خواص آب ولرم و عسل برای بدن | 8 خاصیت جادویی نوشیدن اب و عسل روزانه | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

خواص آب ولرم و عسل برای بدن | 8 خاصیت جادویی نوشیدن اب و عسل روزانه | مجله سلامت و دانلود مداحی


آب برای شما مناسب است، تمام ما این را می‌دانیم. خیلی می‌شنویم که بایست زیادتر و زیادتر آب بنوشیم. گذشته از تمام این‌ها، آب مادهی حیاتی برای جسم ماست، فراموش نکنیم که ۸۰درصد جسم ما را آب تشکیل می‌دهد! زمانی به این مشکل فکر می‌کنیم، شگفت‌انگیز است.

آب، از تمام عملکردهای هر روزه جسم ما پشتیبانی می‌کند، از سرایت غذایی‌های حیاتی و اکسیژن گرفته تا یاری به گوارش هر روزه خوراکی . درنتیجه برایمان کاملا جا افتاده که به آب احتیاج داریم.

اما آیا افزودن بر کیفیت آب برای سیستم جسم سودمندتر است؟ فقط عسل اضافه نمایید، بله عسل! می‌دانم چه فکری می‌نمایید.

عسل، لبریز از قند است. خیلی شیرین است؟

عسل چطور قادراست سالم باشد؟ دوستان نترسید، عسل بی‌نهایت برای شما مناسب است.

آشامیدن هر روزه یک لیوان آب و عسل ولرم قادراست به‌نفع تندرستی‌تان باشد و حتی از مریضی جلوگیری نماید. بله، درست شنیدید، این اتفاقی است که با آشامیدن هر روزه این شربت روی می‌دهد:


نفخ‌تان کمتر می‌شود

اگر واقعا از نفخ رنج می‌برید یا مرتبا احساس می‌نمایید شکم‌تان باد کرده است، یک لیوان آب گرم و عسل یاری می‌کند تاثیرات نفخ را در سیستم گوارش‌تان خنثی نمایید و فورا احساس روشی خواهید کرد.


سیستم ایمنی‌تان را تثبیت خواهد کرد

عسل، خصوصیات شگفت‌انگیزی روی سیستم ایمنی‌تان دارد. عسل خالص و ارگانیک آماده نمایید تا زیادترین بهره را از خصوصیات ضدمیکروبی آن ببرید. عسل لبریز از آنزیم‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است که از شما در برابر هر گونه باکتری زیان آوریمراقبت می‌کند.

همینطور بخوانید: خاصیت ها عسل برای تندرستی

سموم را دفع خواهید کرد

عسل و آب گرم یکی از مناسبترین مواد برای دفع سموم و ضایعات از جسم است. به این ماده سم‌زدا سلام کرده و با سموم خداحافظی نمایید.

یک مطلب: افزودن لیمو به این ترکیب، سودمندترش هم می‌کند چون ادرار را زیادتر می‌کند.


پوست‌تان شفاف‌تر خواهد شد

بله! عسل یک آنتی اکسیدان طبیعی است که به دفع ضایعات یاری کرده و به‌علت ویژگی‌های آنتی‌باکتریال پوست‌تان را تمیز نگه داشته و از همیشه شفاف‌تر می‌کند.


وزن کم خواهید کرد

اولین فکری که به ذهن‌تان رسید به احتمال بیشتر قند موجود در عسل بود. بله، قند بیشتری در عسل وجود دارد اما با قند سفید کاملا مختلف است چون قند طبیعی است! این قندهای طبیعی یاری می‌کنند تا میل هر روزه شما به شیرینی و غذا‌های ناخوب نظیر کیک، شیرینی، شکلات و نوشابه جواب داده شود.

در حقیقت اگر آشامیدنی‌های شامل شیرین‌کننده را با اب و عسل جانشین نمایید، از۶۴درصد کالری نجات نمایان خواهید کرد.


گلودردتان مناسبتر خواهد شد

آب و عسل گرم، آشامیدنی خوب زمستان است، گلودرد را تسکین می‌دهد و درماه‌های سرد گرم‌تان می‌کند. عسل، مرهمی طبیعی برای عفونت‌های تنفسی و سرفه‌های متداولی است، پس این‌بار اگر سرماخوردگی ناخوشایند زمستانی داشتید، سراغ عسل بروید، البته خالص و ارگانیک.


قند خون‌تان مرتب کردن خواهد شد

همانطور که گفتیم، اگرچه عسل شامل میزان بیشتری قند است اما نظیر قند سفید نیست؛ ترکیب فروکتوز و گلوکز به جسم در مرتب کردن مقدار قندخون یاری می‌نماید. همینطور گفته می‌شود کلسترول را هم کم شدن می‌دهد.


از ریسک مریضی‌های قلبی هم جلوگیری خواهید کرد

این هم یک فایده خیلی مناسب، درست است؟ فلاوونیدها و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در عسل می‌توانند به جلوگیری و کم شدن ریسک مریضی‌های قلبی یاری کنند.

تحقیقات نشان داده‌اند عسل فرایند اکسیداسیون کلسترول بد در خون انسان را کُند می‌کند؛ فرایندی که اثری مخرب روی قلب گذاشته و منجر به حمله قلبی و حتی سکته مغزی می‌شود.

پس منتظر چه هستید؟ عسل را بردارید و کتری را به جوش آورید!


هشدار: اگر از دیابت رنج می‌برید حتماً قبل از مصرف عسل با دکتر خود مشورت نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد