ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی است؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی است؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی


ارتودنسی متحرک و گونه های آن

ارتودنسی متحرک یکی از گونه های مناسب ارتودنسی است که مورد تأیید خیلیی از کارشناسان ارتودنسی  قرار گرفته است ، با این حال  یک شیوه معالجه ای جزئی محسوب می شود.

ارتودنسی متحرک طبق شناسایی کارشناس ارتودنسی  برای معالجه دندان هایی که  خیلی ناچیز  کج شده اند مورد مصرف قرار میگیرد یا اینکه بعد از تمام شدن طول معالجه با  ارتودنسی ثابت به تثبیت و ثابت ماندن دندان ها ، حفظ فرم منظم شده با ارتودنسی ثابت و اصلاح فرم فک یاری کند.

 تحرک و راحتی برداشتن آن به مریض یاری می کند تا دندان های خود را به راحتی تمیز کرده و از پوسیدگیمراقبت کند و برای تمام گروه های سنی خوب است.

از این معالجه برای معالجه تغییر شکل فک نیز مصرف می شود ، به ویژه برای بچه ها قبل از ۱۴ سالگی ، زیرا در این دوره سنی است جسم در حالپرورش است ، و به معالجه تغییر شکل فک یاری می کند.

ارتودنسی متحرک از یک صفحه و یک سیم فلزی تشکیل شده است و شیوه کار آن براساس شکل گیری فشار خوب بر روی دندان ها است که به آنان یاری می کند تا به تدریج به جای طبیعی خود برگردند.

گونه های ارتودنسی  متحرک

۱-پلاک فانکشنال  :

پلاک های متحرک فانکشنال جزء گونه های ارتودنسی متحرک است  که برای اصلاح دندان های بچه ها در حالپرورش مصرف می شود

عملکرد این معالجه به این شکل است فک پایین را جلو می آورد تا به طور کاملپرورش یابد و وسیع شود تا جا برای درآمدن دندان ها باز شود و در کنار این موضوع ، بر آمدگی دندان های قدامی فک بالا نیز کمتر شود.

دستگاه فانکشنال از دو قسمت تشکیل شده است : بریس متحرک فوقانی و بریس متحرک تحتانی آماده شده که وقتی که دهان بسته می شود بر روی هم قرار میگیرند .

از این دستگاه همواره به عنوان مرحله اول معالجه ارتودنسی مصرف میشود

۲-پلاک هاولی :

این پلاک از جنس پلاستیک  در قسمت داخلی و سیمی انعطاف پذیر بر روی دندان ها  ساخته شده است  و برای ثابت حفظ کردن دندان‌ها یا به اصلاح بی نظمی های جزئی بعد از ارتودنسی به کار برده می‌شود. قسمت پلاستیکی در داخل سقف دهان و یا بخش پایین دهان قرار میگیرد . مزایای پلاک هاولی به شرح زیر است:

در صورت لزوم پلاک هاولی را می توان با اندکی تغییر به عنوان نگه دارنده مصرف کرد.

۳-ارتودنسی شفاف

یکی از شیوه های معالجه ای است که برای معالجه مسائل فک و دندان مصرف شود. باارزش ترین خصوصیت که دارد غیر قابل مشاهده و مخفی بودن است و همین امر مقبولیت آن را زیاد شدن داده و به رایج ترین و گسترده ترین گونه ارتودنسی تبدیل شده است…

یکی از مناسبترین گونه های ارتودنسی ،ارتودنسی شفاف (Invisalign) در دید گرفته می شود که با تاثیرقسمتی بالا و دستیابی به نتایج مطلوب دوست داشتنی شده است  که از یک ماده پلاستیکی تشکیل شده است و یکی از باارزشترین خصوصیت های آن راحتی مصرف  و برداشتن توسط خود مریض و به صورت پوششی است که روی دندان قرار می گیرد ومتناسب با اندازه فک و دندآنان ویژه مریض در آزمایشگاه دنداندکتری ساخته شده است.

مزایای بریس های متحرک

  • استنت ها را می توان به راحتی جدا کرد و تمیز کرد.
  • سهولت اتصال و برداشتن بریس ها آزادی زیادتری به مریض می دهد.
  • کمتر قابل مشاهده هستند و زیبایی شخص را تحت تأثیر قرار نمی دهند.
  • ارتودنسی متحرک به راحتی قابل کنترل است ، دستورالعمل های دکتری آسان تر و ضرر به دندان کمتر است.

معایب ارتودنسی متحرک

  • نتیجه آن زیادتر به مریض ارتباط دارد.
  • قالب های پلاستیکی موجود در آن به راحتی از بین می روند.
  • برای موارد پیشرفته مسائل دندان و فک خوب نیست.

کارشناس ارتودنسی مناسب در خرم آباد

پزشک وحید نورالهی شخص مناسبترین دنداندکتری زیبایی خرم آباد  سابقه بیشتری در زمینه ارتودنسی دارند وارائه ی خدمات ارتودنسی  با مزیتن  برند های روز دنیا بدون هیچ نوع  پیامد  در سریعترین وقت امکان پذیر با توجه به تقویت مختلف هر مریض توسط  مناسبترین کارشناس ارتودنسی خرم آباد برای قسمتیدن لبخندی زیبا به شما و زیاد شدن اطمینان به نفس انجام میگیرد.

ارتباط با مطب پزشک ارتودنسی خرم آباد  پزشک وحید نورالهی شخص

آدرس: خرم آباد، سه راه مطهری ، به سمت پل دارایی زاده ، روبروی شهرداری منطقه ۲

شماره ارتباط : ۳۳۳۲۷۷۰۱-۰۶۶     ۳۳۳۲۷۷۰۸-۰۶۶      ۰۹۱۶۰۷۶۶۷۰۴

وب سایت: https://drvahidnourollahifard.ir


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد