خواص پیاز - خاصیت های درمان پیاز برای بدن | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

خواص پیاز - خاصیت های درمان پیاز برای بدن | مجله سلامت و دانلود مداحی


پیاز قسمتی از خانواده آلیوم از سبزیجات و گیاهان است که در این خانواده سیر، پیازچه و تره فرنگی نیز قرار دارد.

گیاهان و سبزیجات موجود در این خانواده برای قرن‌های متمادی نه تنها به دلیل خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به شخص آن بلکه به دلیل خصوصیات معالجه ای کشت می‌شد. پیاز اندازه، شکل ، رنگ و مزه مختلفی دارد. رایج‌ترین گونه پیاز، پیاز قرمز و سفید است. مزه پیاز نیز از شیرین به تلخ تغییر نمایان می‌کند.

اهمیت خوراکی پیاز

پیاز لبریز از مواد غذایی است. این ماده اگرچه کالری اندکی دارد اما مواد غذایی بی‌شماری همانند ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان را در خود دارد. یک عهده پیاز خرد شده به طور تقریبی ۶۴ کالری، ۱۵ گرم کربوهیدرات، ۰ گرم چربی،۳ گرم فیبر، ۷ گرم قند، دو گرم پروتئین دارد.

این ماده همینطور شامل ویتامین C ، B6 و منگنز است. پیاز شامل مقادیر اندکی از کلسیم، آهن، فولات، منیزیم، سولفور، فسفر و پتاسیم است.

خصوصیات پیاز

استفاده گونه های متفاوتی از سبزیجات و گیاهان قادراست ریسک دچار به مریضی‌ها را کم شدن دهد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد استفاده موادی همانند پیاز قادراست ریسک دچار به چاقی، دیابت و مریضی قلبی را کم شدن دهد.

پیاز و سرطان:

سبزیجاتی که در خانواده آلیوم قرار دارند می‌توانند ریسک دچار به سرطان به ویژه سرطان معده و روده را کم شدن دهند. مزایای این گیاهان همواره به دلیل وجود مواد سولفوری است. اگرچه مکانیسم دقیق این مواد هنوز نمایان نیست اما فرضیه‌ها بر این است که پیاز شامل موادی است که مانع ازپرورش تومورها می‌شود. پیاز همینطور منشا مناسبی از آنتی اکسیدان و ویتامین C است که به جسم یاری می‌کند در برابر رادیکال‌های آزاد جنگیدن کند.

سرطان روده:

استفاده فیبر در رژیم خوراکی قادراست ریسک دچار به سرطان روده را کمتر کند.

سرطان پروستات:

در یک مطالعه منتشر شده توسط مجله موسسه ملی سرطان ،ارتباط بین سبزیجات قرار گرفته در خانواده آلیوم و سرطان پروستات مورد تحقیق قرار گرفته است. این مطالعات نشان می‌دهد که استفاده سبزیجات این گروه قادراست ریسک دچار به سرطان پروستات را کم شدن دهد.

سرطان معده و مری:

استفاده مکرر سبزیجات خانواده آلیوم، قادراست ریسک دچار به سرطان معده و مری را کم شدن دهد.مطالعات متفاوت نشان می‌دهد استفاده این سبزیجات اثر خیلی اثربخشی بر روی سرطان دارد.

خصوصیات پیاز برای خواب و خلق وخو

فولاتی که در پیاز یافت می‌شود قادراست در معالجه و جلوگیری افسردگی اثربخش باشد. اینکار همواره از طریق پیشگیری از تشکیل هموسیستئین اضافی در جسم انجام می‌شود. هموسیستئین اضافی با تولید هورمون‌های مناسب همانند سروتونین ، دوپامین و نوراپی نفرین تداخل ایجاد می‌کند.

خصوصیات پیاز برای پوست و مو

استفاده میزان به اندازه از ویتامین C قادراست به تشکیل کلاژن یاری کند و ساختار مناسبی به پوست و مو بدهد.

چگونه پیاز را در رژیم خوراکی خود بگنجانیم؟

به دنبال پیازهای استوار و تازه باشید. همواره پیاز قادراست مزه مناسبی به خوراکی های متفاوت بدهد. شما می‌توانید پیاز را به صورت سرخ شده، تفت داده شده یا گریل شده استفاده نمایید.

پیامد پیاز

داشتن یک مدلی غذا‌ای کامل برای جلوگیری از مریضی‌ها و دست یافتن به تندرستی کلی جسم سودمند است. به جای اینکه تنها بر روی یک ماده خوراکی تمرکز نمایید مناسبتر است در رژیم خوراکی خود از گونه های متفاوت مواد مصرف نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد