چگونه بدون هزینه لاغر شویم؟ راههای کاهش وزن در کنار پس انداز پول | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

چگونه بدون هزینه لاغر شویم؟ راههای کاهش وزن در کنار پس انداز پول | مجله سلامت و دانلود مداحی


در وقت فشار اقتصادی، کم شدن هزینه‌ها یک اولویت باارزش است. پس چرا با پیش آمدن چنین مجالی، هموقت خودتان را لاغر هم ننمایید؟

زمانی که فشار اقتصادی زیاد شدن می‌یابد، می‌توانید نوبت‌های خوراکی با اهمیت را با خوراکی های فست فودی جانشین نمایید یا بجای نوبت‌های خوراکی سالم و غذایی، در استفاده تنقلات شیرین افراط نمایید.

اما با این روش، نه تنها صرفه جویی نمی‌نمایید، بلکه احتمالا وزنتان چند کیلویی بالاتر هم می‌رود. اما روش‌هایی وجود دارد که بتوانید هم وزن کم نمایید، و هم پول پس انداز نمایید. این مناسب نیست؟

مقاله مرتبط: خوراکی های فوری و خوشمزه برای کم شدن وزن

دیگر برای خانه‌تان نظافت‌چی استخدام ننمایید

این کار قادراست برای کسانی که از تمیز کردن کف زمین و شستشوی توالت متنفرند، یک مشکل‌ی بغرنج باشد، اما یک ساعت نظافت خانه (بصورت روش) ۱۹۰ کالری می‌سوزاند. با شستن لباس‌ها و بیرون گذاشتن زباله، این عدد به محدوده ۴۶۰ کالری می‌رسد.

با این کار، شما یک خانه‌ی کاملا تمیز خواهید داشت و احتیاجی نیست که برای رفتن به باشگاه هزینه نمایید. تنها با این کار سالی بیش از ۶۰۰ هزار تومان سود می‌نمایید و ۳ کیلوگرم هم وزن کم می‌نمایید.


ناهارتان را خودتان مهیا نمایید

ما می‌دانیم که هر روز ناهار بردن به محل کار، یک امر معقول و منطقی است، اما خیلیی از ما خودمان را به زحمت نمی‌اندازیم. این کار همواره منجر به افراط در خرید و استفاده خوراکی هایی می‌شود که فکر می‌نمایید سالم هستند. خوراکی هایی نظیر گونه های ساندویچ مرغ. کارشناس غذا «سوزی بورل» می‌گوید: خوراکی های این چنینی همواره شامل ۸۰۰ کالری و زیادتر هستند.

اما روش چیست؟‌ شنبه اول صبح، یک نان سبوس‌دار، کاهو، گوجه، پنیر، چند قوطی تن ماهی و اندکی مرغ به محل کارتان ببرید. تمام آنان را در یخچال بگذارید و از این پس ناهارتان را خودتان مهیا نمایید. بورل می‌گوید: برای انگیزه دادن به خودتان، پولی را که پس انداز کرده‌اید، در یک شیشه نگه دارید!

تنها با این کار در یک هفته بیش از ۲۰ هزار تومان و در سال محدوده ۱ میلیون تومان! صرفه جویی کرده و سالی ۴ تا ۵  کیلوگرم وزن کم می‌نمایید.

مقاله مرتبط: روشهای کم شدن وزن بدون رژیم و ورزش

از مردم محلی خرید نمایید

بازارهای روستایی، ارزان و سالم هستند. «لولا بری» که کارشناس غذا‌ی معالجه طبیعی است می‌گوید: این میوه‌ها و سبزی‌ها خیلی با اهمیت و استثنائی تازه هستند، زیرا آنان بطور مستقیم از منشا اصلی می‌آیند و چون شما خوراکی های کاملی می‌خورید، سالم‌تر است.

تحقیق نمایید که آیا در محل زندگیتان، بازارهای روستایی وجود دارند یا نه! خودتان را برای شلوغی جمعیت در ساعات اوج مهیا نمایید. اما بخاطر خرید ارزان و با کیفیت، اهمیتش را دارد.

با اینکار در یک هفته محدوده ۲۰ هزار تومان صرفه جویی و سالیانه بین ۲ تا ۵ کیلوگرم وزن کم می‌نمایید.


سوپ درست نمایید

در روز جمعه یک قابلمه سوپ سبزیجات درست نمایید و شنبه آن را به محل کارتان ببرید، و بعنوان یک نوبت‌ی خوراکی روش میل کنید. پزشک جان تیکل، کارشناس غذا و نویسنده‌ی کتاب «چطور ۳۰۰ دلار را در جیبتان نگه دارید؟» می‌گوید: من متوجه شده‌ام که با این کار، برای هر نوبت ۵۷ سنت هزینه می‌شود.

می‌توانید با اضافه کردن حبوبات و برنج، به حجم آن بیفزایید، سوپ را بمناسبی فریز نمایید و بعنوان یک نوبت‌ی کامل و سریع از آن مصرف نمایید. نیکل می‌گوید: سود بیشتری عایدتان می‌شود. می‌توانید تا ۷  کیلوگرم در سال وزن کم نمایید.


استفاده قهوه را کم شدن دهید

بجای ۳ فنجان قهوه در روز، یک فنجان استفاده نمایید. پزشک تیکل می‌گوید که دوستش روزی ۳ فنجان کاپوچینو می‌خرید که هفته‌ای ۶۰ دلار می‌شد. او این میزان را به یک فنجان در روز کم شدن داد و به تازگی با ۲۰۰۰ دلاری که پس انداز کرده بود، برای تعطیلات به یک جزیره رفت و با جسم لاغر تازه‌اش، حمام آفتاب گرفت!

با خریدن یک فنجان قهوه کمتر در روز، در هفته ۲۰ هزار تومان و در سال محدوده یک میلیون تومان سود خواهید کرد. سالی ۴ کیلوگرم وزن کم می‌نمایید. اگر در هفته کمتر از ۷ فنجان قهوه میل کنید، هفته ای ۶۳۰ کالری، کمتر استفاده می‌نمایید.


دیگر، تنقلات نخرید

بری می‌گوید: بجای خریدن کیک موزی یا شکلاتی، میان نوبت‌های سالم بخرید. آجیل و دانه‌ها را بصورت فله‌ای از سوپر مارکت‌ها یا بازارهای روستایی بخرید و آنان را در کیسه‌های کوچک زیپ دار بسته بندی نمایید تا دسترسی به آنان آسان باشد.

بورل اضافه می‌کند کسانی که عاشق شکلات هستند، نبایست خودشان را از آن محروم کنند. یک شکلات بزرگ بخرید و آن را برای استفاده هر روزه، به ۳یا ۴ مربع تقسیم نمایید.

اگر قبلا هفته ای ۳ کیک مافین استفاده می‌کردید، الان هفته‌ای محدوده ۱۰ هزار تومان سود می‌نمایید. و سالی ۴ کیلوگرم هم از وزنتان کاسته خواهد شد.


نوبت‌های خوراکی بدون گوشت استفاده نمایید

بری می‌گوید: حداقل دو بار در هفته، خوراکی های گیاهی انتخاب نمایید. این کار هم به نفع جیبتان است و هم برای قلبتان سودمند است.

او یک خوراکی ی خیلی جدید و استثنائی بنام «کوینولا» را توصیه می‌کند، یک دانه‌ی خیلی کوچک که نظیر برنج پخته می‌شود. لبریز از پروتئین است و کربوهیدرات اندکی دارد. برای کم شدن وزن عالی است و ارزان هم هست.

بری توصیه می‌کند که با اضافه کردن قارچ، گوجه، پیاز، اسفناج‌های کوچک و تازه به یک فنجان کوینولا، با آن سالاد درست نمایید. بدین ترتیب سالی محدوده یک میلیون سود می‌نمایید  و ۲ تا ۳ کیلوگرم هم وزن کم می‌نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد