آیا پروتز سینه بی خطر است؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

آیا پروتز سینه بی خطر است؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی


عمل پروتز سینه یکی از کم ریسکترین جراحی های زیبایی محسوب می شود. این عمل را به نام ایمپلنت سینه نیز می شناسند. هدف از پروتز سینه همیشه به علت کوچک بودن سینه در زنان نیست. این عمل بر روی کسانی که به دلیل شیردهی یا سرطان سینه گرفتار افتادگی و بد شکل شدن سینه شده اند نیز انجام می شود. چنانچه دوست دارید با این گونه جراحی زیبایی زیادتر آشنا شوید، مطالعه این متن را به شما توصیه می کنیم.

عمل پروتز سینه برای چه کسانی خوب است؟

پروتز همیشگی سینه در واقع بازسازی و زیاد شدن حجم سینه است. برای خیلیی از زنان اندازه سینه باارزش و در بالا رفتن اطمینان به نفسشان اثر خیلیی دارد. برخی از زنان بر حسب فاکتور های ژنتیکی جسه کوچک و سینه ها کوچکی دارند که در زمان پوشیدن لباس های مجلسی گرفتار مسئله می شوند. خوش فرم ایستادن لباس بر روی تن ارتباط خیلیی به اندازه سینه دارد. همانگونه که گفتیم، عمل پروتز سینه همیشه به علت زیبایی هیکل نیست.

امکان پذیر است شخصی به علت تصادف، سرطان یا شیردهی گرفتار افتادگی یا بد شکل شدن سینه شود. این مردم نیز می توانند عمل پروتز سینه را انجام دهند. با اینکه این عمل سال هاست که در ایران شایع شده است، اما همچنان رایجات خیلیی در مورد آن به گوش می رسد که امکان پذیر است برای مریض ترسناک باشد. برای مثال خیلیی از بیماران از پاره شدن پروتزها می ترسند و اینگونه تصور می کنند که اگر این پروتزها پاره شود درد یا پیامد جانبی خواهد داشت. در حالی که چنین نیست. در دنباله با جنس و شکل این پروتزها زیادتر آشنا خواهید شد.

عمل پروتز سینه چگونه انجام می شود؟

این عمل همراه با بی هوشی کامل خواهد بود. شما در طول یک یا دو ساعتی که در اتاق عمل هستید، کاملا بیهوش خواهید بود. البته قبل از عمل دکتر حتما یک یا چند جلسه مشاوره را برای شما در دید گرفته و در این جلسات افزون بر وضعیت جسمانی با تقویت روحی و روانی شما نیز آشنا خواهد شد. عمل پروتز سینه به این نحو است که ابتدا سه ناحیه زیرین از سینه برش داده می شود. این سه ناحیه شامل زیر بغل، زیر سینه و هاله دور سینه می شود. سپس پروتز از بالا به دیواره قفسه سینه تکیه داده می شود. در این حال پروتز به طور طبیعی در جای خود مانده و تثبیت می شود. بعد از بخیه پروتز، جای برش های رو سینه نیز بخیه زده می شوند. اگر بی قرار جای بخیه روی سینه خود هستید، بایست گفت که برای محو کردن جای بخیه نیز شیوه هایی وجود دارد که برای اطلاعات زیادتر مناسبتر است با دکتر خود در این مورد صحبت نمایید.

چند گونه پروتز سینه داریم؟

پروتز سینه از دید اندازه سه گونه و از دید شکل دو گونه است. پروتزهای Low Profile، High Profile و Ultra High Profile به ترتیب کوچکترین و بزرگترین پروتزهای موجود به شمار می روند که امکان پذیر است به شکل اشک یا گرد باشند. حال سوال اینجاست که چه گونه پروتزی برای ما خوب تر است؟ برای جواب به این سوال، قبل از هر چیز به خواسته و اندام خود توجه نمایید. اگر تنها به دنبال زیبایی و تناسب هیکل هستید و نمی خواهید سینه هایتان خیلی بزرگ دیده شوند، شاید مناسبتر باشد به سراغ الگو Low Profile بروید پروتزهای قطره اشکی طبیعی تر به دید می رسند؛ اما اگر دوست دارید اندامتان تغییر چشمگیری کند، در این صورت پروتز های گرد High Profile یا Ultra High Profile برای شما خوب ترند. در هر صورت انتخاب گونه و جنس پروتز یک مساله سلیقه ای است اما اکثر دکتران راهنمایی مناسبی به بیماران ارائه می دهند.

پروتزها از چه موادی ساخته شده اند؟

پروتزها از سیلیکون ساخته می شوند اما داخل برخی از آنان آب نمک وجود دارد. پروتزهای سیلیکونی کمتر گرفتار پارگی شده و امنیت زیادتری دارند. اگر این گونه سیلیکون پاره شود ماده ژل نظیر آن فضای اطراف را پر کرده و هیچ ریسکی برای جسم شما ندارد. در این صورت شما به دکتر رجوع کرده و طی عملی دیگر پروتز جدیدی جای پروتز قبلی را می گیرد. همواره پروتز ها به راحتی پاره نمی شوند مگر ضربه یا فشار بیش از اندازهی به آن ها وارد شده باشد. پروتز های آب نمکی نیز دارای جداره سیلیکونی غیر قابل نفوذ بوده و پر از آب نمک است پارگی اسن گونه سیلیکون نیز برای تندرستی شخص آسیبی ندارد؛ چرا که جسم انسان قادراست آب و نمک را جذب و دفع کند.

جمع بندی

عمل پروتز سینه یکی از شایع ترین عمل های زیبایی است. اگر از کوچکی سینه رنج می برید و دوست دارید اندام زیباتری داشته باشید، می توانید به یاری این عمل به خواسته خود برسید. درست است که عمل پروتز سینه سال هاست که در ایران رواج خیلی داشته و امروزه دیگر عملی آسان و بی آسیب محسوب می شود؛ با این حال همچنان خیلیی از زنان شک هایی در مورد این گونه عمل دارند. برای مثال خیلیی از آن ها تصور می کنند که اگر پروتز پاره شود، تندرستیشان به ریسک افتاده و گرفتار مسائل خیلی می شوند، اگر دوست دارید اطلاعات زیادتری در مورد این عمل به دست آورید، توصیه ما این است که به سایت drshapourazizi.com سر بزنید. پزشک شاپور عزیزی یکی از مناسبترین کارشناسان عمل پروتز سینه است که در سال ۲۰۱۸ موفق به کسب گواهی نامه پیکرتراشی از کشور ترکیه شده اند. ایشان جزء مزیتن دکترانی هستند که توانایی جراحی با دستگاه ویزر و عمل پروتز سینه را دارند.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد