خواص روغن اسطوخودوس برای رشد مو | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

خواص روغن اسطوخودوس برای رشد مو | مجله سلامت و دانلود مداحی


همانطور که در مقاله خصوصیات اسطوخودوس صحبت کردیم، روغن اسطوخودوس قادراست بهپرورش موها یاری کند. زیادتر مردم به دلیل تقویت دکتری که آلوپسی ندلگرمیه می شود موهای خود را  از دست می دهند.

آلوپسی مریضی خود ایمنی است که سبب می شود جسم فولیکول های مو را به عنوان یک شیء خارجی بشناسد و آن را رد کند. روغن اسطوخودوس یک محصول طبیعی برای معالجه این تقویت است.

خصوصیات روغن اسطوخودوس

روغن های الزامی بهپرورش موها و نیز معالجه بی خوابی، استرس و نگرانی یاری می کنند. این روغن ها می توانند مانع از ریزش موها شوند. گل اسطوخودوس بوی شیرین و نرمی دارد و روغن الزامی از این گیاه استخراج می شود. شما می توانید این روغن را در زیادتر محصولات آرایشی و بهداشتی نمایان نمایید.

مطالعه انجام شده توسط کارشناسان پوست در اسکاتلند نشان می دهد ۴۴ درصد از بیماران مبتلا به آلوپسی که  در این تست شرکت کرده بودندپرورش موهای جدیدی را به زمان ماساژ پوست سر با روغن اسطوخودوس تجربه کردند.

ترکیبی از روغن های الزامی از اسطوخودوس ، آویشن، رزماری و روغن جوجوباست. روغن حامل نیز در این ترکیب مورد مصرف قرار می گیرد که روغن الزامی را رقیق تر می نماید و به رساندن خصوصیات معالجه ای بدون برانگیختن پوست یاری می کند.

طرز مصرف روغن اسطوخودوس برای مو

برای ایجاد ترکیب معالجه ای از روغن های الزامی همانند موردی که در مطالعه ذکر شده مورد مصرف قرار گرفته بود، می توانید سه قطره از روغن اسطوخودوس، سه قطره از روغن رزماری، دو قطره روغن آویشن، دو قطره از روغن cedarwood، ۴ قاشق چایخوری روغن دانه انگور و نصف قاشق چایخوری روغن جوجوبا را با هم ترکیب نمایید.

زیادتر روغن های الزامی دارای دربی هستند که در ریختن قطره ها به شما یاری می کند. این مواد را قبل از اعمال کردن به موی سر خود ترکیب نمایید.

اعمال ترکیب:

روغن به دست امده را بر روی بخشی از پوست سر اعمال نمایید تا ببینید حساسیت و واکنشی به آن دارید یا نه. اگر تمام چیز مناسب پیش رفت، می توانید اندکی از روغن را بردارید و روی پوست سر خود بمالید و ماساژ دهید.

اگر روغن اسطوخودوس و بوی آن را بیشتر دوست ندارید می توانید اندکی روغن حامل به آن اضافه نمایید تا رقیق تر شود.تلاش نمایید روغن را بیشتر رقیق ننمایید زیرا تاثیر خود را از دست می دهد.

بعد از اینکه موهای خود را ماساژ دادید، با یک حوله بپوشانید. برای اینکه مناسبترین نتیجه را از این تقویت بگیرید مناسبتر است ترکیب را به طول منظم و برای حداقل ۷ ماه مورد مصرف قرار دهید.

مصارف دیگر:

 روغن اسطوخودوس ضدعفونی کننده هم هست. شما می توانید از این روغن برای معالجه سوختگی، بریدگی ها و آکنه مصرف نمایید. دیگر خصوصیات معالجه ای این روغن در بر گیرنده کم شدن درد وابسته با آرتروز، درد عضلات و سردرد است. خانم ها باردار نبایست از روغن اسطوخودوس مصرف کنند.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد