علت گاز معده زیاد چیست؟ 6 دلیل زیاد بودن باد معده | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

علت گاز معده زیاد چیست؟ 6 دلیل زیاد بودن باد معده | مجله سلامت و دانلود مداحی


وجود گاز و نفخ معده قادراست برای زیادتر مردم ازاردهنده باشد. جنگیدن کردن با چنین مواردی به تلاش بیشتری احتیاج دارد.

بر اساس شواهدی که وجود دارد تمام مردم در طول روز به طور متوسط ۱۴ بار گاز معده از خود رها می‌کنند. بعضی از این گازها بی بو هستند و کاری با سیستم گوارشی شما ندارند. اما در بعضی از موارد عاملهای دیگری نیز در گاز معده دخیل می‌شود که قادراست شما را ازار دهد.

هیچ کس دوست ندارد گاز معده را در یک موقعیت و وقت ناخوب از دست دهد. اما کنترل آن قادراست خیلی سخت باشد. در حقیقت، موارد شگفت انگیز بیشتری وجود دارد که سبب می شود گاز معده از کنترل شما خارج شود.

محدوده نیمی از گازهای معده به دلیل هواخواری (aerophagia) ایجاد می‌شود. بلعیدن بیش از اندازه هوایی که به معده می‌رسد و عموماً در زمان میل کردن خوراکی رخ می‌دهد را هواخواری یا بلع هوا (Aerophagia) می‌گویند. به دلیل داشته باشید که نفخ معده یک موضوع مختلف است.

اگرچه زیادتر مردمی که نفخ معده دارند امکان پذیر است احساس وجود گاز در معده را نیز داشته باشند اما این دو مورد از لحاظ فنی فرق هایی با هم دارند. تمام ما به مناسبی می دانیم که بعضی از اوقات خوراکی را مناسب نجویده ایم. در چنین تقویتی خوراکی به مناسبی جذب نمی‌شود و به سمت روده می رود.

باکتری‌هایی که در روده زندگی می‌کنند آن را به یک گاز بو دار تبدیل می کنند.

البته حجم این گاز خیلی اندک است. این گاز بوی بدی دارد (هنظیر تخم مرغ فاسد شده) و قادراست برای شخص خیلی آزاردهنده باشد. در بعضی از موارد گازی که خارج می شود بدون بوست و فقط صدایی از خود ایجاد می کند. چنین تقویتی همواره به دلیل بلعیدن هوای بیشتر رخ می دهد.

سیستم گوارشی انسان به نوع ای طراحی شده است که نقادراست گاز را جذب کند. اگر هوای بیشتری وارد معده نمایید جسم آن را از خود خارج خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم ۶ موردی را بیان کنیم که قادراست به ایجاد گاز در معده منجر شود.

همینطور بخوانید: دلیل باد شکم بدبو چیست؟

استفاده بعضی از داروها:

بعضی از داروهایی که استفاده می شوند می‌توانند دهان شخص را خشک کنند. در چنین تقویتی میزان هوای استفادهی زیادتر می‌شود. وقتی که دارویی را استفاده می‌نمایید، پیامد جانبی وابسته با خشکی دهان را نیز مورد تحقیق قرار دهید.

اگر گاز معده شما را آزار می‌دهد، مناسبتر است با دکتر خو مشورت نمایید و در مورد تعویض دارو صحبت نمایید. شما می توانید از داروهایی مصرف نمایید که پیامد جانبی کمتری دارد.

جویدن آدامس:

جویدن آدامس قادراست هوای زیادتری وارد معده کند و در نهایت به ایجاد گاز منجر شود. اگرچه آدامس قادراست حس مناسبی در شخص ایجاد کند اما شما نمی‌توانید کل روز را به جویدن آن تخصیص دهید.

همینطور جویدن آدامس‌های شکر دار به دندان‌هایتان ضرر وارد می کند. بعضی از این آدامس‌ها دارای شیرین کننده‌های غیرطبیعی هستند.

آشامیدن مایعات از طریق نی:

آشامیدن مایعات از طریق نی نیز قادراست هوای اضافی وارد معده شما کند. وقتی که مایعات را به یاری نی می‌نوشید هوای زیادتری می‌بلعید و همین امر سبب‌ می‌شود تقویت ایجاد گاز در معده فراهم شود. به جای مصرف نی که قابل بازیافت نیست و قادراست اسیب جدی به محیط زیست وارد کند، مناسبتر است از روش‌های قدیمی مصرف نمایید و از طریق لیوان آشامیدنی‌هایتان را میل نمایید.

سیگار کشیدن:

ترک سیگار یک خبر خوش برای معده شماست. سیگار کشیدن خیلی شبیه آشامیدن مایعات از طریق نی است. وقتی که نفس می کشید هوای زیادتری وارد جسم می‌نمایید و همین امر در معده سبب ایجاد گاز می شود.

سیگارهای الکترونیکی هیچ فرقی با سیگارهای متداولی ندارند. هردوی این موارد می توانند سبب ایجاد گاز در معده شوند. مطالعات متفاوت نشان می دهد که مصرف سیگارهای الکترونیکی قادراست ریسک دچار به مریضی‌های قلبی عروقی را زیاد شدن دهد.

آشامیدن از بطری:

اگر دوست دارید گاز معده را کم شدن دهید مناسبتر است عادت آشامیدن مایعات از بطری را کنار بگذارید. اینکار سبب می شود هوای زیادتری ببلعید. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم این موضوع سبب ایجاد گاز زیادتری در معده می شود.

سریع خوراکی میل کردن:

اگر شما نیز جزو مردمی هستید که به شتاب خوراکی می خورند بایست بدانید که اقبال دچار به گاز معده در شما خیلی زیادتر خواهد بود. سریع خوراکی میل کردن مسائل متعددی همانند زیاد شدن وزن ، رفلاکس و غیره را نیز در جسم ایجاد می کند. بدون استرس و با آرامش کامل خوراکی میل کنید.

مطالعات متفاوت نشان می دهد که خوراکی میل کردن به زمان رانندگی قادراست یک موضوع پرمخاطره باشد. خوراکی ی خود را ۲۰ الی ۴۰ بار بجوید. اگر به خوراکی و سرنخ های داخلی سیری در خود توجه داشته باشید، می توانید مزایای بیشتری به دست آورید. یکی از این مزایا کم شدن وزن است. مطالعات متفاوت نیز این موضوع را تایید می کند.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد