آشنایی با دکتر طاهری اعظم، بهترین جراح ارتوپد ایران | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

آشنایی با دکتر طاهری اعظم، بهترین جراح ارتوپد ایران | مجله سلامت و دانلود مداحی


پزشک افشین طاهری اعظم نامی شناخته شده در زمینه جراحی‌های ارتوپدی به ویژه جراحی‌های مربوط به هیپ و لگن می‌باشد.

 به جرات می‌توان گفت ایشان یکی از موفق‌ترین دکتران ایرانی و مناسبترین جراح هیپ و لگن ایران هستند که هموقت همه ی ویژگی‌های یک طبیب حاذق از جمله، تجربه بالا، تحصیلات عالی، دقت و ذکاوت، مهارت حرکتی مناسب و توانایی شناسایی به موقع و زود زمان را دارا می‌باشند.

با دیدن سوابق تحصیلی درخشان آقای پزشک، به دانش به اندازه و تخصص بالای ایشان پی خواهید برد. ایشان بورد تخصصی ارتوپدی خود را از دانشگاه علوم دکتری تهران با کسب رتبه دوم کشوری گرفتن نمودند و پس از آن دوره‌های فلوشیپ آرتروپلاستی، آرتروسکوپی هیپ و جراحی تعویض مجدد هیپ و زانو را در مراکز علمی برجسته جهان با موفقیت سپری کردند. این مراکز جملهند از:

 • دانشگاه Graz اتریش
 • دانشگاه MHH آلمان
 • مرکز OCM مونیخ
 • اندوکلینیک هامبورگ
 • دانشگاه توماس جفرسن فیلادلفیا
 • دانشگاه Magdeburg آلمان

​​​​در حال حاضر پزشک طاهری اعظم عضو هیئت علمی دانشگاه علوم دکتری هستند و در انجمن‌ها و کمیته‌های شناخته شده‌ متعددی در ایران و جهان فعالیت دارند.

ایشان عضوی فعال و اثرگذار در انجمن‌های زیر می‌باشند:

 • انجمن جراحان زانو و لگن آمریکا (AAHKS)
 • انجمن جراحان ارتوپدی آمریکا (AAOS)
 • انجمن هیپ اروپا (EHS)
 • انجمن ارتوپدی POTA
 • انجمن AO
 • عضو هیئت علمی انجمن Asia Pasific Arthroplasty Society
 • عضو هیئت رئیسه کمیته جهانی فلوشیپ های سیکات (Sicot Fellowship Committe)
 • عضو هیئت رئیسه کمیته جهانی سیکات Subspeciality
 • انجمن جراحان مفصل ران ایران

آقای پزشک در مجلات علمی معتبری همانند Musculoskeletal Regeneration و EC Orthopaedics داوری کردند و دارای مقالات و کتب پژوهشی و آموزشی متعددی می‌باشند.

پزشک طاهری اعظم در چه زمینه ‌های معالجه انجام می‌دهند؟

پزشک طاهری اعظم که در حال حاضر در بیمارستان بقیه اله تهران مریض می‌بینند، به معالجه مسائل ارتوپدی به ویژه مسائل مربوط به ناحیه هیپ و لگن می‌پردازند.

پزشک طاهری جراح ارتوپد قهاری هستند که از پس عمل‌های سخت و پیچیده بیشتری برآمده‌اند. بیش از ۱۰ هزار عمل موفقیت‌آمیز در کارنامه ایشان ثبت شده است.

 در دنباله بعضی از تخصص‌های آقای پزشک را به شما معرفی می‌کنیم.

تعویض مفصل لگن

عمل جراحی تعویض مفصل لگن یکی از موفقیت‌های بزرگ علم دکتری به حساب می‌آید که انسان‌های بیشتری را از عذاب دردهای شدید لگنی نجات داده است.

 این عمل همواره بر روی بیمارانی که از گونه های آرتروز و مریضی‌های مادرزادی لگن رنج می‌برند، انجام می‌شود.

آقای پزشک با توجه به شناخت به اندازه که از جدیدترین متدهای روز دنیا دارند، مناسبترین روش عمل و تیم حرفه‌ای ایشان گونه بیهوشی را برایتان در دید خواهند گرفت.

بعد از تعویض مفاصل تا حد بیشتری دردهای شما تسکین می‌یابند و دامنه حرکتیتان مناسبتر خواهد شد.

تعویض مجدد مفصل لگن

اگر قبلا یکبار جراحی تعویض مفصل لگن را انجام داده‌اید و به علت ها متفاوتی همانند لق شدگی، عفونت، ساییدگی، دررفتگی و یا عدم موفقیتگی مجددا گرفتار مسئله شدید، امکان پذیر است به عمل دیگری احتیاج داشته باشید.

 اگر به دنبال یک کارشناس ارتوپد حرفه‌ای در این زمینه می‌گردید، پزشک طاهری اعظم مناسبترین انتخاب برای شما خواهد بود. چراکه ایشان در زمینه معالجه مریضی‌ها و جراحی‌های لگن تخصص خیلی بیشتری دارند و در این زمینه به محبویت مناسبی دست یافته‌اند.

درست است که عمل‌های مربوط به ناحیه هیپ سخت و سخت به حساب می‌آیند، اما آشنایی آقای پزشک به تکنیک‌های ویژه و دارا بودن تجربه بالا سبب شده تا اینگونه عمل‌ها را به راحتی و با موفقیت پشت سر بگذارند.

معالجه سیاه شدگی سراستخوان ران

نکروز آواسکولار یا همان سیاه‌شدگی سراستخوان ران وقتی اتفاق می‌افتد که جریان خون به استخوان قطع شود. بدون جریان خون، سلول های استخوانی می میرند و خراب مفصل استخوان را به بار می‌آورد. شناسایی سریع و معالجه به موقع این مریضی موضوعی حیاتی به شمار می‌رود.

اگر معالجه به درستی صورت نگیرد پس از مدتی امحل بروز آرتریت وجود دارد. این مریضی همواره بر تاثیر فاکتور هایی نظیر عدم موفقیتگی لگن، در رفتگی مفصل ران و ضرر‌دیدگی متعاقب رگ‌های خونی و آشفتگی در گردش خون به سر استخوان ران ایجاد می‌شود.

پزشک طاهری اعظم با توجه به وضعیت جسمانی و شدت مریضی شما مناسبترین معالجه را از میان روش‌های کارآمدی همانند پیوند استخوان، ایجاد تونل استخوانی، استئوتومی و یا تعویض مفصل اتخاذ می‌کنند تا هر چه زودتر تندرستی خود را به دست آورید.

تعویض مفصل زانو

اگر از آرتروز و یا آرتریت رنج می‌برید و معالجه‌های دیگر برای شما اثربخش واقع نشده است، عمل تعویض زانو توسط دکتر حاذقی چون پزشک طاهری اعظم به شما یاری خواهد کرد تا دیگر درد نکشید.

جراحی تعویض مفصل زانو همواره دو ساعت به طول می‌انجامد.

پیش از جراحی تیم بیهوشی قوی پزشک، بیهوشی عمومی یا بی حسی ستون فقرات (اپیدورال) را با توجه به وضعیت شما انجام می‌دهند.

سپس پزشک برشی روی زانویتان ایجاد کرده و کشکک زانو را کنار می‌زند تا مفصل زانو و بخش های ضرر دیده استخوان برداشته شوند.

 پس از آن پروتز جدید زانو به آن اضافه شده و در آخر انعطاف‌پذیری و خم و راست شدن درست زانو مورد تحقیق قرار گرفته و بخیه زدن و پانسمان کردن صورت می‌گیرد.

معالجه عدم موفقیتگی ران، لگن و زانو

یکی از شایع‌ترین مراجعه‌های هر کارشناس ارتوپدی موردهای مربوط به عدم موفقیتگی استخوان ران، لگن و یا زانو است. شاید در دید اول این موارد ساده به دید بیایند، اما بایست دقت کرد که معالجه به مناسبترین شکل امکان پذیر انجام گردد تا شخص بعدا گرفتار ضرر‌های جدی دیگری نشود.

در بعضی از موارد مریض احتیاج به عمل جراحی دارد.

در این مورد شناسایی اینکه احتیاج به جراحی دارید یا نه را به آقای پزشک بسپارید. ایشان به هیچ وجه تا وقتی کهالزامی وجود نداشته باشد شما را به پای اتاق عمل نمی‌کشد.

بعضی از جراحی‌های مربوط به موارد عدم موفقیتگی که توسط پزشک طاهری اعظم صورت می‌گیرد، جملهند از:

 • بازسازیداخلی لگن با پیچ و پلاک
 • تعویض کامل مفصل ران یا لگن
 • پروتز غیرطبیعی
 • فیکساتور خارجی
 • میله داخل استخوان
 • قرار دادن پلاک در پا

جراحی تومور‌های استخوانی

فاکتور های ژنتیکی، پرتومعالجه ای و ضرر‌های استخوانی قادراست سبب به وجود آمدن تومورهای استخوانی در جسم شما شوند. خوشبختانه اکثر این تومورها خوش‌خیم و قابل معالجه هستند.

یکی از مناسبترین گزینه‌های معالجه ای تومورهای استخوان، چه خوش‌خیم باشد و چه بدخیم، جراحی است. گونه این عمل بر اساس محل تشکیل تومور استخوانی و مقدار پخش آن توسط آقای پزشک انتخاب می‌شود.

برای کسب اطلاعات زیادتر، گرفتن نوبت اینترنتی و خواندن مقالات ارتوپدی سودمند و کاربردی می‌توانید از سایت پزشک طاهری اعظم دیدن نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد