بهترین روغن های گیاهی برای خشکی پوست صورت | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

بهترین روغن های گیاهی برای خشکی پوست صورت | مجله سلامت و دانلود مداحی


همواره وقتی که فصل ‌های سرد سال فرا می‌رسد، صورت مردم پوست پوست می‌شود. این موضوع در زیادتر مردم رخ می‌دهد و قادراست یک فرایند ازاردهنده باشد.بر اساس تحقیقات انجام شده، مرطوب کننده‌های صورت بیشتر سودمند نخواهند بود زیرا مزایای مرطوب کنندگی اندکی برای صورت دارند. مرطوب کننده ها زیادتر از آب تشکیل شده اند و شامل موادی که از تبخیر شدن آب پیشگیری می‌کنند نیستند. در چنین تقویتی مصرف مواد طبیعی قادراست انتخاب هوشمندانه ای باشد. مناسبترین وقت برای اعمال روغن‌های طبیعی بعد از پاکسازی صورت است. روغن‌های طبیعی را تنها در نواحی اعمال نمایید که به آن احتیاج دارند. در این مقاله با ما همراه باشید تا چند مورد از روغن‌های طبیعی را با هم مرور کنیم و مناسبترین مورد را انتخاب نماییم.

روغن نارگیل:

اولین باری که این روغن را مورد مصرف قرار دادم پوستم برای چند ساعت مرطوب نبود. بر خلاف لوسیون‌ها و مرطوب کننده‌های موجود در بازار، امحل اندازه گیری دقیق این نوع موارد وجود ندارد. حتی میزان اندک روغن نارگیل هم سبب چرب شدن پوست می‌شود. به همین خاطر مناسبتر است میزان اندکی از آن مورد مصرف قرار گیرد. بر اساس تجربه ای که خود من داشتم این روغن بیشتر سبب مرطوب شدن پوست نمی‌شود و من احساس راحتی با آن نداشتم.حتی بعد از چند روز استفاده، صورت من احساس هیدراته نداشت و هنوز هم صورتی خشک و پوست پوست شده داشتم. به همین خاطر تصمیم گرفتم روغن نارگیل را در قفسه ویژه مواد اشپزی قرار دهم و از آن برای پخت مواد متفاوت مصرف نمایم.

مقاله مرتبط: خصوصیات روغن نارگیل برای زیبایی پوست و مو

روغن آفتابگردان:

روغن آفتابگردان طبیعی امکان پذیر است یک ماده فریب انگیز برای زیادتر مردم باشد اما این گزینه برای معالجه اگزما و پوست خشک خیلی دوست داشتنی است. این یک روغن روش محسوب می‌شود و بوی خنثی دارد. زیادتر مردم این موضوع را خیلی دوست دارند زیرا نمی‌خواهند روغن مورد مصرف بر روی پوست بویی داشته باشد. منتلاش می‌کنم یک پنبه کوچک بردارم و تنها میزان اندکی از آن را بر روی پوست اعمال نمایم. اگرچه این روغن نیز هنظیر روغن نارگیل اندکی صورت را چرب می‌کند اما هنظیر آن سنگین نیست و بعد از چند روز استفاده شاهد نرم تر شدن پوست صورت خود خواهید بود.

روغن گل رز:

روغن گل رز قطعا مناسبترین گزینه برای مرطوب کردن پوست صورت است. بله همانطور که قبلا هم گفتیم زیادتر مردم ترجیح می‌دهند از روغن بدون بو برای پوست صورت خود مصرف کنند اما این گزینه یک استثنا محسوب می‌شود. روغن گل رز بوی مناسبی دارد و قادراست ترکیب مناسبی برای مرطوب کردن پوست صورت داشته باشد. این روغن به شتاب جذب پوست می‌شود.بعد از چند روز استفاده پوستی نرم و شاداب خواهید داشت.

روغن جوجوبا:

روغن جوجوبا همواره برای پوست‌های چرب به عنوان مناسبترین گزینه مرطوب کنندگی محسوب می‌شود. این روغن نیز هنظیر روغن آفتابگردان روش و بدون بوست. وقتی که آن را مورد مصرف قرار دادم بیشتر روی صورتم باقی نماند و به مناسبی با پوست پوست شدن جنگیدن کرد. در کل مصرف این روغن تجربه مثبتی خواهد بود.

روغن زیتون:

ضخامت روغن زیتون جایی بین روغن نارگیل و روغن جوجوبا قرار دارد. جذب آن به وقت احتیاج خواهد داشت. روز بعد از استفاده، احساس مناسبی بر روی پوست خواهید داشت.

مقاله مرتبط: خاصیت ها روغن زیتون برای تندرستی

نتیجه گیری:

من هموارهتلاش می‌کنم از روغن گل رز به صورت هر روزه مصرف کنم. یک بار در هفته از روغن جوجوبا یا روغن آفتابگردان برای مرطوب کنندگی زیادتر و عمیق تر مصرف می‌کنم. به همین خاطر در فصل‌های سرد سال، پوست خشکی ندارم. شما نیز می‌توانید از این روغن‌ها برای دارا بودن پوستی نرم و شاداب مصرف نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد