بهترین درمان خانگی گلو درد شدید چیست؟ 8 روش درمان گلودرد | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

بهترین درمان خانگی گلو درد شدید چیست؟ 8 روش درمان گلودرد | مجله سلامت و دانلود مداحی


وقتی که گلو درد دارید امکان پذیر است بلعیدن بزاق یا سرفه کردن شما را اذیت کند. گلودرد قادراست خیلی حاد و شدید گردد. بعضی از معالجه‌های خانگی در این تقویت به یاری شما می‌آیند و می‌توانند تقویت را خوب شدن بقسمتند. اگر از چنین تقویتی رنج می‌برید مصرف موادی که آن را تسکین می‌دهد خیلی عالی خواهد بود.

عسل، چای گرم و شربت سرفه قادراست از التهاب گلو بکاهد و سبب خوب شدن تقویت شود. اما اگر می‌خواهید واقعا از شر گلو درد خلاص شوید بایست معالجه‌هایی که در دنباله بیان می‌کنیم را امتحان نمایید.

  1. با آب و نمک غرغره نمایید:

آب و نمک قادراست با کمتر کردن اسیدی که منجر به سوزش گلو می‌شود، التهاب موجود را خوب شدن بقسمتد. همینطور مصرف این محلول قادراست عفونت‌ها یا مواد محرک را به میزان گلو برساند تا جسم آسان تر با آن دست و پنجه نرم کند. برای اینکه بتوانید از همه ی این مزایا بهره مند شوید، یک چهارم الی یک دوم قاشق چایخوری نمک را در هشت اونس آب گرم حل نمایید.هر دو ساعت یکبار با این محلول غرغره نمایید.

  1. مایعات خیلی سرد بنوشید:

شاید بلعیدن مواد در چنین تقویتی خیلی سخت باشد اما وقتی که آشامیدنی یخ دار میل می‌نمایید گلو بی حس می‌شود و قادراست التهابی که سبب ایجاد گلو درد شده است را کمتر کند.

  1. از میل کردن مواد اسیدی چشم بپوشید:

رفلاکس اسید یکی از علت ها اصلی ایجاد گلو درد است. این موضوع بدین معناست که بدتر کردن رفلاکس قادراست گلو درد را بدتر کند یا آن را زیاد تر نماید. به همین خاطر، کارشناسان پیشنهاد می‌کنند از میل کردن نوشابه، خوراکی های سرخ شده یا مرکباتی همانند پرتغال یا لیمو پیشگیری نمایید. همینطور مناسبتر است چند ساعت قبل از خواب از میل کردن مواد خوراکی پرهیز نمایید. میل کردن خوراکی قبل از خواب قادراست رفلاکس اسید را بدتر کند.

  1. آنتی اسید استفاده نمایید:

اگر مقصر اصلی گلو درد شما به دلیل رفلاکس اسید است استفاده آنتی اسید یا دیگر داروها قادراست درد شما را خوب شدن بقسمتد.

  1. چای زردچوبه بنوشید:

زردچوبه یکی از مکمل‌هایی است که قادراست در رژیم خوراکی خیلی سودمند باشد. در کنار دیگر مزایای زردچوبه همانند پیشگیری از سرطان یا مریضی‌های مغزی، فایده ضد التهابی آن قادراست به خوب شدن گلودرد یاری کند. اندکی چای زردچوبه بنوشید یا آن را به محلول آب و نمک خود بیفزایید و غرغره نمایید.

  1. از این قرص‌ مصرف نمایید:

ایبوپروفن قادراست تورم و دردی که در گلو وجود دارد را خوب شدن بقسمتد. درنتیجه میل کردن آن قادراست جلوی سرفه را بگیرد و سبب پاکسازی گلو گردد. همین امر سبب خوب شدن گلو درد خواهد شد. فقط اعتماد حاصل نمایید که ایبوپروفن را به همراه نوبت خوراکی میل می‌نمایید.

  1. استآسان نمایید:

وقتی که جسم شما خسته است سیستم ایمنی نیز تضعیف می‌شود. اگر خسته هستید جسم شما برای معالجه خود گرفتار چالش خواهد شد.پس اندکی استآسان نمایید. وقتی را برای دراز کشیدن تخصیص دهید.

  1. اگر تمام موارد بالا با عدم موفقیت مواجه شد:

اگر گلو درد شما زیادتر از ۴۸ ساعت طول کشید امکان پذیر است عفونت باکتریایی داشته باشید. اگر چنین بود، بایست به دستور دکتر آنتی بیوتیک یا استروئید استفاده نمایید تا درد گلو تسکین یابد. از دکتر یاری بگیرید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد