نشانه های باهوش بودن | آیا من باهوش هستم؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

نشانه های باهوش بودن | آیا من باهوش هستم؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی


برای اینکه بتوانید شخص باهوشی باشید احتیاجی به مدرک های آن چنینی ندارید. در حقیقت علامت های باهوشی خیلی ظریف هستند و اگر آن ها را نشناسید امکان پذیر است نتوانید باهوش بودن خود یا دیگر مردم را شناسایی دهید. اما بی قرار نباشید.

علامت هایی وجود دارد که توسط دانشمندان تایید شده و نشان می دهد شما شخص استثنائی باهوشی هستید. در این مقاله قصد داریم ۸ مورد از علامت های شگفت انگیز و البته غیر عادی با هوش بودن را با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشید.


شما اولین بچه خانواده هستید:

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که بچه ها اول هر خانواده نمرات IQ بالاتری نسبت به دیگر خواهران و برادران خود دارند. باهوشی این بچه ها از همان روزهای آغازین زندگی نمایان می شود.

پژوهشگران برای انجام دادن این مطالعه ۵۰۰۰ بچه را از بدو تولد تا سن ۱۴ سالگی مورد تحقیق قرار دادند و مهارت خواندن، تطبیق عبارات و به دلیل سپاری تصاویر را ارزیابی نمودند.

این پژوهشگران گرفتنند با اینکه پدرومادری با چندین بچه تلاش می کنند از تمام آن ها به صورت عادلانه پشتیبانی کنند اما بچه ها اول هر خانواده وظایف زیادتری نسبت به دیگرین گرفتن می کنند و همین امر سبب خوب شدن مهارت های فکری آن ها می شود.

مقاله مرتبط: علامت های باهوش بودن کودک

از واژه های مناسبی مصرف نمی نمایید:

یکی از مطالعات انجام شده در دانشگاه نیویورک نشان می دهد که مردم باهوش از واژه های خوبی مصرف نمی کنند. پژوهشگران برای انجام دادن این مطالعه از شرکت کنندگان خواستند واژه هایی که هر روزه برای نوشتن یا صحبت کردن مصرف می کنند را بیان نمایند.

آن ها واژه های به کار رفته در طبقه بندی های متفاوتی جای دادند. بعد از تحقیق، به این نتیجه رسیدند مردمی که قادر بودند واژه های زیادتری را فهرست کنند از واژه های خوبی مصرف نمی کردند. این موضوع بدین خاطر است که چنین مردمی فهرست بزرگتری از واژگان را دارند.

پژوهشگران بر این باورند که مردم باهوش طیف وسیعی از کلمات را دارند و همین امر نشان دهنده توانایی و ظرفیت آن ها برای حفظ ومراقبت چنین کلماتی است.


مادر خود را عصبانی می نمایید:

حتی وقتی که در رحم مادر خود به سر می بردید نیز شخص آرامی نبودید. پژوهشگران تورنتو بعد از اینکه مادران باردار و بچه به دنیا آمده را مورد تحقیق قرار دادند گرفتنند مادرانی که از تهوع بارداری رنج می برند بچه های را به دنیا می آورند که امتیاز بالاتری در تست های هوش کسب می کنند.

مناسب حالا سوال اینجاست که این دو مورد چه رابطهی به هم دارند؟ به احتمال بیشتر زنانیی که با تهوع بارداری دست و پنجه نرم می کنند بچه ها خود را دربرابر میزان بالاتری از هورمون های بارداری همانند estradiol و پرولاکتین قرار می دهند و همین امر سبب می شود جنینپرورش مغزی مناسبتری داشته باشد.


شب تا دیرزمان بیدار می مانید:

مردم باهوش، شب تا دیرزمان بیدار می نظیر. پژوهشگران انگلیسی برای انجام دادن مطالعه خود بیش از ۲۰۰۰۰ شرکت کننده را به مدت هشت سال مورد تحقیق قرار دادند و گرفتنند مردمی که میزان IQ بالاتری دارند نسبت به دیگر مردم زیادتر بیدار می نظیر.

این موضوع بدین خاطر است که مردمی با توانایی های شناختی بالاتر به نوع ای تکامل یافته اند که می توانند ریتم و ساعت طبیعی جسم را نادیده بگیرند.

همین امر سبب می شود چنین مردمی تا دیرزمان بیدار بنظیر. اجداد ما برای پیشگیری از ریسکات موجود، شب را زودتر می خوابیدند اما انسان های باهوش و مدرن امروزی دربرابر این ریسکات قرار ندارند و می توانند شب را تا دیرزمان بیدار بنظیر.

فقط به دلیل داشته باشید که بزرگسالان حداقل به ۷ الی ۸ ساعت خواب در شب احتیاج دارند تا بتوانند فعالیت‌های خود را به درستی انجام دهند. این عدد از شخصی به شخص دیگر متغیر است.


تنهایی را دوست دارید:

دوست ندارید به شهر بروید، در رویدادهای بزرگ شرکت نمایید یا در باارزشانی‌های شلوغ شرکت نمایید؟ مناسب این موضوع قادراست نشانگر هوش شما باشد.

پژوهشگران انگلیسی ۱۵۰۰۰ شخص بزرگسال را مورد تحقیق قرار دادند و گرفتنند مردمی که میزان بالایی از IQ را دارند کمتر از دیگرین در محل های شلوغ زندگی می کنند و حضور نمایان می یابند. این مردم نسبت به دیگر مردم وقت کمتری را در جامعه می گذرانند و همین موضوع سبب خوشنودی آن ها از زندگی می شود.

اجداد ما در قبایل زندگی می کردند و برای برطرف کردن احتیاجهای خود ناچار بودند با هم تفاکتور و رابطه داشته باشند. مردم خیلی باهوش به نوع ای پیشرفت یافته اند که می توانند خود را به شتاب با جامعه‌ی در حال تغییر وفق دهند.


طنز عامیانه را دوست دارید:

اگر حس طنز دارید بیشتر ناآسان نشوید. این موضوع قادراست نشانگر هوش شما باشد. دانشمندان اتریشی ۱۵۰ نفر را مورد تحقیق قرار دادند. آن ها هوش کلامی و غیر کلامی مردم را ارزیابی کردند.

مردمی که جوک‌های عامیانه را ترجیح می دادند میزان بالایی از هوش را داشتند. این موضوع بدین خاطر است که مردم برای درک و تفسیر چنین جوک هایی بایست با عضلات ذهنی خود به سختی کار کنند. اینگونه طنزها پیچیده هستند.


امکان پذیر است زیادتر از دیگر مردم به استفاده الکل و موارد این چنینی تمایل داشته باشید:

تحقیقات انجام شده در دانشگاه لندن نشان می دهد نوجوانان باهوش زیادتر از دیگر مردم دوست دارند استفاده ماریجوانا و الکل را تجربه کنند. آن ها بعد از دنبال کردن ۶۰۰۰ شخص ۱۱ تا ۲۰ سال، گرفتنند دانش آموزان باهوش وقتی که به اواخر ۲۰ سالگی خود می رسند ۵۰ درصد زیادتر از دیگرین از ماریجوانا مصرف می کنند و زیادتر از دیگران دوست دارند استفاده الکل را تجربه نمایند.

اما بعضی از مطالعات تجربی نشان می دهد مردم باهوش در طول ۱۳ تا ۱۷ سالگی خود کمتر از دیگرین به استفاده سیگار تمایل دارند. پژوهشگران بر این باورند مردمی که توانایی شناختی بیشتری دارند شخصیت بازتری خواهند داشت.

این موضوع بدین معنی است که چنین مردمی دوست دارند تجربیات جدیدی کسب کنند.این گونه از کنجکاوی سبب می شود دانش آموزان باهوش به سمت استفاده الکل و مواد مخدر بروند.


میز کاری شما به هم ریخته است:

اگر میز به هم ریخته ای دارید بیشتر احساس گناه ننمایید. مطالعه انجام شده در دانشگاه مینسوتا نشان می دهد محیط به هم ریخته سبب ترویج فکر کردن خلاقانه می شود.

در یکی از تحقیق های انجام شده، دانشمندان از ۵۰ شرکت کننده خواستند از توپ های پینگ پنگ به روش جدید مصرف کنند. مردمی که در اتاق های به هم ریخته بودند، به میزان یکسانی از ایده ها با دیگر مردم دست یافتند اما ایده این مردم خیلی دلبرا تر و خلاقانه تر از مردم دیگر بود.

در یک مطالعه تجربی دیگر، پژوهشگران به شرکت کنندگان خود حق انتخاب دادند و از آن ها خواستند بین محصولات جدید و محصولات شناخته شده یکی را انتخاب نمایند.

مردمی که اتاق های به هم ریخته ای داشتند محصولات جدید و بدیع را انتخاب کردند. این موضوع نشان می دهد فضاهای ساوقت نیافته مردم را به عدم موفقیتن عادت های متداولی سوق می دهد و سبب می شود خلاقیت زیادتری در آن ها ایجاد شود.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد