همه چیز درباره درمان واریس با لیزر از زبان جراح عروق | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

همه چیز درباره درمان واریس با لیزر از زبان جراح عروق | مجله سلامت و دانلود مداحی


واریس ها رگ هایی بزرگ شده و پیچ خورده هستند. همه ی رگ های میزانی امکان پذیر است به واریس تبدیل شوند اما رگ های پا زیادتر دربرابر ریسک دچار به واریس هستند زیرا ایستادن های زیاد مدت و راه رفتن، فشار وارد بر رگ های بخش های پایینتر جسم را زیاد شدن می دهد و این فشار، منجر به ایجاد رگ های واریسی می شوند.

امکان پذیر است برای خیلیی از مردم واریس و رگ های عنکبوتی، که گونهی خفیف از رگ های واریسی هستند، زیادتر جنبه نقض زیبایی را دارند. اما در بعضی دیگر، واریس قادراست منجر به درد و ناراحتی شود به صورتی که مسائل جدی را برای شخص به وجود آورد.

پیامد واریس چیست؟

پزشک آرش توفیق، کارشناس واریس و جراح عروق به این سؤال شایع که آیا معالجه واریس تنها جنبه زیبایی داشته یا جنبه تندرستی نیز دارد، جواب می دهد:

واریس در مرحله های ابتدایی قادراست تنها از جنبه زیبایی مورد تحقیق قرار گیرد. اما در صورت عدم توجه به واریس های شدید و عدم معالجه، مسائل جدی قادراست برای مریض ایجاد شود. پیامد واریس جملهند از:

۱– زخم: پوست اطراف واریس، به ویژه نزدیک مچ پا، امکان پذیر است گرفتار زخم های دردناک شود. هموارهً قبل از تشکیل زخم ها، لکه های بی رنگ روی پوست ایجاد می شود. در صورت مشاهده این زخم ها سریعاً به پزشک رجوع نمایید.

۲- ایجاد لخته خون: در بعضی از موارد واریس، رگ های عمقی پا آغاز به بزرگ شدن می کنند. در این موارد، ورم و درد در پای واریسی مشاهده می شود. دردهای مداوم و ورم پا بایست حتماً معاینه شوند زیرا امکان پذیر است ریسک لخته شدن خون وجود داشته باشد که نهایتاً منجر به مسئلهی به نام ترومبوفلبیت شود.

۳- خون ریزی: در بعضی موارد، رگ های میزانی نزدیک به پوست می ترکند که منجر به خونریزی های میزانی شده و احتیاج به معاینه دارد.

در صورت بروز هر یک از موارد فوق بایست حتما به کلینیک معالجه واریس رجوع نمایید.

معالجه واریس با لیزر چگونه است؟

برای معالجه لیزری واریس، می توان به جراح عروق و کلینیک معالجه واریس رجوع کرد. خدمات بیشتری در کلینیک معالجه واریس برای معالجه رگ های واریسی انجام می شود که پزشک توفیق به طور مفصل درباره معالجه واریس با لیزر توضیح می دهند: کلینیک واریس یک کلینیک سرپایی است، به این صورت که بدون احتیاج به خدمات بیمارستانی نظیر بیهوشی و بستری، پروسه معالجه وی شامل اعمال جراحی کوچک آغاز شده و به انجام می رسد.

یکی از خدماتی که به منظور معالجه واریس انجام می شود، لیزر واریس است که برای معالجه واریس هیکل تحتانی، رفع کردن نشانه های نظیر لخته خون، عروق برجسته و خستگی خیلی مؤثر است. در شیوه های معالجه ای لیزری، مریض تحت بیحسیمحلی قرار می گیرد و یک فیبر لیزری ویژه وارد رگ شده و با سونوگرافی، رگ ها با تابش اشعه از داخل رگ، تحت نظر مستقیم قرار می گیرد و فاکتور ایجاد کننده واریس رفع می شود. بعد از عمل جراحی، مریض تحت پانسمان گذاشته می شود و بلافاصله بعد از عمل قادراست به منزل رفته و از یک روز بعد از معالجه به کارهای روزانه بپردازد.

یکی دیگر از شیوه های معالجه واریس و عروق ریز روی صورت مصرف شیوه RF سوزنی است که با مصرف دستگاه رادیوفرکوئنسی و سرهای سوزنی تخصیصی یک بار استفاده انجام می شود. شیوه های دیگری نظیر اسکلروتراپی برای معالجه رگ های واریسی پشت پا و ران وجود دارد که تاثیرقسمتی بالایی دارند و روشی کم تهاجمی محسوب می شوند و بسته به تقویت مریض و شدت مریضی یکی از شیوه های معالجه واریس انتخاب خواهند شد.

بیمارانی که درگیر واریس و مریضی های عروقی هستند ضروری است اطلاعات بیشتری درباره شیوه های معالجه ای و مواظبتی کسب کنند. چه بسا در مواردی روش زندگی اشتباه قادراست منجر به بیشتر شدن مریضی آن ها شده و مسائل جبران ناپذیری را برای آن ها به وجود آورد. خستگی های مفرط در زمان ایستادن و راه رفتن، احساس بی حسی پا، عدم توانایی در انجام حرکت های پرشی و جهشی در ورزش، مشاهده رگ های آبی و بنفش بر روی پا و … تمام و تمام علامت هایی از مسائل عروقی است که می بایست جدی گرفته شوند. توصیه ما به شما این است که برای اطلاع از وضعیت تندرستی عروقی جسم خود و اطلاع از شیوه های معالجه واریس و دیگر مریضی های عروقی بر روی این لینک کلیک نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد