خواص زرشک تازه - 6 خاصیت زرشک قرمز برای بدن | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

خواص زرشک تازه - 6 خاصیت زرشک قرمز برای بدن | مجله سلامت و دانلود مداحی


اگر به شما بگویم گیاهی وجود دارد که قادراست تندرستی قلب را زیاد شدن دهد، روده و کبدتان را پاکسازی نماید یا حتی از دیابت و سرطان جلوگیری کند چه احساسی خواهید داشت؟ هیجان زده نمی شوید؟ البته که هیجان زده می شوید. تمام ماها به دنبال چنین گیاه معجزه اسایی در زندگی خود هستیم.

این گیاه همان زرشکی است که در خوراکی های خود مورد مصرف قرار می دهیم. داروهای شامل زرشک بیش از ۲۵۰۰ سال برای معالجه تقویت متفاوت مورد مصرف قرار گرفته است.

حالا سوال اینجاست که چرا زرشک اینقدر باارزش است؟ مطالعات انجام شده نشان داده است که این گیاه قادراست ازپرورش باکتری های بد در روده پیشگیری کند و به عملکرد مناسبتر سیستم ایمنی یاری نماید.

افزون بر این، عصاره زرشک تاثیرات مثبت بیشتری بر روی سیستم قلبی-عروقی و سیستم عصبی دارد. به عنوان مثال قادراست پرفشاری، ضربان قلب غیر طبیعی و آشفتگیات عصبی همانند صرع و تشنج را معالجه کند.

مطالعات متفاوت نشان می دهد که زرشک فایده آنتی اکسیدانی قوی دارد و حتی قادراست از بروز گونه های ویژهی از سرطان جلوگیری نماید. مطالعات اخیر نشان می دهد زرشک طیف وسیعی از مزایا را برای تندرستی مردم دارد و قادراست به آن ها یاری کند سالم بنظیر.

۶ فایده زرشک قرمز

جنگیدن با عفونت:

مطالعات متفاوت نشان می دهد که بربرین موجود در زرشک قادراست فایده قابل توجه آنتی باکتریایی، ضد قارچی و ضد میکروبی داشته باشد. با ممحدوده کردن توانایی باکتری ها در چسبیدن به سلول های انسانی، این ماده قادراست در برابر عفونت های خیلیی جنگیدن کند. زرشک برای تسکین طیف وسیعی از التهاب ها و عفونت ها در جسم مورد مصرف قرار می گیرد. این ماده به عفونت مثانه، مجاری ادرار و عفونت های معدی روده ای یاری می کند. زرشک همینطور به تسکین گلودرد، احتقان بینی، سینوزیت و برونشیت یاری می کند.

به سیستم گوارشی یاری می کند:

بربرین موجود در زرشک بر روی عضلات نرمی که در روده وجود دارد کار می کند و به هضم و از دست دادن دردهای معدی روده ای یاری می نماید. زرشک قادراست در معالجه اسهال همانند اسهال مسافران و اسهالی که به دلیل مسمومیت خوراکی ایجاد شده است یاری کند. مطالعات نشان می دهند که این گیاه قادر است مسائل معدی روده ای را سریع تر از آنتی بیوتیک ها خوب شدن بقسمتد. یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد بربرین اسهال باکتریایی را بدون ایجاد پیامد جانبی منفی تسکین می دهد.

جلوگیری و معالجه دیابت:

زرشک تاثیرات مثبت تایید شده بیشتری بر روی قند خون دارد و قادراست آن را به حد تعادل برساند. یکی از مطالعات انجام شده بر روی بربرین استفاده ۵۰۰ میلی گرم از این ترکیب دو یا سه بار در روز را با داروی متفورمین که برای دیابت مورد مصرف قرار می گیرد مقایسه نمود.

بربرین قادر بود قند خون و متابولیسم لیپید را هنظیر متفورمین کنترل کند. مطالعات دیگر نشان داده اند که بربرین قادراست آشفتگی متابولیسم لیپید و گلوکز را خوب شدن بقسمتد. یکی از مطالعات منتشر شده در Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine، نشان داد که بربرین قادراست حساسیت به انسولین را خوب شدن بقسمتد.

خوب شدن تندرستی قلب:

وقتی که صحبت از تندرستی قلب به میان می اید، فایده معالجه ای نوع های متفاوت زرشک قادراست توجهمان را به خود جلب کند. این گیاه در خوب شدن پرفشاری خون، مریضی قلبی، آریتمی ودیگر مسائل قلبی سودمند خواهد بود.

فیبریلاسیون دهلیزی ضربان قلب نامنظم و اکثر تندی است که سبب می شود جریان و گردش خون ضعیف گردد. معالجه های جانشین همانند یوگا، طب سوزنی، بیوفیدبک و مصرف مکمل های آماده شده از گیاهانی همانند زرشک قادراست در معالجه این مریضی سودمند باشد.

یکی از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان داد که بربرین فعال در زرشک، فعالیت بیوشیمیایی در قلب ایجاد می کند و همین امر فیبریلاسیون دهلیزی را خوب شدن می قسمتد.

این مطالعه نتیجه می گیرد که بربرین به عنوان فاکتور ضد آریتمی کلاس IA یا III عمل می کند اما مزایای آن در فیبریلاسیون دهلیزی به طور سیستماتیک در مطالعات بالینی انسانی مورد تحقیق قرار نگرفته است. به همین خاطر پذیرش این ماده در معالجه فیبریلاسیون دهلیزی ممحدوده مانده است. زرشک قادراست چگالی و تراکم تری گلیسیرید و کلسترول سرم را کم شدن دهد و همین امر برای تندرستی کلی قلب سودمند است.

جنگیدن با سندرم متابولیک:

سندرم متابولیک آشفتگی متابولیکی است که در برگیرنده ترکیبی از سه یا چند مسئله تندرستی است. این مسائل شامل چاقی شکمی، قند خون بالا، میزان تری گلیسیرید بالا، فشار خون بالا یا میزان پایین کلسترول مناسب است.

یکی از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۴ در ایران ، اثر مکمل های شامل زرشک را بر روی بیمارانی که سندرم متابولیک داشتند مورد تحقیق قرار داد.

این مطالعه تحقیق هایی را بر روی PAB داشت که طیفی اس عاملهاست و قادراست استرس اکسیداتیو را ترویج کرده و کنترل کند. PAB امکان پذیر است با عاملهای ریسک مریضی عروق کرونری قلب وابسته باشد.

استرس اکسیداتیو عدم تعادل بین تولید رادیکال های آزاد و توانایی جسم برای خلاص شدن از شر آن هاست. به همین خاطر هرچقدر استرس اکسیداتیو و PAB کمتر باشد مناسبتر است.

برای این مطالعه ویژه،۱۰۶ مریض با سندرم متابولیم در دو گروه به طور تصادفی قرار گرفتند:گروه موردی و گروه کنترلی. گروه موردی سه کپسول از زرشک و گروه کنترلی سه کپسول از دارونماها را به مدت ۶ هفته گرفتن کردند. در گروهی که زرشک استفاده کرده بودند کم شدن قابل توجهی در PAB مشاهده شد. این در حالی بود که تغییر قابل توجهی در گروه کنترل رخ نداد.

این مطالعات نشان می دهد که مکمل های شامل زرشک می توانند استرس اکسیداتیو را کمتر نمایند. برای مردمی که از سندرم متابولیک رنج می برند، مصرف مکمل های شامل این گیاه قادراست بار اکسیداتیو را کم شدن دهد و همین امر شیوه کلیدی برای جنگیدن با سندرم متابولیک است.

پاکسازی کبد و کیسه صفرا:

همانطور که می دانید کبد خون را پاکسازی می کند و صفرا را تولید می کند که برای هضم چربی، تجزیه هورمون ها، ذخیره سازی ویتامین ها، مواد معدنی و آهن الزامی است. وظیفه اصلی کیسه صفرا ذخیره صفرای پربار از کلسترول است که توسط کبد ترشح می شود. صفرا به جسم در هضم خوراکی های چرب یاری می کند.

زرشک قادراست در پاکسازی کبد و کیسه صفرا خیلی اثربخش عمل کند. بربرین موجود در این گیاه به ترشح صفرا یاری می کند و به عنوان ملین خفیف عمل می نماید و فرایند هضم و گوارش را مرتب کردن می کند. توانایی بربرین برای یاری به ترشح صفرا، یک مطلب کلیدی محسوب می شود.

محصولات مضر می توانند از طریق ترشح صفرا جسم را ترک کنند. با اینحال، این ترشح قادراست توسط عاملهای متفاوتی همانند رژیم خوراکی ضعیف گرفتار آشفتگی شود. زرشک با زیاد شدن ترشح صفرا قادراست یک ماده عالی برای تندرستی کبد و کیسه صفرا باشد.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد