دلایل روشن نشدن یخچال مابه | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

دلایل روشن نشدن یخچال مابه | مجله سلامت و دانلود مداحی


 

یخچال مابه با بیش از نیم قرن فعالیت مرحله هایپرورش و تکامل خود را طی نموده است و این یخچال مکزیکی امروزه جوابگوی احتیاجهای مشتریان خود در دیگر کشورهای دیگر، از جمله ایران نیز می باشد. البته هر گونه برندی در هر مقطعی از وقت و با توجه به چگونگی مصرف آن ایراداتی را از خود نشان می دهد. در این مقاله تلاش داریم، شما را با علت ها روشن نشدن یخچال مابه آشنا کنیم. از جمله سرفصل هایی که در دنباله با آنان آشنا می شوید، علت ها روشن نشدن یخچال مابه، دلیل های روشن نشدن یخچال مابه، تعمیر یخچال و نمایندگی تعمیرات یخچال مابه می باشد. چنانچه این برند از یخچال را در منزل یا محل کار خود ندارید، نکات آموزشی این مقاله برای شما سودمند خواهد بود، چرا که نحوهمراقبت و مصرف همه ی یخچال ها، یکسان می باشد.

چرا یخچال مابه روشن نمی شود؟

روشن نشدن یخچال مابه قادراست علت ها متعددی داشته باشد، از نحوه نصب دوشاخه به پریز برق گرفته تا گونه مصرف و خرابی قطعات مربوط به دستگاه در روشن نشدن آن تأثیرگذار هستند، که در دنباله به بیان آنان می پردازیم:

 • اتصال برق و توان برق استفادهی را تحقیق نمایید

یکی از مواردی که سبب می شود یخچال روشن نشود، به اندازه نبودن مقدار ولتاژ برق می باشد. اگر ولتاژ برق تعبیه شده برای ساختمان از ولتاژ به اندازه برخورداری نباشد، با هر گونه نوسان نیز یخچال خاموش می شود که یکی از علامت های به اندازه نبودن ولتاژ برق است. از دیگر علت ها روشن نشدن یخچال مابه، این است که دوشاخه به پریز برق متصل نباشد. پیش از انجام هر نوع کاری، اتصالات را تحقیق نمایید. خرابی و از دست دادن کارایی رشته سیم ها و پریدن فیوز نیز سبب بروز این اتفاق می شود. برای اینکه از مقدار ولتاژ برق استفادهی مطلع شوید، می توانید از یک سشوار مصرف نمایید، با تحقیق توانایی روشن شدن یا عدم روشن شدن آن، جواب خود را گرفتن می نمایید.

 • وقتی که قطعات وابسته خراب می شوند

دلیل های روشن نشدن یخچال مابه تنها به مرحله قبل، ولتاژ برق و اتصالات ختم نمی شود بلکه قطعاتی که در روشن شدن دستگاه، اثر دارند نیز در این میان بی تأثیر نیستند. یخچال مابه از قطعاتی نظیر ترموستات، خازن، رله، برد الکترونیکی، کمپرسور تشکیل نیز شده است که خرابی هر یک از آنان سبب می شود، دستگاه روشن نشود.

 • وقتی که برد الکترونیکی خراب می شود

برد الکترونیکی یکی از باارزش ترین قطعات موجود در دستگاه می باشد که در روشن شدن آن اثر حیاتی دارد، چنانچه برد الکترونیکی خراب شود و قابلیت تعمیر را نداشته باشد، ضروری است که این قطعه تعویض شود. از جمله علت های که سبب خرابی این قطعه می شود نوسان برق، نفوذ آب در آن، زیاد شدن دما و حرارت و همینطور برخورد و اصابت ضربه به آن می باشد. یکی از مواردی را که در همان ابتدای کار با تعیین درست محل قرار گیری یخچال، می توانید از بروز آن پیشگیری نمایید، زیاد شدن دما و حرارت است. نمایندگی تعمیرات یخچال مابه پیشنهاد می کند، به هیچ عنوان، یخچال را در ارتباط مستقیم تابش نور خورشید و حرارت قرار ندهید. درنتیجه محل تعیین شده بایستی از پنجره و نور خورشید و هم چنین حرارت دراثر اجاق گاز به دور باشد.

 • وقتی که موتور خراب می شود

موتور یخچال نیز قطعه ظریف، حساس و در عین حال خیلی باارزشی می باشد. کارایی موتور یخچال نیز رابطه مستقیم با گونه برق استفادهی و چگونگی مصرف شما از دستگاه دارد. یکی از علت های که سبب ایجاد فشار بر روی موتور یخچال می شود، باز و بسته کردن بیش از اندازه درب یخچال می باشد. هم چنین قرار دادن خوراکی ی گرم درون آن نیز کارایی موتور را کم شدن می دهد. اگر این نکات را رعایت ننمایید خیلی زودتر از آنچه که فکرش را نمایید، کار به مرحله تعمیر یخچال مابه می رسد. امروزه قیمت هر قطعه موتور نیز بالاست و قطعات جعلی نیز در بازار موجود می باشد که سبب گمراهی خریداران می شود و ضروری است از مشاوره شخصی کارشناس و با تجربه یاری بگیرید.

  • وقتی که ترموستات خراب می شود

اگر به مقدار دمای درون یخچال توجه نمایید این سوال پیش می آید که تغییر دما در تقویت و وضعیت های متفاوت چگونه صورت می گیرد. جواب این است که ترموستات در مرتب کردن دمای درون یخچال اثربخش است و به گونهی وظیفه مرتب کردن دما را بر پیمانه دارد. فشارهای دراثر گرمای بیشتر، باز و بسته کردن بیش از اندازه درب یخچال، قرار دادن بیش از اندازه مواد خوراکی و ظروف متعدد در قفسه های آن، سبب ضرر به ترموستات می شود که اگر خیلی جدی نباشد، با تعمیر این قطعه مسئله برطرف کردن می شود. در غیر این صورت ضروری است که با قطعه اورجینال جدید تعویض گردد. چه در قسمت تعمیر و چه در قسمت تعویض قطعه از نمایندگی تعمیرات یخچال مابه یاری بگیرید.

اقداماتی که با علت ها روشن نشدن یخچال مابه مقاومت می کند

 • دفترچه راهنمای یخچال مابه را چندین بار مطالعه نمایید.
 • یخچال را در محل خوبی و به دور از حرارت اجاق گاز و تابش نور خورشید قرار دهید.
 • از چگونگی سیم کشی ساختمان و تندرستی آن مطمئن شوید و در صورت بروز مسئله موارد را با برق کار خبره در میان بگذارید.
 • حتما برای روی یخچال یک محافظ قوی هماهنگ با آن در بگیرید چرا که با هرگونه نوسان، احتمال بروز اتصالی و سوختگی در دستگاه شدت می یابد.
 • اجازه دهید که پیش از قرار دادن خوراکی ها در یخچال، به طور کامل سرد شوند.
 • از باز و بسته کردن بیش از اندازه درب یخچال پیشگیری نمایید.
 • ترموستات و دمای یخچال را با توجه به فصل، مرتب کردن نمایید.
 • از قرار دادن بیش از اندازه مواد خوراکی و ظروف و پلاستیک در قفسه های یخچال پیشگیری نمایید.

نتیجه گیری

همان طور که در این مقاله آموزشی از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران به آن ذکر شد، علت ها روشن نشدن یخچال مابه، متعدد است و هم به گونه مصرف شما از دستگاه ختم می شود و هم به ساختاری که برای آن در دید گرفته اید.  پیشنهاد می شود از مشاوره یک تعمیرکار خبره و باتجربه در کلیه مرحله های نصب، مصرف و خرابی دستگاه یاری بگیرید چرا که ضامن زیاد شدن طول زندگی دستگاه می باشد.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد