چگونه بهترین کراتین مو با ماندگاری بالا را انتخاب کنیم؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

چگونه بهترین کراتین مو با ماندگاری بالا را انتخاب کنیم؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی


 مو یکی از باارزش ترین و اثربخشترین اعضای جسم است که اثر خیلی بیشتری در زیبایی مردم خصوصا زنان دارد. دارا بودن موی سالم و درخشان قادراست زیبایی شخص را دوچندان کرده و اطمینان به نفس بالایی به او بدهد. الگو موی شخص قادراست به راحتی ۱۰ سال سن او را کمتر یا زیادتر نشان دهد و سبب شود یک شخصی کاملا سرحال و شاداب یا اینکه یک شخص کسل و بی حال به دید برسد. دارا بودن مو به قدری ارزش دارد که خیلیی از مردم بعد از ریزش موهای خود اقدام به کاشت مجدد آن می کنند. مواظبت از موها ارزش خیلی بالایی دارد و امروزه مردم به گونه های محصولات و لوازم آرایشی دسترسی دارند و می توانند به موهای خود زیادتر رسیدگی کنند و آن طور که می خواهند موهای خودشان را نمایش بدهند.

 راهکارها و شیوه های متفاوتی برای مواظبت از مو و درخشان تر کردن آن وجود دارد. احیای مو با مصرف کراتین یکی از شیوه های دلبرا و مدرن امروزی می باشد که با هدف صاف، شاداب و درخشان تر کردن مو انجام می شود. در دنباله مطلب به تحقیق انتخاب مناسبترین کراتین مو پرداخته خواهد شد.

کراتینه کردن کردن موها

همانطور که گفته شد شیوه های متفاوتی برای تغییر فرم موها (فر کردن، صاف کردن، لخت کردن، احیا کردن، درخشان کردن، شاداب کردن، برطرف کردن موخوره و …) وجود دارد و محصولات آرایشی متعددی در دسترس مردم قرار دارد. یکی از اصلی ترین عناصر سازنده موها ماده ای به نام کراتین است که اثر خیلی ویژه ای در تندرستی و زیبایی مو دارد. در شیوه کراتینه کردن مو زیبایی از دست رفته موها برگردانده خواهد شد و فایده کشسانی مو زیاد شدن نمایان می کند و بنابراین از شکنندگی مو کاسته می شود.

 کراتین کردن مو امروزه خیلی مورد استقبال مردم خصوصا زنان قرار گرفته است. اگرچه تمام مردم می توانند از این شیوه برای دلبرا تر کردن موهای خود مصرف کنند اما این شیوه زیادتر برای مردمی پیشنهاد می شود که گرفتار خشکی، زبری، شکنندگی و فر بودن مو هستند. از باارزش ترین مزایا و معایب کراتین می توان موارد زیر را عنوان کرد:

مزایا کراتین مو

 • تثبیت موها
 • درخشان تر کردن موها و زیاد شدن تندرستی آن
 • یاری بهپرورش زیادتر موها
 • بازسازیموهای ضرر دیده
 • تزریق پروتئین های سودمند و اثربخش به منافذ پوست و ریشه موها
 • بازگرداندن شادابی و لطافت به موها
 • جانشینی مواد طبیعی به جای نمونه های شیمیای

معایب کراتین مو

 • کراتینه کردن مو قادراست سبب برانگیختن مو و چشم شود
 • امکان پذیر است که مردم به این شیوه حساسیت داشته باشند و گرفتار مسائلی نظیر راش پوستی شوند.
 • در صورت مصرف اشتباه از کراتین امحل ریزش موها وجود دارد.
 • فرمالدئید موجود در کراتین مو امکان پذیر است سرطان زا باشد
 • انتخاب ناخوب مواد امکان پذیر است سبب ضرر های جدی به بافت مو شود.
 • با توجه به آن که کراتین کردن مو یک کار تخصصی است امکان پذیر است هزینه های بیشتری برای مردم خواهد داشت.

فرق کراتین مو با بوتاکس مو

کراتین مو در حقیقت یک شیوه معالجه موهای ضرر دیده و وز با مواد شیمیایی است. این شیوه گونه های متفاوتی دارد و مردم می توانند با توجه به گونه و جنس موی خودشان فرمول آن را تغییر دهند. بوتاکس مو یک شیوه طبیعی برای احیا و بازسازی موهای ضرر دیده است که قادراست موها را صاف و براق کند. در بوتاکس موها به گونه های ویتامین، پروتئین، آمینو اسید و لیپیدها آغشته می شود. این شیوه پیامد کمتری در مقایسه با کراتین دارد. قیمت بوتاکس مو از کراتین زیادتر است و همین سبب می شود که مردم بیشتری برای درخشان تر کردن موهای خود به سراغ کراتین بروند. البته مقدار ماندگاری و همینطور مقدار صافی موها در شیوه کراتین کردن مو از بوتاکس زیادتر است. به صورت کلی کراتین برای موهای وز، مجعد و فر خیلی خوب است.

انتخاب مناسبترین کراتین مو با ماندگاری بالا

با توجه به آنکه کراتینه کردن موها در سال های اخیر با استقبال خیلی مناسبی از جانب مردم مواجه شده است خیلیی از شرکت ها و کمپانی های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی اقدام به تولید این مواد کرده اند. همینطور دلبرایت این شیوه سبب شده است که مردم بیشتری با هدف کسب درآمد زیادتری به این حوزه ورود کنند درنتیجه ضروری است که مردم در انتخاب کراتین برای موهای خود حساسیت و دقت بالایی داشته باشند تا بتوانند موهای درخشان تر و با ماندگاری بالایی داشته باشند. از باارزش ترین نکاتی که در زمان انتخاب کراتین مو بایست به آنان توجه کرد تا موهای کراتینه شده ماندگاری بالایی داشته باشند می توان به موارد زیر ذکر کرد:

انتخاب کراتین خوب

همانطور که گفته شد خیلیی از شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی در زمینه تولید کراتین مو فعالیت دارند و سالانه محصولات جدید و تازه ای به بازار عرضه می شود که هر کدام کیفیت هیا مختلفی با دیگر محصولات دارند. انتخاب کراتین خوب از یک برند معتبر و خوب قادراست اثر بیشتری در کیفیت و نتیجه کار داشته باشد. محصول هر برند از دید فرمول ساختاری، خصوصیت ها، مقدار دوام و ماندگاری و … با هم فرق دارند. همینطور قیمت کراتین مو قادراست با توجه به برند آن مختلف باشد. قطعا کراتین باکیفیت و معتبر از قیمت بالایی برخوردار است. هرچند که قیمت بالا نشان از کیفیت بالای محصول نیست اما همواره محصولات باکیفیت ارزان قیمت نخواهند بود.

توجه به گونه موها و فرمول کراتین

تمام مردم با هر گونه مویی می توانند از کراتین برای شادابی و تندرستی زیادتر موهای خود مصرف کنند اما این شیوه زیادتر برای مردمی اثربخش است که از موهای زبر، وز، مجپیمان و شکننده برخوردار هستند و زیادتری اثر و نتیجه را این مردم به دست می آورند. کراتین بایست بر اساس گونه مو انتخاب شود و مردم می توانند با توجه به بافت موهای خود در فرمول کراتین نیز تغییراتی ایجاد کنند.

کراتینه کردن مو بایست توسط مردم کارشناس انجام شود

هر چند که این شیوه قادراست خاصیت ها بیشتری داشته باشد و زیبایی و شادابی دو چندانی به موهای مردم بدهد اما با توجه به استقبال بالای مردم از آن خیلیی از مردم به این حوزه ورود کرده اند و بدون هیچگونه آموزش و مهارتی اقدام به کراتینه کردن موهای مردم می کنند. چنانچه شخص مهارت به اندازه نداشته باشد امکان پذیر است سبب سوختگی و ریزش موها شود و  کراتینه کردن مو نتیجه برعکسی بدهد.

انتخاب آرایشگاه خوب برای انجام کراتین مو

همانطور که گفته شد فرمالدئید ماده ای است که در کراتین وجود دارد. دوزهای بالای این ماده قادراست پیامد جبران ناپذیری داشته باشد و استشمام این ماده برای مدت های زیاد امکان پذیر است سبب سرطان بینی و مغز شود. درنتیجه انتخاب آرایشگاه خوب که از فضا و تهویه خوبی برخوردار باشد قادراست اثر بیشتری بنابراین کار داشته باشد. به صورت کلی تهویه خوب قادراست به صاف شدن، درخشانی و شادابی و در نهایت ماندگاری کراتین مو یاری بکند.

مواظبت های بعد از کراتین مو

کراتین مو هر چقدر که در زیبایی و شادابی موها اثرگذار است مواظبت های بعد از آن نیز به همان اندازه باارزش هستند. بعد از آنکه شخص موهای خود را کراتینه کرد تازه کار او برای مواظبت از موها آغاز شده است. شخص بایست به مناسبی و با مصرف شامپوهای ویژه از موهای خود مواظبت کند. از لوازم گرمایشی نظیر سشوار و اتوی مو مصرف نکند. اگر شخص به مناسبی مواظبت های بعد از کراتین مو را رعایت کند قادراست حداقل ۶ ماه ماندگاری داشته باشد در حالی که اگر به مناسبی از موهای خودمراقبت نکند امکان پذیر است که نتیجه مطلوب خود را گرفتن نکند.

دوری از نمک و سولفات ها

هرچند که سولفات ‌ها در خیلیی از محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارند و برای مواظبت از موها خاصیت ها خیلی بیشتری دارند اما اگر شخصی موهای خود را کراتینه کرده باشد بایست نمک را از برنامه خوراکی خودش حذف کند. با توجه به آنکه نمک در آب های آزاد و استخرها نیز وجود دارد درنتیجه شخص بایست از شنا در استخر و سواحل نیز پرهیز کند چرا که امکان پذیر است این کار ماندگاری کراتین موهای او را کم شدن دهد.

شستشوی موهای کراتینه شده

به صورت کلی شستن بیش از اندازه موها (چه موهای طبیعی و چه موهای کراتینه شده) کار درستی نیست و قادراست سبب ضرر به آن شود. ماندگاری و دوام کراتینه مو تا وقتی خواهد بود که مواد کراتین ساقه موها را پوشانده باشند و اگر بیش از اندازه شستشو شوند مقدار ماندگاری و دوام کراتین کم شدن نمایان می کند. برای شستن موها نبایست از آب داغ مصرف شود. همینطور مصرف ماسک مو قبل از استحمام قادراست دوام کراتین مو را زیاد شدن دهد.

مصرف لوازم حرارتی

سشوار و اتوی مو امروزه خیلی بیشتر مصرف می شوند و کسانی که موی مجعد و وز دارند زیادتر از این وسایل بهره می برند. مردمی که موهای خود را کراتین کرده اند نبایست از این وسایل مصرف کنند چرا که حرارت بالا سبب از دست دادن تاثیرات کراتین می شود. همینطور مردم می توانند در صورت مصرف سشوار و اتو از اسپری های ویژه برایمراقبت از موهای خود مصرف کنند.

سخن پایانی

کراتینه کردن موها یکی از شیوه های شایع و مدرن است که به مردم یاری می کند موهای مورد علاقه خود را داشته باشند. تمام مردم با هر گونه مویی می توانند از این شیوه برای درخشان تر کردن، سالم تر کردن و شاداب تر کردن موهای خود مصرف کنند و موهای صاف و لختی را داشته باشند. همواره ماندگاری کراتین مو چند ماه است اما مردم می توانند با رعایت قواعد و نکاتی کاربردی مقدار ماندگاری و دوام آن را زیاد شدن دهند. فروشگاه زلفان به عنوان یکی از معتمزیتن و پربازدیدترین سایت های فروشگاهی در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی قادراست گونه های کراتین مو از برندهای معتبر جهان با بالاترین کیفیت و خوب ترین قیمت در کمترین وقت امکان پذیر را در اختیار استفاده کنندگان قرار دهد.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد