مزایا و معایب تزریق بوتاکس و ژل بر جوانسازی پوست | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

مزایا و معایب تزریق بوتاکس و ژل بر جوانسازی پوست | مجله سلامت و دانلود مداحی


امروزه تزریق بوتاکس و تزریق ژل (فیلر) به دو شیوه شایع زیباسازی و جوانسازی پوست تبدیل شده است. مردم بیشتری برای خوب شدن ظاهر پوست خود می خواهند از این شیوه ها مصرف کنند، اما فرق میان تزریق بوتاکس با تزریق ژل را نمی دانند و از مزایا و معایب آن اطلاعی ندارند. در این مقاله به باارزش ترین مزایا و پیامد تزریق ژل و بوتاکس پرداخته شده است و قادراست شما را در تصمیم گیری مناسبتر یاری دهد.

بوتاکس چیست و چرا از تزریق بوتاکس برای جوانسازی پوست مصرف می شود؟

بوتاکس یک داروی شل کننده عضلانی چین و چروک است؛ این ماده از سم بوتولینوم گونه A ساخته شده، که برای فلج مزمان عضلات مصرف می شود. تزریق بوتاکس بعضی از سیگنال های شیمیایی اعصاب را مسدود می کند، در واقع زیادتر سیگنال هایی که سبب انقباض عضلات می شوند. شایع ترین استفاده این تزریق ها شل شدن مزمان عضلات صورت است که سبب ایجاد چین و چروک در پیشانی و اطراف چشم می شود.

مزایای تزریق بوتاکس چیست؟

 1. بوتاکس یک معالجه مزمان است. شما می توانید حتی پس از یک بار تزریق منصرف شوید و دیگر به دوره معالجه دنباله ندهید .
 2. پوست شما به هیچ وجه تغییر اساسی نمی کند و با گذشت وقت به شکل اصلی خود در می آید.
 3. بر اساس تحقیقات، بوتاکس افزون بر معالجه اثربخش برای چین و چروک، سبب کم شدن یا از بین بردن خطوط دراثر بعضی حالات ویژه صورت می شود.
 4. وقت تزریق بوتاکس کوتاه است و هموارهً فقط ۱۵-۱۰ دقیقه طول می کشد.
 5. تزریق بوتاکس سریع نتیجه می دهد. در عرض چند ساعت و یا در یک روز نتیجه مشاهده می شود.
 6. در برخی از مردم نتیجه تزریق بوتاکس چشمگیرتر است اما این دارو تقریباً در تمام مردم اثربخش است.
 7. زمان مصرف بوتاکس ریسکات خیلی اندکی برای تندرستی وجود دارد. اگرچه خانم ها باردار بایست از این دارو پرهیز کنند.

معایب و پیامد تزریق بوتاکس چیست؟

 1. بسته به علت مصرف شما از بوتاکس، برتری اصلی آن قادراست به یک آسیب تبدیل شود. بوتاکس یک روش مزمانی است. اگر برای زیاد مدت می خواهید خطوط و چین و چروک ها را رفع نمایید، بایست به طور منظم بوتاکس تزریق نمایید.
 2. بوتاکس قادراست از بعضی حالات صورت پیشگیری کند. بوتاکس عضلات صورت شما را فلج می کند. در برخی موارد این کار قادراست سبب ایجاد ظاهری مداوم متعجب یا اخمو برای چهره شما شود.
 3. مواردی از بازتاب های آلرژیک به بوتاکس وجود داشته است، به ویژه در مردمی که آنتی بیوتیک استفاده می کنند. اگرچه این پیشامدها به راحتی قابل معالجه است، اما بعضی از بازتاب ها می توانند به شتاب دردناک و شدید شوند.
 4. برای تزریق بوتاکس حتما به یک کارشناس حرفه ای نیاز دارید. در صورت بروز تقویت اضطراری (نظیر بازتاب های آلرژیک) بایست داروی معالجه ای به درستی و در یک محیط دکتری تجویز شود.
 5. تزریق بوتاکس هزینه تقریبا بالایی دارد.

ژل (فیلر) چیست و چرا از تزریق ژل برای زیباسازی پوست مصرف می شود؟

ژل به عنوان پرکننده چین و چروک شناخته می شود. دومین مورد دوست داشتنی بعد از بوتاکس در شیوه های غیر تهاجمی جوانسازی و زیباسازی پوست، ژل ها هستند. ژل (فیلر) هموارهً با پر کردن چین و چروک ها و گاهی اوقات با جمع شدنبخش هایی از صورت که چربی از دست داده است به زیباسازی پوست یاری می دهد. تزریق ژل برای نمونه روی نوع ها و در زیر چشم، یک جلسه معالجه ای به اندازه ۲۰ دقیقه طول می کشد و در بعضی موارد می توانید نتایج فوری را مشاهده نمایید. ژل ها، بر خلاف تزریق بوتاکس که سبب شل شدن عضله زیر چروک پوست می شود، خط، چین یا ناحیه مورد دید را با یکی از چندین ماده متفاوت پر می کند. بنابراین، نقاط مسئله زا تقریباً از بین می روند.

از ژل ها می توان به عنوان “حجم دهنده”، ایجاد نوع های چاق و بلند کننده چانه، خط فک و شقیقه ها، پر کردن لبهای نازک و افتادگی پوست دستها نیز مصرف کرد.

مزایای تزریق ژل چیست؟

 1. تزریق ژل سریع است و حدبیشتر فقط به بی حس کنندهمحلی احتیاج دارد.
 2. نتایج تزریق ژل فوری هستند و وقت توقف کم است و تقریباً وجود ندارد.
 3. ژل ها نمای ظریفی را ایجاد می کنند که قادراست هماهنگ با احتیاجهای زیبایی صورت شما مرتب کردن شود.

معایب و پیامد تزریق ژل چیست؟

 1. تزریق ژل مزمانی می باشد و برای حفظ اهداف زیبایی شما، احتیاج به تزریق های مکرر دارد.
 2. بعضی از مردم امکان پذیر است حساس باشند و پس از تزریق ژل کبودی، خارش و تورم را تجربه کنند.
 3. تغییر رنگ پوست یکی دیگر از معایب تزریق ژل (فیلر) است.
 4. ایجاد توده ها یا عدم تقارن نیز امکان پذیر است رخ دهد.
 5. در موارد نادر، امکان پذیر است ژل به مناطق اطراف پوست تغییر محل کند.
 6. نتایج بعد از تزریق ژل به تجربه و صلاحیت کارشناس شما ارتباط دارد.

مقایسه تزریق بوتاکس و ژل بر جوانسازی پوست

 • بوتاکس و ژل های تزریقی می توانند برای معالجه چین و چروک مصرف شوند، اما نحوه عملکرد آنان خیلی مختلف است.
 • بوتاکس به طور کلی برای معالجه چین و چروک پوستی مصرف می شود، در حالی که ژل برای چین و چروک های استاتیک و پایدار اثربخشتر هستند.
 • ماندگاری پرکننده ها زیادتر از بوتاکس است اما هموارهً گران ترند.
 • بوتاکس گونهی سم بوتولینوم تصفیه شده است. تزریق بوتاکس سابقه زیاد در کشورهای پیشرفت یافته دارد و زیادتر برای معالجه چین و چروک و خطوط ریز مصرف می شود. بوتاکس با فلج مزمان عضلات زیرین صورت که سبب ایجاد چین و چروک می شوند، عمل می کند.
 • از ژل ها می توان برای معالجه چین و چروک پوست نیز مصرف کرد. ژل ماده ای است که برای افزودن مزمان حجم به صورت، زیر پوست تزریق می شود و به طور اثربخش چین و چروک ها را پر می کند و پوست را صاف می کند. چند گونه ماده متفاوت در ژل ها وجود دارد که اسید هیالورونیک دوست داشتنی ترین است.
 • بوتاکس در درجه اول برای معالجه ظاهر چین و چروک صورت مصرف می شود و برای مصرف در معالجه این موارد تأیید FDA شده است: ۱- خطوط پیشانی متوسط ​​تا شدید ۲- ابرو های هشتی متوسط ​​تا شدید ۳-اخم های متوسط ​​تا شدید بین ابروها.
 • از ژل ها فقط برای کم شدن چین و چروک صورت مصرف نمی شود. آنان همینطور می توانند برای برطرف کردن طیف گسترده ای از بی قراری های زیبایی مورد مصرف قرار گیرند، از جمله: ۱- افزودن حجم به نوع های فرو رفته ۲- ایجاد لب های پرحجم تر ۳- پر کردن چین و چروک های استاتیک و ثابت ۴- پر کردن جای زخم های عمیق آکنه.

نتیجه گیری (h2)

برای انتخاب مناسبترین شیوه جوانسازی و زیباسازی پوست مناسبتر است از دکتر کارشناس مشورت بگیرید. یک کارشناس زیبایی قادراست با توجه به احتیاجهای شما تعیین کند که کدامیک از شیوه های تزریق بوتاکس یا تزریق ژل برای شما خوب تر است.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد