بهترین دانشگاه‌های جهان در سال 2020 | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

بهترین دانشگاه‌های جهان در سال 2020 | مجله سلامت و دانلود مداحی


وبگاه Times Higher Education از منابع دانشگاهی معتبر جهان، هر ساله لیستی از مناسبترین دانشگاه‌های جهان را منتشر می‌کند. در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ این وب‌سایت تغییر بزرگی اتفاق افتاده است: دانشگاه آکسفورد همچنان مناسبترین دانشگاه جهان معرفی شده؛ ولی مؤسسه فناوری کالیفرنیا با سه پله صعود در مقایسه با سال ۲۰۱۹ توانسته خود را در جایگاه دوّم قرار دهد. این وب‌سایت دانشگاه‌های ۹۲ کشور را ارزیابی می‌کند و ۲۷ کشور حداقل یک دانشگاه در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان دارند.

این لیست جدید Times Higher Education وبگاه  از مزیت دانشگاه‌های انگلیس و آمریکا خبر می‌دهد. حضور دانشگاه‌های ژاپن و چین در این لیست و رتبه‌های مربوط به دانشگاه‌های آلمان و هلند نشان‌دهنده پیشرفت و ثبات در زمینه‌ آموزش این کشورها دارد.

استاندارد‌های ارزیابی مناسبترین دانشگاه‌های جهان ۲۰۲۰

وبگاه  Times Higher Educationسیزده فاکتور باارزش و تأییدشده دانشجویان، استادان، دانشگاه‌ها و دولت‌ها را برای ارزیابی دانشگاه‌ها در دید می‌گیرد. این فاکتور های که شاخص‌های عملکرد (Performance Indicators) هر دانشگاه را تعیین و تحقیق می‌کنند به پنج گروه زیرتقسیم شده‌ است:

  • تدریس (محیط آموزش)
  • تحقیق (حجم تحقیقات و دستاوردها و اعتبار سنجی)
  • استنادها (تأثیر تحقیق)
  • نگاه بین‌المللی (کارمندان و دانشجویان و تحقیقات)
  • رابطه با صنعت و مقدار درآمدهای به‌دست‌آمده از این طریق (سرایت دانش)

معرفی پنچ دانشگاه برتر جهان از دید وبگاه Times Higher Education

دانشگاه آکسفورد  (University of Oxford)

دانشگاه آکسفورد از دانشگاه‌های معتبر انگلیس به‌شمار می‌آید که چهار سال پیاپی عنوان مزیتن دانشگاه جهان را از آن خود کرده است. لقب قدیمی‌ترین دانشگاه در منطقه انگلیسی‌زبان و دومین دانشگاه قدیمی جهان (بعد از دانشگاه بولونیا) اعتبار و گامت آکسفورد را نشان می‌‌دهد. گفتنی است بیست هزار نفر دانشجو در مقاطع متفاوت در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. استخدام بیش از ۹۵ درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در شرکت‌های بزرگ و مطرح دنیا، نشان از عملکرد بی‌نظیر دانشگاه آکسفورد را نشان می‌دهد. فراوان ذکر است رقابت شدیدی برای ورود به آکسفورد وجود دارد و تعداد ممحدودهی از متقاضیان موفق می‌شوند پذیرش پذیرش بگیرند. با وجود بی‌شماری تقاضای تحصیل در این دانشگاه، به‌طور متوسط پنچ درخواست برای تحصیل در دوره‌های متفاوت پذیرفته می‌شود.

مؤسسه فناوری کالیفرنیا  (California Institute of Technology)

مؤسسه فناوری کالیفرنیا معروف به CalTech  از دانشگاه‌های معتبر و خصوصی آمریکا است که در پاسادنای ایالت کالیفرنیا قرار دارد. وجه تمایز این دانشگاه اندازه‌ کوچک آن است. ۲۲۵۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که ۱۰۰۰ نفر آنان دانشجویان مقطع متخصصی هستند.Caltech  با ایجاد محیطی میان‌رشته‌ای، دانشجویان را با موضوع‌ها و مشکل‌های اساسی علم و فناوری درگیر می‌کند. فراوان ذکر است آزمایشگاه «پیشرانه جت»، متعلق به ناسا را دانشگاه Caltech دفترکار می‌کند. مجالهای عالی برای مطالعه و اجرای موسیقی و تئاتر و هنرهای تجسمی دیگر قسمت‌های این دانشگاه محسوب می‌شود. با وجود خصوصی‌بودن این دانشگاه، زیادتر دانشجویان یاری هزینه تحصیلی به مبلغ ۳۸.۹۸۳ دلار آمریکا گرفتن می‌کنند. CalTech را با نشان سگ آبی(Beaver)  می‌شناسند که به مهندس طبیعت معروف است.

دانشگاه کمبریج  (University of Cambridge)

دانشگاه کمبریج سال ۱۲۰۹م در شهر کمبریج و کناره رودخانه کَم  (River Cam) تأسیس شد. کمبریج دومین دانشگاه قدیمی در منطقه انگلیسی‌زبان و سومین دانشگاه قدیمی در جهان محسوب می‌شود. این دانشگاه نظیر دانشگاه آکسفورد سیستم کالجی دارد و کالج‌های آن برای همه ی ۱۸ هزار دانشجوی خود امحل تحصیل و استآسان و زندگی را فراهم کرده است. کمبریج از ۱۵۰ دپارتمان دانشگاهی و ۳۱ دانشکده تشکیل شده است که سه دانشکده فقط ویژه خانم‌ها است. از جمله مردم برجسته‌ای که در تأسیس این دانشگاه اثر پر رنگی ایفا کرده‌اند، می‌توان به آیزاک نیوتن و جان هاروارد ذکر کرد. مطلب جالب درباره کمبریج و آکسفورد تاریخی بودن آن‌هاست که سبب شده «دانشگاه‌های باستان» لقب بگیرند. طبق مقاله‌ وبگاه US News هیچ دانشگاهی به‌اندازه‌ دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج سبب تغییر و تحول در جهان نشده‌ است.

دانشگاه استنفورد  (Stanford University)

دانشگاه استنفورد در استنفورد و نزدیک شهر سانفرانسیسکو و منطقه دره سیلیکون ایالت کالیفرنیا قرار دارد. خیلیی از شرکت‌های معتبر در زمینه فناوری اطلاعات را فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تأسیس کرده‌اند. به‌همین علت اثر اقتصاد ایالت کالیفرنیا تا حد بیشتری وابسته به این دانشگاه است. شرکت‌های سان مایکروسیستمز، هیولت پکرد، یاهو، گوگل، الکترونیک آرتز و سیسکو همگی از خروجی‌های دانشگاه استنفورد به‌شمار می‌آید. از جوایز معتبری که این دانشگاه توانسته کسب کند می‌توان به شصت جایزه نوبل و هفت مدال فیلدز ذکر کرد. هفت هزار نفر دانشجوی متخصصی و نُه هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی از بودجه‌ تحقیقاتی محدوده ۱.۲۲ میلیارد دلاری دانشگاه استنفورد برخوردار و مشغول اجرایی کردن بیش از پنج هزار پروژه تحقیقاتی هستند. ناگفته نماند تنها دانشجویان با استعداد و توانامند بالا می‌توانند در دانشگاه استنفورد تحصیل کنند. استیون هاوکینگ، فیزیک‌دان و کیهان‌شناس معروف انگلیسی، دانشگاه استنفورد را دانشگاهی منحصر‌به‌شخص در آمریکا و دنیا می‌دانست.

مؤسسه فناوری ماساچوست  (Massachusetts Institute of Technology)

اواسط قرن نوردهم میلادی مؤسسه فناوری ماساچوست با نام اختصاری MIT در شهر کمبریج ایالت ماساچوست امریکا تأسیس شد. از همان سال‌های ابتدایی این مؤسسه برای دانشجویان احتیاجمند به یاری هزینه‌های تحصیلی را پشتیبانی مالی کرده است. هرسال، دانشگاه ام‌آی‌تی هر سال، عنوان مناسبترین دانشگاه مهندسی جهان را گرفتن می‌کند. فراوان ذکر است تنها هشت درصد از متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند. فارغ‌التحصیلان دانشگاه ماساچوست برای استخدام در شرکت‌های بزرگی مثل  Googleو  Amazonو Apple در اولویت هستند.

اعزام دانشجو به خارج از کشور

دانشجویانی که قصد دارند تحصیلات خود را در کشورهای دیگر با سیستم‌های آموزشی مختلف دنباله‌ دهند، اکثر با سؤالات و ابهامات بیشتری روبرو هستند. مؤسسات اعزام دانشجو با مشاورین مجرب و رابطه‌های گوناگونی که با دانشگاه‌های متفاوت دارند از آخرین تغییرات تقویت مهاجرت باخبرند. به همین علت یکی از مطمئن‌ترین اقدامات برای تسهیل مسائل مهاجرت، ارتباط با مشاورین باتجربه در این زمینه است. مؤسسه سیم آخر از مجرب‌ترین این مراکز مشاوره در زمینه مسائل مهاجرت به حساب می‌آید که فعالیت خود را از سال ٨٢ با آموزش کنکور هنر آغاز کرده است. فعالیت‌های فرهنگی مؤسسه سیم آخر بعد از سال‌ها تجربه در حوزه مشاوره تحصیلی و مدیریت آموزش به فعالیت در زمینه «مشاوره تحصیل در خارج از کشور» و «اعزام دانشجو» متصل شده است تا راه مطمئنی را برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند، فراهم کند.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد