آیا پنیر باعث لاغری میشود؟ کاهش وزن با رژیم پنیر | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

آیا پنیر باعث لاغری میشود؟ کاهش وزن با رژیم پنیر | مجله سلامت و دانلود مداحی


جای بسی شگفتی است که چرا با وجود اینکه فرانسوی‌ها از رژیم‌های لبریز از چربی‌های اشباع شده پیروی می‌کنند، آمار مریضی‌های قلبی در بینشان اینقدر پایین است و دور کمرشان اینقدر باریک؟ پژوهشگران سابقا این امر را به استفاده شراب و روش زندگی آنان نسبت می‌دادند، اما به تازگی، مطالعه‌ایی در این زمینه صورت پذیرفت که در مجله‌ی کشاورزی و خصوصیات شیمیایی خوراکی به چاپ رسید و بیان نمود که احتمالا پنیر اثر عمده‌ایی در این میان بازی می‌کند. بله، کاملا جدی هستیم و البته هیجان‌زده.

از تمام مناسبتر اینکه، این تحقیق با مطالعات پیشین دال بر اثبات اثرات پنیر بر زیاد شدن متابولیسم در یک راستا قرار داشت.

به منظور انجام این تحقیق، پژوهشگران نمونه‌های ادرار و مدفوع شرکت‌کنندگانی که رژیم‌ خوراکی ئیشان مملو از شیر یا پنیر بود را با مردمی که از رژیم‌های کنترل شده شامل استفاده کره و بدون هیچ لبنیات دیگر پیروی می‌کردند را با یکدیگر مقایسه نمودند.

در مقام مقایسه، مدفوع مردمی که پنیر استفاده می‌کردند، شامل میزان بی‌شماری اسید بوتیریک، اسیدهای چرب با زنجیره‌ی کوتاه که توسط باکتری‌های روده تولید می‌شود، بود. زیاد شدن مقدار اسید بوتیریک به طرز چشمگیری با کم شدن کلسترول بد ارتباط‌ی مستقیم دارد و اثبات می‌کند که پنیر برای قلب شما از گونه های دیگر لبنیات سودمندتر است.

پزشک مورتون کلاسن می‌گوید، گرچه کاملا نمایان نیست که اسید بوتیریک چگونه اثرات جادویی خود را اعمال می‌کند اما بعضی از مطالعات بر روی حیوانات حاکی از آن است که این اسید چرب، حساسیت به انسولین را خوب شدن قسمتیده، تخلیه‌ی انرژی را زیاد شدن(به ویژه متابولیسم را سرعت قسمتیدن به کرده) و سبب کم شدن التهابات دراثر استرس می‌گردد.

طبق نتایج مطالعات انجام شده بر روی حیوانات که در سال ۲۰۰۹ در مجله‌ی دیابت به چاپ رسید، زیاد شدن اسید بوتیریک با کم شدن ریسک دچار به چاقی مفرط وابسته است.

اما پیش از آنکه یک برش امریکایی پنیر بقاپید، به این مورد توجه نمایید که طرز تهیه‌ی تمام‌ی پنیرها یکسان نیست. پنیرهای جاافتاده هنظیر پنیر چدار کهنه، پارمزان و سوراخ‌سوراخ سوئدی احتمالا در زمره‌ی مناسبترین‌ها هستند.

کلاسن می‌گوید، اسید بوتیریک از دو طریق تامین می‌شود، یا مستقیما از پنیر و یا پس از استفاده بعضی مواد خوراکی ویژه توسط باکتری‌های روده تولید می‌شوند. در هر دو مورد، انتظار می‌رود که پنیرهای جاافتاده بیش از پنیرهای تازه شامل اسید بوتیریک باشند.

پنیرهای جاافتاده در کم شدن وزن و حفظ تندرستی اثربخشند.

کلاسن معتقد است با استفاده این پنیرهای کهنه، انتظار می‌رود پروتین‌ها بیش از بیش تجزیه و به شکل پپتئید و اسیدهای آمینه درآیند، که در تحقیقات اولیه نشان داده شد بر متابولیسم کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها اثربخش است و منجر به کم شدن جمع شدنچربی در جسم می‌گردد.

گرچه این مطالعه ممحدوده بود، اما شامل نکات قابل توجهیست، به ویژه آنکه نتایج تحقیقات اولیه در سال ۲۰۱۱ که نشان داد استفاده پنیر، در مقایسه با استفاده کره که محتویات چربی هر دو یکسان است، سبب کم شدن کلسترول بد در جسم می‌شود را تائید می‌نمود.

همینطور نتایج این مطالعه، مکمل نتایج مطالعات دیگری شد که در مجله‌ی امریکایی مواد غذایی بالینی به چاپ رسید، مبنی بر اینکه زیاد شدن استفاده پنیر در قالب رژیمی کم کربوهیدرات (مواد خوراکی کم کربوهیدرات شامل: میوه‌ها، سبزیجات، گوشت و غلات کامل که در مقابل مواد خوراکی پر کربوهیدرات هنظیر: خوراکی های فراوری شده و تصفیه شده قرار می‌گیرد) منجر به کم شدن وزن می‌شود.

پس بفرمائید و یادتان باشد که اجازه دارید که روی سالادتان پنیر پارمزان رنده نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد