افزایش شانس مادر شدن با برنامه غذایی | سلامت

ناشر : دانلود مداحی

افزایش شانس مادر شدن با برنامه غذایی | سلامت


مادر شدن یکی از آرزوهایی است که تقریبا هر بانویی بارها و بارها به آن فکر کرده است و خود را در موقعیت دارا بودن یک بچه دلبند و دلنشین گذاشته است. تجریبات دکتری در سالیان اخیر نشان داده‌اند که بعضی از فاکتور های خارجی می‌توانند بر باردار شدن خانم ها اثر مثبت یا منفی بگذارند. رژیم یا برنامه خوراکی یکی از مواردی است که قادراست اقبال باردار شدن را در خانم‌های جوان زیاد شدن دهد؛ البته به شرطی که از یک برنامه درست و اصولی مصرف شود.

بر اساس گزارش مجله اینترنتی ایده آل مگ در صورتی که مجموعه‌ای از مواد خوراکی در کنار هم به میزان نمایان و در یک بازه وقتی تعیین شده استفاده شوند؛ می‌توانند اقبال باردار شدن و در نهایت تجربه لذت زیبا و مقدس مادری را در خانم‌ها زیاد شدن دهند. اما سوالاتی نظیر : کدام مواد خوراکی اقبال مادر شدن ما را زیاد شدن می‌دهند؟ رژیم خوراکی مادر شدن را از چه وقتی بایست آغاز کنیم ؟ میل کردن چه خوراکی هایی می‌توانند اقبال بارداری را کم شدن دهند ؟ و … مواردی هستند که همگی در این مقاله جواب داده می‌شوند.

اشتباه شایع و خیلی بزرگی که در این زمینه به وجود می‌آید؛ این است که بعضی گمان می‌کنند برای زیاد شدن اقبال بارداری، تنها خانم ها بایست به رژیم خوراکی روی بیاورند! این فرضه به طور مطلق اشتباه است؛ زیرا آقایان احتیاج بایست پا به پای همسرشان در این رژیم خوراکی شرکت کرده و با استفاده بعضی از مواد خوراکی، اقبال تولید اسپرم‌های بارور را زیاد شدن دهند.

مواد خوراکی که قادراست اقبال مادر شدن شما را زیاد شدن دهند

مواردی که در این فهرست قرار می‌گیرند؛ خوراکی های سالمی هستند که تقریبا همگی ما با خاصیت ها آن‌ها آشنا هستیم. به خانم ها عزی پیشنهاد می‌کنیم که این مواد خوراکی را در برنامه هر روزه خود و همسرشان گذاشته تا با توکل بر خداوند؛ اقبال بارداری خود را بالا ببرند:

سبزیجات

تقریبا در هر رژیم خوراکی سالمی که سراغ داریم؛ سبزیجات جایگاه ویژه و غیر قابل جانشینی دارند. سبزی‌هایی نظیر کاهو، بروکلی، فلفل دلمه سبز و … می‌توانند هم بر روی خانم ها تاثیر مثبت بگذارند و هم در تولید اسپرم سالم به آقایان یاری کنند.

حبوبات

مصرف حبوبات زیادتر در رژیم خوراکی قادراست به تولید زیادتر پروتئین در جسم منجر شود. جسم آقایان برای تولید یک اسپرم سالم، احتیاج مبرمی به پروتئین داشته و حبوباتی نظیر لوبیا ، نخود، عدس، ماش و لپه می‌توانند در این زمینه اثر غیر قابل انکاری ایفا نمایند.

بادام درختی خام

ماده روی اثر خیلی بیشتری در تولید اسپرم‌های سالم دارد و بادام درختی به عنوان یکی از غنی‌ترین منابع روی در طبیعت شناخته شده است. دکتران پیشنهاد می‌کنند که پیش از ارتباط جنسی، چند عدد بادام درختی خام استفاده نمایید تا اقبال بارادری و در نهایت تولید مثل در شما و همسرتان زیاد شدن یابد.

توت فرنگی

ماده‌ای به نام اسید فولیک قادراست تا حد گریزوانی به تخمک گذاری اثربخش در خانم ها یاری کند. توت فرانگی یکی از غنی‌ترین منابع اسید فولیک به شمار می‌رود که به راحتی نیز در دسترس خانم ها قرار دارد. درنتیجه استفاده این میوه لذیذ و خوشمزه را فراموش ننمایید.

جالب است بدانید که اسید فولیک اثر خیلی باارزشی در عدم بروز ناهنحاری‌های ژنتیکی و در نهایت تولید نوزاد ناقص دارد. درنتیجه اگر می‌خواهید بچه شما در نهایت تندرستی به دنیا بیاید؛ حتما منابع اسید فولیک را فراموش ننمایید.

مارچوبه

اگر به دنبال یکی دیگر از منابع پربار اسید فولیک می‌باشید؛ بایست به استفاده مارچوبه عادت نمایید. این ماده خوراکی سودمند، افزون بر اسید فولیک، دارای مقادیر بیشتری فیبر و مس نیز می‌باشد که همگی آن‌ها می‌توانند اقبال بارداری در خانم ها را زیاد شدن دهند. البته افزون بر زیاد شدن اقبال بارداری، مارچوبه قادراست در تولید یک نوزاد سالم و بدون کاستی نیز خیلی اثربخش واقع شود.

موز

موز یک منشا پربار از پتاسیم است که اثر خیلی بیشتری در باورو شدن خانم ها دارد. پتاسیم محیط واژن را قلیایی می‌کند و این امر سبب می‌شود که تخمک گذاری خوب شدن یافته و در نهایت بارداری آسان‌تر گردد. هر روزه حداقل یک عدد موز را در برنامه خوراکی خود داشته باشید.

آجیل‌ها

مغزهایی نظیر فندق، گردو ، پسته و بادام نیز می‌توانند اقبال مادر شدن را زیاد شدن دهند. تمام مواردی که به آن‌ها ذکر شد؛ افزون بر دارا بودن مقادیر بیشتری اسید فولیک، به عنوان منابع قوی امگا ۳ نیز شناخته شده‌اند. بدیهی است که اجیل‌های تازه و خام، اثر به مراتب زیادتری از گونه بو داده آن‌ها از خود به جای می‌گذارند.

آووهدیه

استفاده آووهدیه قبل از ارتباط جنسی، قادراست بر روی بارداری خانم‌ها اثر بگذارد. البته آووهدیه بایست توسط آقایان استفاده شود. اسیدهای چرب موجود در این ماده خوراکی، بر روی زیاد شدن کیفیت اسپرم‌ها اثر مثبت گذاشته و در نهایت قادراست به بارداری خانم‌ها منجر شود.

تخم مرغ

تخم مرغ نیز از آن دسته خوراکی هایی است که بر روی بیشتر مکانیزم‌های بدن، اثر مثبت دارد. با توجه به خصوصیات پرتعداد تخم مرغ، اصلا جای تعجب نیست که استفاده آن بتواند در زیاد شدن اقبال بارداری نیز اثر گذار باشد. تخم مرغ لبریز از پروتئین و اسیدهای چرب و استفاده آن در دورانی که برای بارداری تلاش می‌نمایید؛ پیشنهاد می‌شود.

برای اطلاعات زیادتر توصیه می‌کنیم مقاله خوراکی های پرکالری برای پسردار شدن در مجله ایده آل مگ را مطالعه نمایید.

چه خوراکی هایی اقبال بارداری خانم ها را کم شدن می‌دهند ؟

   حال که با مواد خوراکی اثربخش در زیاد شدن اقبال مادر شدن آشنا شدیم؛ زمان آن رسیده که به نبایستها و پرهیزهایی که رعایت آن‌ها توسط زوجین الزامی است نیز ذکر شود. بعضی از مواد خوراکی به علت فایده و گونه عملکردشان در بدن، می‌توانند اقبال بارداری را در خانم ها به شکل قابل ملاحظه‌ای کم شدن دهند:

برنج

این ماده خوراکی که از قضا اثر خیلی پررنگی در سبد خوراکی هر روزه خانواده‌ای ایرانی ایفا می‌کند؛ قادراست سبب ایجاد آشفتگی در روند بارداری شما شود. برنج سبب زیاد شدن انسولین در جسم می‌شود که قادراست اقبال مادر شدن را در خانم ها کم شدن دهد. البته این به معنی حذف کامل برنج از رژِم خوراکی نیست؛ بلکه کم شدن میزان استفاده آن قادراست به ثابت ماندن میزان انسولین و در نهایت زیاد شدن اقبال بارداری یاری کند.

نان سفید

این ماده خوراکی نیز درست به نظیر برنج، از ارزش و اثر پررنگی در سبد خوراکی ایرانی‌ها برخوردار است. اما نان به علت دارا بودن میزان بیشتری کربوهیدرات تصفیه نشده، قادراست در نهایت میزان انسولین جسم شما را زیاد شدن داده و به طبع آن، احتمال بارداری را کم شدن دهد. وقتی که قصد اقدام برای مادر شدن را دارید؛ مناسبتر است در استفاده نان، اندکی صرفه جویی نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد