سکس تراپی بهترین درمان برای مشکلات جنسی زناشویی | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

سکس تراپی بهترین درمان برای مشکلات جنسی زناشویی | مجله سلامت و دانلود مداحی


سکس تراپی مناسبترین معالجه برای مسائل زناشویی زناشویی

گونه های مسائل زناشویی در ارتباط

مسائل زناشویی مثل زودانزالی، عدم ارضای زناشویی هر دو طرف، آشفتگی نعوظ، فرق در مقدار میل زناشویی و احساس بی­میلی از سوی یک یا هردو نفر در روابط زناشویی امری رایج است.

ارتباط­ی زناشویی ترکیبی از مسائل ذهنی، جسمی، رابطهی، نگرانی و محیطی است پس سبب تعجب است که اکثر انقدر مناسب پیش می­رود. برای برقراری ارتباط زناشویی با کیفیت، بایست تعادل بین موارد روانی، بدنی و محیطی زن و شوهر برقرار باشد. و اثر فاکتور های روانی اثر گذار در ارتباط زناشویی را دست کم نگیرید.

سایت دکتر مناسب به عنوان مرجع در زمینه های دکتری، روانشناسی، و سکس تراپی به معرفی راهکارهایی برای کم شدن مسائل زناشویی در این مطلب پرداخته است:

در دنباله به بعضی از فاکتور های رایج در بروز آشفتگیات زناشویی ذکر می­کنیم:

نگرانی و استرس

درحالی­که ارتباط­ی زناشویی برای برخی از مردم راهی برای رهایی از نگرانی محسوب می­شود و درصورت مضطرب بودن بر برقراری ارتباط زناشویی اصرار می­ورزند، ارتباط­ی زناشویی و نگرانی برای بیشتر ما ترکیب مناسبی نیست: بطور مثال زمانی بیست­وچهار ساعته بی قرار گزارش پایان سال خود هستید یا در ارتباط­ی عاطفی به مسئله برخورده­اید، برقراری ارتباط برایتان سخت است.

 مسئله واقعی وقتی­ رخ می­دهد که هر دو طرف ارتباط گرفتار نگرانی باشند و یک نفر خواهان ارتباط­ی زناشویی باشد و دیگری خیر.

نگرانی عملکردی (بی قراری راجع به عملکرد مناسب حین ارتباط جنسی)

نگرانی عملکردی و نگرانی اکثر همراه یک­دیگر هستند. زمانی شخص بابت شغل خود نگرانی دارد، گرفتار آشفتگی نعوظ می­شود. اگر در آشامیدن مشروب بیشتره­روی نمایید هم ارضای زناشویی غیرامکان پذیر می­شود که مشکل­ی بزرگی نیست اما خاطره­ی یک شب بد سبب می­شود شخص بابت عملکرد بد خود در ارتباط تحت فشار قرار گیرد.

زودانزالی و آشفتگی نعوظ در آقایان یا عدم ارضای زناشویی در هر دو طرف سبب می­شود بابت ارتباط­ی بعدی گرفتار نگرانی شوید. در این­حالت، بیرون آمدن از سیر نزولی ارتباط سخت می­شود. البته امکان پذیر است شخص به­علت عدم وجود ارتباط­ی زناشویی با شریک خود گرفتار نگرانی عملکردی شود.

شروع مجدد ارتباط بعد از یک دوره وقفه سبب می­شود انتظار طرفین بالا رود و این امر منجر به نگرانی و استرس شدید خواهد شد. معالجه این موارد با یاری سکس تراپی میسر است.

فرق در میل جنسی

اوایل آغاز یک ارتباط­ی جدی، تولید هورمون اکسی­توسین در جسم هردو نفر بالا می­رود به­طوری که مردم زیادتر از مقدار طبیعی شهوت خود با یک­دیگر ارتباط­ی زناشویی برقرار می­کنند اما به مرور وقت، به­طور طبیعی از مقدار تولید اکسی­توسین کاسته می­شود (به­اصطلاح، جسم فرمان می­دهد که بایست از عشقبازی دست بکشید و سر کار بروید تا خانواده تان را حفظ نمایید) و به تبع، برقراری ارتباط هم کم شدن می­یابد.

 در این تقویت امکان پذیر است زوج­ها از خود بپرسند چه اتفاقی افتاده و بی قرار علت بروز این اتفاق و وضعیت ارتباط­ی خود شوند (که طبیعی است و جای بی قراری ندارد).

به­محض این­که مقدار شهوت طرفین به­وضعیت پایه برگردد، سروکله­ی مسائل نمایان می­شود.

حالا دعوا سر این­که هر یک به Ú†Ù‡ مقدار ارتباط احتیاج دارند، به دید هر یک Ú†Ù‡ مقدار ارتباط­ی زناشویی طبیعی است، مسئله از Ú©ÛŒ است Ùˆ غیره… آغاز می­شود.

استفاده دارو/ مواد/ الکل

استفاده بعضی مواد و داروها قادراست اثر بیشتری بر کیفیت ارتباط زناشویی شما داشته باشد.

داروی لکساپرو سبب دیرانزالی و کم شدن شهوت می­شود. پاکسیل و بعضی از مواد مخدر، میل زناشویی را به صفر می­رسانند.

کوکائین سبب بروز آشفتگی در نعوظ می­شود و الکل ترشحات خانم ها را کم شدن می­دهد.

فرق ارضای زناشویی در مرد و زن

آقایان همواره از سکس به­عنوان راهی برای برقراری ارتباط­ی عاطفی مجدد با شریک خود مصرف می­کنند درحالی­که زن­ها برای دارا بودن میل زناشویی بایست با طرف مقابل احساس نزدیکی کنند. پس مسئله پیش می­آید.

مرد برای برقراری ارتباط­ی زناشویی اصرار می­ورزد تا مجدد به شریک خود نزدیک شود، زن تمایل دارد ابتدا حال وهوای ارتباط را تغییر دهد. احتیاج و وظیفه­ی هریک مختلف است.

محیط فیزیکی نیز سبب می­شود مرد و زن زمان ارضای زناشویی زیادتر به فرق­های خود پی ببرند. مثلا زمانی بچه­ها مدام دست و پای شما را بسته­اند یا قرار است تعطیلات را در خانه­ی پدرومادر خود بگذرانید، برقراری ارتباط و رسیدن به اوج خوشنودی زناشویی غیرامکان پذیر می­شود. احتیاج هر شخص برای دارا بودن حس امنیت و آرامش مختلف است.

راهکارهای برطرف کردن مسائل جنسی

  1. داروهایتان را تحقیق نمایید: با دکتر درمورد داروهایی که استفاده می­نمایید و جانشین احتمالی آن مشورت نمایید. از او سوال کنید آیا امکان پذیر است گرفتار مریضی زمینه­ای ویژهی باشید یا نه.
  2. تفاکتور : با یکدیگر درمورد احتیاج و توقعات خود حرف بزنید.تلاش نمایید انتظارات و مسائل ارتباط را رفع نمایید.
  3. عادی­سازی ارتباط زناشویی مجدد: اگر مدت بیشتری از آخرین ارتباط­ی زناشویی می­گذرد، آهسته پیش روید و فقط خودتان را به ارتباط فیزیکی (مثل بغل کردن، هم­آغوشی روی مبل، حمام کردن به همراه هم) بدون هیچ­گونه فشار برای برقراری ارتباط­ی زناشویی عادت دهید. بدین­ترتیب نه­تنها حال­وهوای ارتباط عوض می­شود، بلکه فشار و نگرانی عملکردی هم برداشته می­شود.
  4. می­توانید تمارینی را امتحان نمایید که تمرکز آن روی درگیر کردن حواس است: این تمارین توسط مسترز و جانسون(دیدیه پردازان مطرح مسائل جنسی) و به­عنوان راهی برای حل گونه های مسائل زناشویی ایجاد شد که مثل راه­اندازی مجدد کامپیوتر کار می­کند.

چنین تمارینی به از بین بردن نگرانی عملکرد، ارائه­ی شیوه برای شناخت تمایلات و عدم تمایلات و روش­های رفتاری برای لذت زیادتر طرفین یاری می­کند.

  1. یاری حرفه­ای بگیرید: اگر تلاش­های خودتان راه به­جایی نمی­برد، وقت آن رسیده که کار را به کاردان بسپرید یعنی یک شخص خبره. البته که صحبت درباره­ی زندگی زناشویی با شخص غریبه عجیب و استرس­زا است اما او در این کار تخصص دارد و این شخص می­تواند تقویت شما را عادی کند و نکاتی مختصر و سودمند درمورد رها شدن از سیر نزولی ارائه دهد. از آنجایی که ریشه اصلی مسائل زناشویی و جنسی روانی است و یا دراثر وجود مسائل برقراری رابطه در ارتباط زوجی است، پس مناسبترین کارشناسان برای معالجه مسائل جنسی، کارشناسان روانشناس و سکس تراپیست هستند.

مسائل زناشویی به­سادگی می­تواند منشا دلسردی و نزاع باشد. هنوز زمان برطرف کردن مسئله نرسیده؟

جالب است بدانید دکتر مناسب پلتفرم رزرو آنلاین نوبت از کارشناسان روانشناسی و دکتری است. در این صفحه شما می توانید به تعداد بیشتری از مناسبترین کارشناسان سکس تراپیست و همینطور به طیف وسیعی از زوج معالجهگران  بصورت رایگان دسترسی داشته باشید و بتوانید مطابق با گونه مسئله و تقویت خود، خوبت ترین کارشناس را در نزدیکی محل سکونت خود در سراسر کشور انتخاب نمایید و نوبت خود را بصورت آنلاین رزرو نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد