5 بهترین درمان خانگی بوی بد دهان - رفع طبیعی بوی بد تنفس | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

5 بهترین درمان خانگی بوی بد دهان - رفع طبیعی بوی بد تنفس | مجله سلامت و دانلود مداحی


بوی بد دهان از آن دسته مسائلی است که امکان پذیر است زندگی شما را تحت اثر خود قرار دهد و بدون آنکه متوجه شوید شما را گرفتار مسائلی کند.

وقتی که خوراکی های بودار نظیر پیاز و سیر استفاده می‌نمایید امکان پذیر است برای چند روز بوی مناسبی از دهانتان خارج نشود. البته بعضی از مردم همیشه دهانشان بوی بدی می‌دهد. خودتان هم امکان پذیر است این بوی بد را حس بنمایید اما اوضاع وقتی بدتر می‌شود که مردم به زمان صحبت کردن با شما کنار بروند و دوست نداشته باشند کنار شما بنشینند.

گاهی اوقات مسواک زدن قادراست به طور مزمان این بو را از بین ببرد اما برای بعضی از مردم حذف بوی بد دهان احتیاجمند معالجه‌های متفاوتی است. هالیتوز یا بد بویی دهان یکی از شایع ترین علت ها برای رفتن به دنداندکتر است. این موضوع قادراست برای مردم خجالت آور باشد اما اکثر به راحتی معالجه می‌شود.

اگرچه بوی جسم دهان قادراست به دلیل مریضی لثه و یا حتی مریضی کبدی باشد اما در زیادتر زمان ها معالجه آن به صورت طبیعی خیلی آسان است.

  1. زبان خود را بشویید

شاید شما دوبار در روز دندان‌های خود را مسواک می‌زنید اما آیا زبان خود را هم می‌شویید؟؟ وقتی که زبان شما به طور مستقیم شسته نشود، یک لایه‌ای بر روی آن ایجاد خواهد شد. اغلب، این لایه قادراست سبب ایجاد بوی بد دهان گردد.

همواره شستن زبان به همراه مسواک زدن قادراست معالجه اثربخشی برای بوی بد دهان باشد. شما می‌توانید از یک زبان شو مصرف نمایید که دقیقا برای اینکار طراحی شده است. زیادتر مسواک‌ها نیز دارای ناحیه‌ای برای شستن زبان هستند.

  1. چای سبز بنوشید

چای سبز راهی آسان برای معالجه بوی بد دهان است. زیادتر کارشناسان باور دارند که آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز قادراست با مواد سولفوری که سبب ایجاد بوی جسم دهان می‌شود، جنگیدن کند.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که آنتی اکسیدان‌ها حتی در مقابل خوردگی دندان نیز می‌توانند سودمند باشند.

یکی از مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که چای سبز برای جنگیدن با بوی دهان خیلی اثربخش است.

  1. آدامس بجوید

اگرچه جویدن آدامس سبب از دست دادن بوی بد دهان می‌شود اما تنها بوی آدامس نیست که به این مسئله یاری می‌کند. دهان خشک قادراست سبب ایجاد بوی بدی در دهان شود و آدامس به دهان یاری می‌کند بزاق زیادتری تولید کند.

مطالعات انجام شده نشان داده است که آدامس قادراست نفس شما را تازه‌تر کند و بوی خیلی مناسبی به دهان شما بقسمتد.

  1. از مکمل‌های K12 مصرف نمایید

بوی بد دهان قادراست به دلیل وجود باکتری در دهان ایجاد شود. پس بایست از شر این باکتری‌ها خلاص شوید. K12 قادراست به ایجاد تعادل در بین باکتری‌های سودمند یاری کند و باکتری‌های زیان آور را نیز از بین ببرد. این ماده به تندرستی دهان و دندان و همینطور حذف باکتری‌های زیان آور خیلی یاری خواهد کرد.

  1. دهان خود را با روغن‌های طبیعی بشویید

این شیوه برای تندرستی دهان و دندان خیلی اثربخش است. روغن کشی یکی از سنت‌های شایع هندی‌هاست که قادراست برای تندرستی دهان سودمند باشد. به طور قدیمی، فرآیند روغن کشی در دهان به صورت چند دقیقه انجام می‌گیرد.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که روغن‌های طبیعی می‌توانند هنظیر دهانشویه‌ها در معالجه بوی بد دهان اثربخش باشند. روغن کنجد و یا روغن آفتابگردان انتخاب خیلی مناسبی است و به طور گسترده برای این منظور مورد مصرف قرار می‌گیرد.

نتیجه گیری:

همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتیم بوی جسم دهان قادراست برای زیادتر مردم خجالت آور باشد و زندگی دسته جمعی آن‌ها را نیز تحت اثر خود قرار دهد. اگر موارد ذکر شده در معالجه بوی جسم دهان سودمند نبود می‌توانید به دنداندکتر رجوع نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد