رژیم لاغری سرکه سیب: آیا سرکه سیب برای کاهش وزن موثر است؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

رژیم لاغری سرکه سیب: آیا سرکه سیب برای کاهش وزن موثر است؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی


رژیم خوراکی سرکه سیب یک برنامه خوراکی شامل افزودن چند قاشق سرکه سیب به رژیم خوراکی هر روزه تان است. این رژیم در مقایسه با رژیم های لاغری مد روز که مدتهاست گرفتار ابهام شده اند، امکان پذیر است درست به دید برسد.

این در حالی است که سرکه سیب در واقع یک ماده سازنده قوی است که به دلیل دارا بودن خصوصیات دارویی اش قرن‌ ها مورد احترام بوده‌ و تحقیقات نشان می ‌دهد که سرکه سیب قادراست به زیاد شدن متابولیزم جسم یاری کند و پس از آن، چربی سوزی را زیاد شدن داده تا کم شدن وزن پایدار را ترویج نماید.

حالا سوالی که مطرح می شود این است که چگونه بایست برای کم شدن وزن از سرکه سیب مصرف کنیم؟ و رژیم خوراکی سرکه سیب دقیقا چیست؟ ما در این مطلب به تحقیق این موارد می پردازیم ، در این مطلب با ما همراه شوید تا به تمام سوالاتتان در مورد رژیم سرکه سیب دست یابید.

رژیم خوراکی سرکه سیب چیست؟

با خیلیی از خاصیت ها مثبت سرکه سیب و مقایسه وزن قبل و بعد از مصرف این ماده در رژیم خوراکی امکان پذیر است تعجب نمایید که این برنامه رژیم خوراکی شامل چیست و چگونه می ‌تواند بر تندرستی شما اثر بگذارد.

همانطور که از اسمش نمایانست، سرکه سیب یکی از اجزای کلیدی برنامه رژیم لاغری سرکه سیب است. سرکه سیب گونهی سرکه است که از آب سیبی که تخمیر شده و منجر به یک محصول نهایی شده‌ که کالری و قند کمتری دارد و لبریز از پروبیوتیک ها و آنزیم ‌های سالم است، گرفته شده‌ است.

چندین نسخه مختلف از رژیم خوراکی سرکه سیب وجود دارد، اما این یک مفهوم خیلی ساده است که شامل استفاده ۱ – ۲ قاشق سوپ خوری سرکه سیب قبل و یا با هر نوبت خوراکی است. نه تنها این می ‌تواند شما را برای مدت زیاد تری سیر نگه دارد ، بلکه بعضی ادعا می ‌کنند که می‌ تواند متابولیسم را زیاد شدن دهد، سوزاندن چربی را زیاد شدن دهد و میزان قند خون را ثابت نگه دارد تا گرسنگی را به حداقل برساند.

گونه های دیگر رژیم خوراکی نیز وجود دارند که خیلیی از آن ‌ها سرکه سیب را با مواد دیگری که برای کم شدن وزن مصرف می‌ شود، به همراه دارند. برای مثال، بعضی توصیه می ‌کنند که رژیم خوراکی سرکه سیب با گارسینیا کامبوجیا (Garcinia Cambogia)، یک گونه گیاه گرمسیری که دارای تاثیرات کم شدن اشتها و پیشگیری از زیاد شدن وزن است همراه شود.

در رژیم سرکه سیب و گارسینیا کامبوجیا، این دو با هم در تلاش برای تثبیت نتایج و سرعت قسمتیدن به کم شدن وزن به کار می ‌روند. در همین حال، می توان از رژیم سرکه سیب و عسل مصرف کرد، به این صورت که سرکه سیب با عسل آمیخته می‌ شود و قبل از خوراکی استفاده می ‌شود.

برنامه خوراکی سرکه سیب:

اگرچه رژیم خوراکی سرکه سیب گونه های متفاوتی دارد، اما همواره این رژیم، استفاده اندکی سرکه سیب قبل از هر نوبت خوراکی را در بر می ‌گیرد.

حالا این سوال پیش می آید که برای کم شدن وزن بایست چه میزان سرکه سیب استفاده کنیم؟ اکثر پیشنهاد می ‌کنند که قبل از هر نوبت خوراکی ۱ – ۲ قاشق خوراکی خوری را با آب رقیق نمایید و میل کنید؛ با این حال مناسبتر است با یک دز کم‌ تر آغاز نمایید و به تدریج آن را زیاد شدن دهید تا مطمئن شوید که قادر به تحمل آن هستید.

افزون بر کم شدن وزن، اضافه کردن اندکی سرکه سیب به رژیم خوراکی هر روزه تان قادراست به خوب شدن حساسیت به انسولین، کم شدن کلسترول، کم شدن فشار خون و پیشگیری از نشانه ها ریفلاکس اسید یاری کند.

دستور العمل رژیم خوراکی سرکه سیب:

برای آن‌ هایی که تازه آغاز به استفاده این آشامیدنی کرده‌اند، توصیه می کنیم آشامیدنی را امتحان نمایید که از سرکه سیب، آب لیمو و آب داغ همراه با اندکی زنجبیل تازه، دارچین، فلفل قرمز و عسل خام درست شده‌ است. تمام این مواد شامل خصوصیات دارویی قوی هستند که برای پشتیبانی از تندرستی مناسبتر کار می‌کنند.

شیوه ‌های دیگر مصرف ACV

افزون بر استفاده خود سرکه سیب می توانید آن را به شکل های دیگر نظیر آماده سس سالاد و سس ماریناد نیز مصرف نمایید. قرص های سرکه سیب نیز به عنوان یک گزینه سریع و خوب برای گرفتن ACV در دسترس شما هستند. با این حال، تحقیق در مورد تاثیرات کپسول سرکه سیب ممحدوده است و نمایان نیست که آیا آن ها می توانند از مزایای تندرستی یکسان برخوردار باشند یا نه.

افزون بر کم شدن وزن، سرکه سیب سرکه امکان پذیر است در موارد زیر نیز اثربخش عمل کند :

  • سفید کردن دندان ها
  • کشتن حشرات
  • معالجه پیچک سمی
  • زیاد شدن گردش خون
  • معالجه زگیل
  • ارتقاء تندرستی پوست
  • از بین بردن آفتاب سوختگی

پیامد جانبی رژیم خوراکی سرکه سیب

پیامد جانبی سرکه سیب چیست؟ و آیا شما می ‌توانید هر روز سرکه سیب را استفاده نمایید؟

به علت اسیدیته بودن سرکه سیب ، بعضی از شایع ‌ترین تاثیرات جانبی آن شامل فرسایش مینای دندان و سوزاندن گلو و یا پوست است، به ویژه اگر در مقادیر بیشتر استفاده شود.

برای کم شدن ریسک پیامد جانبی، رعایت اعتدال در استفاده و رقیق کردن سرکه سیب با آب قبل از استفاده ارزش بیشتری دارد. به عنوان یک قاعده کلی، هر قاشق خوراکی خوری سرکه سیب بایست با یک فنجان آب آمیخته شود.

برای بعضی مردم، آشامیدن سرکه سیب سبب بروز نشانه ها منفی مثل وضعیت تهوع یا مسائل هاضمه به ویژه در ابتدای استفاده می‌ شود. به همین خاطر پیشنهاد می شود که با دز پایین آغاز نمایید و به تدریج آن را زیاد شدن دهید.

هم چنین استفاده سرکه سیب برای کسانی که داروهای دیابت را استفاده می ‌کنند پیشنهاد نمی‌شود چون قادراست میزان قند خون را کم شدن داده و با داروهای استفادهی تداخل نمایان کند.

در نهایت، در دید داشته باشید که برنامه رژیم خوراکی بعید است که اثربخش واقع شود مگر اینکه با رژیم خوراکی غذایی و روش زندگی سالم همراه شود. اگر چه سرکه سیب قادراست به تثبیت نتایج یاری کند، اما نبایست به عنوان یک راه سریع برای کم شدن وزن به تنهایی مورد توجه قرار گیرد.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد