جامع­ترین راهنمای رامسرگردی؛ از گردش تا اقامت | سلامت

ناشر : دانلود مداحی

جامع­ترین راهنمای رامسرگردی؛ از گردش تا اقامت | سلامت


 

برای اینکه از سفر خود به رامسر زیبا نهایت لذت را ببرید، مناسبتر است قبل از هر چیز آن را بشناسید. منظور ما از این شناخت؛ آشنایی با جاذبه­هایی است که بایست آنان را ببینید، در آنان خوراکی میل کنید یا از آنان خرید نمایید. حتی اینکه هتل­های رامسر چگونه قرار است میزبان شما باشند هم قسمتی از این آشنایی است. اگر چند دقیقه ای زمان بگذارید و تا انتهای این مطلب، جااینجاس  را همراهی نمایید؛  در حقیقت یک راهنمای جامع سفر به رامسر را مطالعه کرده­اید.


کِی بریم رامسر؟

شهرهای شمالی از آن دست شهرهایی هستند که در هر چهار فصلِ سال مشغول باارزشانداری هستند. حتی در تابستان گرم و شرجی هم می­شود به ییلاقات اطراف رامسر مثل جواهرده، جنت رودبار و گرسماسر پناه برد. با این حال گرمای مرطوب رامسر، قیمت بالای هتل­ها و شلوغی می­تواند برای خیلی­ها بهانه­ای باشد تا دورِ رامسر را در این فصل خط بکشند.

مناسبترین وقت سفر به رامسر؟ مناسب طبیعت سرزنده رامسر و زیبایی­های اطراف آن در بهار به اندازه به اندازه وسوسه کننده هستند. اگر از تعطیلات نوروز که با سیل جمعیت، قیمت نجومی هتل­ها و بارش­های پراکنده در رامسر روبه رو می­شویم بگذریم؛ اردیبهشت و خرداد مناسبترین وقت برای رامسرگردی هستند. البته روزهای آغازین مهرماه را هم می­توان برای سفر به رامسر در دید گرفت. هوا مطبوع است و هنوز ابرهای پرباران بر آسمان شهر حاکم نشده­اند، قیمت هتل­ها و اقامتگاه­ها فروکش کرده و از جمعیت هم خبری نیست.

 فصل پایانی سال هم چندان وقت مناسبی برای رفتن به رامسر نیست. هر چند ارزانی هتل­ها و اقامتگاه­ها می­تواند فریبنده باشد، اما آب و هوای شهر استقبال مناسبی از شما نخواهد کرد. هوای رامسر در زمستان بس ناجوانآقایانه سرد است و در بهمن تا ۶ درجه سانتیگراد پایین می­آید!


با چی بریم رامسر؟

سئوال سختی نیست. این شما هستید که تصمیم گیرنده هستید. بودجه، حال و حوصله خود و آب و هوا را بسنجید و یکی از سه راه زیر را انتخاب نمایید:

سفر به رامسر با ماشین شخصی

دلبرایت­های مسیر رامسر کم از خودِ مقصد ندارد. اگر از پایتخت دل به جاده شمال بزنید، در میانه راه بهشتی انتظارتان را می­کشد که نمی­توان چشم به روی آن بست. البته بایست بگوییم که از تهران تا رامسر دو راه پیش روی شما است با فواصل مختلف. یکی همان جاده چالوس دوست داشتنی است که بایست ۲۵۵ کیلومتر در آن برانید تا به رامسر برسید. به علاوه در این مسیر قرار است از خوش آب و هواترین و دیدنی­ترین شهرهای شمال یعنی مرزن آباد، چالوس، کلارآباد، متل قو، عباس آباد، نشتارود، تنکابن و کتالم هم عبور نمایید.

راه دوم زیاد­تر است و مستلزم ۴۸۸ کیلومتر نشستن پشت فرمان. هر چند این مسیر زیاد هم زیبایی­های ویژه خود را دارد. از تهران که حرکت نمایید، اولین شهری که به آن می­رسید؛ قزوین خواهد بود. در دنباله راه هم شهرهای دوست داشتنی گیلان مثل رودبار، رستم آباد، امامزاده هاشم، سنگر، لاهیجان، لنگرود، رودسر و چابکسر توقف گاه مناسبی برای شما خواهند بود. هر مسیری را که برای رفتن به رامسر انتخاب می­نمایید، حواستان به دو مطلب باارزش باشد: اول اینکه خود و ماشین­تان را برای جاده پرپیچ و خم شمال مهیا نمایید. دوم اینکه ترمز نمایید و اندکی هم از هوای لذت قسمت مسیر به ریه­های خود کادو دهید.

سفر به رامسر با اتوبوس

خیلی­ها اتوبوس را برای رفتن به رامسر انتخاب می­کنند. برخی به علت هزینه کمتر آن، بعضی دیگر برای رهایی از خستگی رانندگی و عده­ای هم یک سفر گروهی با اتوبوس را مهیج­تر می­دانند. علت هر چه باشد؛ از زیادتر شهرهای باارزش ایران، اتوبوس­ها به سمت رامسر حرکت می­کنند. مثلا از تهران اتوبوس­های متداولی و VIP در پایانه غرب مهیا­اند تا در عرض ۳ ساعت شما را به این مقصد زیبا برسانند.

سفر به رامسر با هواپیما

سفر تفریحی به رامسر با هواپیما؟ مناسب اندکی عجیب و دور از ذهن است، اما غیرامکان پذیر نیست. احتمالا زیادتر آنانیی که به رامسر پرواز می­کنند، مسافران تجاری هستند؛ مسافرانی که یک پرواز ۱۵ دقیقه­ای هر چقدر هم گران باشد، برایشان حیاتی است. اگر ترانسفر رایگان در فرودگاه رامسر آنان را تا هتلشان همراهی کند نیز تمام چی ایده آل­تر خواهد شد.


تو رامسر کجا بمونیم؟

در سفر به رامسر کمترین دغدغه شما محل اقامت است. با وجود تعداد بیشمار هتل، هتل آپارتمان و ویلاهایی که در این شهر ساخته شده، انتخاب سختی نخواهید داشت. اجازه دهید اندکی زیادتر شما را در نمایان کردن اقامتگاه در رامسر راهنمایی کنیم:

 • به دنبال هتل­های لوکس رامسر هستید؟ هتل بزرگ پارسیان آزادی و هتل بام سبز به احتمال بیشتر شما را خشنود خواهند کرد. به صفحه هتل­های رامسر در جااینجاس https://jainjas.com/  بروید و اطلاعات ضروری را در مورد این دو هتل به دقت بخوانید. به علاوه در مقاله “مزه آفتاب کالیفرنیا در هتلی بر بام رامسر”، نگاه عمیقی به درون هتل بام سبز انداخته­ایم.
 • هتل آپارتمان­های رامسر مد دیدتان هستند؟ نگاهی به هتل آپارتمان نیستان، هتل آپارتمان لیان، هتل آپارتمان اسکان، هتل آپارتمان باروژ، هتل آپارتمان کارن و هتل آپارتمان ترنج متین بیندازید.
 • کم شدن هزینه­های سفر شما را به رزرو یک هتل ارزان در رامسر تشویق می­کند؟ با هتل بزرگ ارمیا(ملکشاه سابق) و هتل آپارتمان نیستان زیادتر آشنا شوید.


موقعیت مکانی هتل­های رامسر

لوکیشن هتل یکی از عاملهایی است که نمی­توان از آن گذشت. دوری از مرکز شهر یا جاذبه­های دیدنی همیشه شکایت مسافران را به همراه داشته است. پس مناسبتر است از همان ابتدا فاصله هتل با مکان­های مورد دیدتان را بدانید و بعد اقدام به رزرو نمایید. مطلب “جامع­ترین راهنمای رامسرگردی؛ ازگردش تا اقامت” را با تحقیق فاصله هتل­های رامسر تا مکان­های باارزش دنباله می­دهیم.

نزدیک­ترین هتل­ها به فرودگاه رامسر

 • هتل بزرگ ارمیا(ملکشاه سابق): ۴ دقیقه
 • هتل پارسیان آزادی: ۸ دقیقه
 • هتل آپارتمان لیان: ۸ دقیقه
 • هتل آپارتمان اسکان: ۸ دقیقه
 • هتل آپارتمان کارن: ۸ دقیقه

نزدیک­ترین هتل­ها به ترمینال رامسر

 • هتل بزرگ ارمیا(ملکشاه سابق): ۲ دقیقه
 • هتل آپارتمان اسکان: ۴ دقیقه
 • هتل آپارتمان ترنج متین: ۵ دقیقه
 • هتل پارسیان آزادی: ۶ دقیقه
 • هتل آپارتمان لیان: ۶ دقیقه

تو رامسرکجا رو بگردیم؟

رامسر آنقدر جاهای دیدنی دارد که لقب عروس شهرهای ایران را برایش به ارمغان آورده اند. البته تمام این جاذبه­ها را نمی­شود در چند روز دید. شاید مناسبتر باشد مناسبترین­ها را گزینش کرد. پیشتر در مقاله­ای با عنوان رامسر؛ عروس شهرهای ایران به توصیف جاذبه­های زیبای رامسر پرداخته و نگاهی تصویری هم به آنان انداخته ایم. توصیه می­کنیم به یاری این مطلب با جاذبه­های زیبای رامسر آشنا شوید.


تو رامسر از کجا خرید کنیم؟

از رامسر نمی­توان دست خالی برگشت. حتی اگر با دست خالی به این شهر بروید، با یک چمدان پر باز خواهید گشت. با این اوصاف به سراغ مناسبترین مراکز خرید رامسر رفته ایم:

بازارهای محلی رامسر

حال و هوای بازارهای شمال را نمی­شود با هیچ چیز عوض کرد. حتی اگر این بازارها قدیمی نباشند و از بُعد معماری حرفی برای گفتن نداشته باشند. مثلا شنبه و سه شنبه بازارهای رامسر که در اطراف میدان امام برگزار می­شوند؛ دنیایی از مزه­ها و رنگ­های خوشمزه هستند. محلی­ها در این دو روز از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را به بازار می­آورند تا هم آنان کسب روزی کنند و هم مسافران یک دلِ سیر خرید کنند. به این بازار که رفتید؛ از میان گونه های سبزیجات، لبنیات، ترشیجات و ماکیان محلی رامسر برای خود چیزی گزینش نمایید. رامسر هم نظیر رشت یک بازار ماهی فروش­ها دارد که هر چند نوپا است، اما خیلی­ها را برای خرید به جنب پل صفارود می­کشاند.

مرکز خرید آرامش

مجتمع تجاری-تفریحی آرامش بزرگ­ترین مرکز خرید رامسر است که در خیابان عبدالرزاق و روبه روی هتل قدیم رامسر قرار گرفته است. این مرکز با چهار طبقه که پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، طلا و جواهر به فشیوه می­رسانند؛ برای سرگرمی مسافران هم چاره­ای اندیشیده است. سالن بیلیارد و پینگ پنگ، رستوران، سینما و شهربازی از آن جمله است. ضمن اینکه آرامش برای آسودگی خاطر باارزشانان خود، پارکینگ هم تعبیه کرده است.

مرکز خرید نگین

مرکز خرید نگین در خیابان مطهری رامسر هم از مناسبترین­های شهر است. اجناسی مثل لباس، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم منزل در نگین با کیفیت­های خشنود کننده به فشیوه می­رسند.

فروشگاه پوشاک نوربرت

اگر به تله کابین رامسر رفتید، خرید از فروشگاه پوشاک نوربرت را هم در برنامه­تان بگنجانید. در این فروشگاه بزرگ که نزدیک به ۱۲۰۰ متر مربع مساحت دارد، مناسبترین پوشاک از مزیتن برندها گردآوری شده اند. خرید از نوربرت برای تمام سلیقه­ها چه رسمی پوشان و چه علاقه مندان به لباس­های کژوال، جالب خواهد بود. از بابت جای پارک هم بی قرار نباشید؛ پارکینگ تله کابین چند ساعتی میزبان خودروهای شما خواهد بود.


تو رامسر کجا خوراکی بخوریم؟

برای اینکه مزه خوراکی های خوشمزه رامسر زیر زبانتان بنشیند، بایست سراغ مناسبترین رستوران­های شهر بروید؛ رستوران­هایی که تعداد آنان هم کم نیست:

رستوران خاور خانم

خاور خانم با دستپخت خوشمزه و رستوران باصفا و صمیمی خود چند سالی است که پای گردشگران را به سرولات باز کرده است. فقط این را بدانید که کباب ترش، مرغ شکم پر، باقالی قاتوق و میرزا قاسمی­های خاور خانم رقیب ندارند. میل کردن این خوراکی ها آن هم زمانی روبه رویتان تا چشم کار می­کند، طبیعت سبز است؛ اشتهای مضاعف می­خواهد.

رستوران اکبر جوجه

خیلی­ها باور دارند که مزه اصیل اکبرجوجه را بایست در رامسر چشید. پس حالا که تا رامسر آمده­اید، چرا تا میدان امام خمینی این شهر نروید و این مزه اصیل را امتحان ننمایید؟ البته بایست بدانید که در منوی این رستوران، اکبر جوجه تنها یکه تاز میدان است و از خوراکی های دیگر خبری نیست.

رستوران مظاهری

در رستوران مظاهری رامسر که تا ساحل هم فاصله­ای ندارد، خوراکی های قدیمی و محلی با کیفیت عالی و قیمت قابل قبول سرو می­شود. پس اگر دلتان برای یک نوبت خوراکی ی محلی در یک فضای ساده و صمیمی لَک زده، تا دانشگاه آزاد رامسر برانید و جلوی درب رستوران مظاهری پیاده شوید.

فست فود بنیتو

مناسبترین فست فودهای رامسر از مرغ سوخاری و همبرگر تا پیتزا را می­توانید در فست فود بنیتو سفارش دهید؛ به هر حال همیشه که قرار نیست خوراکی ی قدیمی میل نمایید. اگر خوراکی های فرنگی باب میلتان هستند، به پلاژ ساحلی شهرداری بروید و در بنیتو دلی از عزا درآورید!

سوغات رامسر

خیلی از مسافران کوکی و کلوچه؛ این شیرینی­های دوست داشتنی و خوشمزه را به عنوان حسن ختام سفرشان به رامسر انتخاب می­کنند. اگر به دنبال شیرینی هستید؛ رشته به رشته، برنجک، پشت زیک و نان­هایی نظیر قتلمه و قماق را هم می­توانید امتحان نمایید. حصیر بافی و صنایع چوبی رامسر هم مدت­های مدیدی است که جای خود را بین گردشگران باز کرده­اند.

اقتباس شده از:

هتل­های رامسر https://jainjas.com/ramsar

https://is.gd/IIU8nB


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد