درام فیلتر چیست ؟

ناشر : دانلود مداحی

درام فیلتر چیست ؟
فیلتر درام یا روتاری وکیوم درام فیلتر   (RVDF) یکی از قدیمی ترین فیلترهایی است که در جداسازی مواد جامد و مایع صنعتی استفاده می شود. درام فیلتر کاربرد انعطاف پذیری در فرایندهای آبگیری ، شستشو و شفاف سازی آب و فاضلاب را فراهم می کند.

کاربردهای درام فیلتر
تصفیه آب استخرهای پرورش ماهی یکی از بزرگ ترین چالش ها، در صنعت پرورش ماهی است. این روزها کاهش هزینه های تولید از مهم ترین اصول برای افزایش درآمد در هر صنعتی محسوب می شود. تصفیه آب استخرهای نگهداری ماهی با روش های سنتی، بسیار زمان بر و پر هزینه می باشد. اما بهره گیری از سیستم تصفیه آب درام فیلتر، تحول وسیعی در این صنعت به وجود آورده است. در حقیقت این دستگاه عمل تصفیه و فیلتر مکانیکی آب ورودی و خروجی و همین طور آب برگشتی مزارع پرورش ماهی را انجام می‌دهد.

استفاده از این سیستم علاوه بر کاهش هزینه های مصرفی در رشد ماهی ها هم تاثیر خوبی دارد. فضولات آبزیان در استخرهایی که چرخه باز آب ندارند، باید در کم ترین زمان ممکن تصفیه شوند.
نکته قابل توجه این است که این ذرات حتما باید بدون شکسته شدن از سیستم آب خارج شوند. هر چقدر فضولات جامد توده های بزرگ تر و درشت تری باشند، جداسازی آن ها با درام فیلتر آسان تر و بهتر خواهد بود.

نحوه کار فیلتر درام
یک درام فیلتر دوار از یک درام چرخان بزرگ تشکیل شده است که توسط توری پوشانده شده است. درام بر روی محور معلق است که این محور حاوی مایع یا جامدات است . درام تقریباً ۵۰-۸۰٪ از سطح خودرا در مایع غوطه ور کرده است.

ویژگی منحصر به فرد شست و شوی خودکار(بکواش) در دستگاه باعث می شود حذف ذرات معلق در آب های شور و شیرین و فاضلاب های صنعتی و بهداشتی به بهترین نحو صورت گیرد.

کاربرد دستگاه درام فیلتر به این صورت است که بعد از ورود آب مزارع به قسمت فیلتراسیون درام، مواد معلق موجود در آب در بخش توری شکل که روی آن را شبکه مشبکی پوشانده، جدا می شوند و سپس مواد معلق جامد و فضولات را از آب جدا  می کند و آب را برای استفاده مجدد تصفیه می نماید. در واقع درام فیلتر آب های مصرف شده را دوباره به چرخه مصرف بر می گرداند و از استفاده بیش از اندازه آب و افزایش هزینه جلوگیری می کند.


مزیت های استفاده از  وکیوم فیلتر درام
•    ۸۰ درصد صرفه جویی در مصرف آب مورد نیاز
•    کاهش قابل توجه هزینه های تولید و افزایش راندمان تولید واحد صنعتی
•    ظرفیت تصفیه آب ۱۰ تا ۷۰۰ لیتر آب در ثانیه
•    فیلتر کردن کلیه ذرات از قطر ۲۰ تا ۱۰۰ میکرون
•    کاهش فضای موردنیاز برای نصب و فیلتراسیون
•    قابل استفاده در مناطق کم آب
•    استهلاک پایین قطعات و قیمت ارزان در زمان نگهداری و تعمیرات
•    قابل نصب در استخر های با ابعاد کوچک و بزرگ
•    وجود یک سیستم آلارم ( هشدار دهنده ) برای خرابی دستگاه
•    گارانتی و خدمات پس از فروش
برای اطلاع از قیمت درام فیلتر و دریافت مشاوره  با کارشناسان ما تماس بگیرید
تلفن:  ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷ – ۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰