیپنوتیزم در تجارت مصرف نمایید.

مزایای هیپنوتیزم

هیپنوتیزم قادراست در معالجه ترک سیگار ، ناخن جویدن ، بازی با مو ، کنترل پرخوری های عصبی و لاغری یاری نماید. با مصرف مزایای هیپنوتیزم می توان خیلی از ناراحتی های فکری و همینطور آشفتگیات روانی را درمان نمود. هیپنوتیزم در از بین بردن اندوه ، بی قراری ، ایجاد نشاط و شادمانی خیلی اثربخش خواهد بود.

از طریق هیپنوتیزم می توان مریضی هایی هنظیر سر درد ، تنگی نفس ، بی خوابی ، بی قراری ، آشفتگیات سو هاضمه ، برخی از ناراحتی های قلبی ، ترس ، نگرانی ، اختلال ، افسردگی ، نا دلگرمیی ، دلسردی ، اکثر مریضی های جسمی ، عادات و رفتار ناخوشایند و مریضی هایی که منبع آن عصبی و معالجه ای داشته باشند ، قابل معالجه خواهد بود.

با مصرف هیپنوتیزم می توان قدرت فکر کردن ، تخیل و همینطور حافظه را تثبیت نموده و شخص را قادر به مصرف نهایت ظرفیت مغز خود نماید.

هیپنوتراپی

هیپنوتراپی به مردم یاری می نماید تا در مسائلی که دارند غلبه نمایند. این شیوه همواره با قرار دادن شخص در وضعیت ناخودآگاه و همینطور پیشنهاد روش های رفتاری و یا تثبیت اعتقاداتی که شخص امحل دارد داشته باشد انجام می گردد. روش های هیپنوتراپی همواره به چند قسمت تقسیم بندی می شوند. یکی از این روش ها که در معالجه از طریق هیپنوتیزم مصرف می شود ، بازگشت سنی و یا بازگشت به روزهای گذشته خواهد بود.

در این روش از هیپنوتراپی ، فکرهای که شخص در یک بازه وقتی ویژهی را داشته است به یاد می آورد. با یادآوری مجدد این فکرها ، مریض خواهد توانست به تصمیماتی که امحل دارد در آن بازه وقتی گرفته باشد برسد. خوشبختانه این روش به زیاد شدن اطمینان به نفس و همینطور تثبیت قدرت شخصی بیماران نیز یاری بی‌شماری می کند. در دنباله به دیگر روش ها می پردازیم.

تازه حیات

تازه حیات تا محدودهی شبیه روش بازگشت به گذشته می باشد و در آن از مریض خواسته می شود گذشته خود را به یاد آورد. در روش تازه حیات پیشنهاد هایی به مریض خواهد شد و یاری می کند تا رویدادها و یا حوادث ویژه ای را مجدد به یاد آورد.  به همین علت با مصرف روش تازه حیات می توان ذهن مردم را تازه تر کرد. که هیپنوتیزم کننده قادراست با مصرف فکر کردنات بر روی مسائل مریض کار نموده و تقویت او را خوب شدن بقسمتد.

شبیه سازی

شبیه سازی روش دیگری از روش های هیپنوتراپی به حساب می آید که مشاوران از آن نیز مصرف می نماید. زمانی که احتیاج باشد تا مریض آرام گردد ، از این روش مصرف می شود.

در روش شبیه سازی ، به مریض گفته می شود تا تجربیات تازه ای که مشاور با دقت بیان می کند را تصور کرده و به صورت رنگی آن ها را بازگو نماید. همین کار سبب خواهد شد تا ذهن مریض از علایق گذشته رها شود و به یک وضعیت جدید وارد گردد.

معالجه قسمتی تبت

روش معالجه قسمتی توسط شخصی به نام کارلز تبت ابداع گردید. در این روش ، مریض مسئله خود را در صورتی که تحت وضعیت بیهوشی برگرفته از هیپنوتیزم می باشد بازگو می نماید ، که در همین حال شخص هیپنوتیزم کننده تلاش خواهد کرد تا مسائل مریض را به بخش های متفاوتی تقسیم بندی نماید.

با مصرف این روش ، می توان بخش هایی از مسئله که احتیاج به تغییراتی دارد را شناسایی نموده و با دقت همه ی عملیاتی که شخص می بایست جهت تغییر مسائلی که با آن مواجه بوده است را انجام دهد.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد