بهترین رژیم غذایی برای سال 2018 | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

بهترین رژیم غذایی برای سال 2018 | مجله سلامت و دانلود مداحی


زمانی که به تصمیمات سال جدید فکر میکنیم، رژیم خوراکی مناسبتر در صدر فهرست ما قرار می گیرد. اما مناسبترین رژیم خوراکی چیست؟ یک هیئت از متخصصان بهداشتی، مناسبترین رژیم های خوراکی سال ۲۰۱۸ را بیان کردند.

برآورد شده است که محدوده ۴۵ میلیون نفر در امریکا هر ساله با هدف کم شدن وزن، رژیم خوراکی می گیرند.

با این حال، فرقی نمی کند میخواهید رژیم خوراکی بگیرید تا وزن کم نمایید یا زندگی سالم تری داشته باشید، انتخاب مناسبترین برنامه خوراکی کاری چالش برانگیز است. با وجود رژیم های خوراکی متفاوت، چگونه می توانید بفهمید کدام رژیم برای شما خوب خواهد بود؟

اخبار امریکا و جهان، هر ساله هیأتی از متخصصان بهداشت را برای ارزیابی دوست داشتنیترین رژیم های خوراکی در امریکا دور هم جمع می کنند.

امسال، متخصصان ۴۰ رژیم خوراکی را تحقیق کردند و آنان را از کمترین تا زیادترین در هفت دسته دسته بندی کردند؛ این دسته ها جملهند از مناسبترین رژیم خوراکی برای کم شدن وزن، دیابت و تندرستی قلبی. درنتیجه، نگاهی به نتایج کلیدی می اندازیم.

مناسبترین رژیم های خوراکی برای کم شدن وزن:

برای بیشتر مردمی که رژیم می گیرند، کم شدن وزن هدف اصلی است، اما کم شدن وزن و حفظ وزن نهایی کاری آسان نیست.

تحقیقات نشان می دهد محدوده ۳۰-۳۵ درصد وزن از دست رفته در رژیم خوراکی در طی یک سال مجدد باز می گردد. اما حفظ وزن کم شدن یافته امحل پذیر است. فقط بایست برنامه خوراکی خوبی نمایان نمایید.

متخصصان اثر ۴۰ رژیم خوراکی دوست داشتنی را بر کم شدن وزن کوتاه مدت و دراز مدت تحقیق کردند. آنان باور دارند بعضی مردم می خواهند به شتاب وزن کم کنند، در حالی که عده ای دیگر می خواهند در طول چند سال وزن کم کنند و وزن کم شدن یافته برگشت نداشته باشد.

متخصصان تندرستی Weight Watchers را به عنوان مناسبترین رژیم خوراکی در کم شدن وزن کوتاه مدت و بلند مدت رتبه بندی کردند. در کم شدن وزن کوتاه مدت این رژیم امتیاز ۴ از ۵ و در کم شدن وزن بلند مدت ربته ۳.۵ از ۵ را کسب کرد.

رژیم خوراکی با چربی بیشتر بدون زیاد شدن وزن؟ مطالعات نشان می دهد این امر امحل پذیر است پژوهشگران باور دارند راهی برای پیشگیری از زیاد شدن وزن با وجود رژیم خوراکی با چربی بالا وجود ندارد.

رژیم خوراکی Volumetrics در جایگاه دوم مناسبترین رژیم خوراکی کم شدن وزن قرار گرفت؛ این رژیم امتیاز ۳.۸ از ۵ برای کم شدن وزن کوتاه مدت و امتیاز ۳.۳ از ۵ برای کم شدن وزن زیاد مدت را کسب کرد.

رژیم خوراکی Volumetricics توسط باربارا رولز طراحی شده است؛ او استاد غذا در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا است. این رژیم خوراکی بر مصرف مواد خوراکی با چگالی کم انرژی، نظیر شیر، غلات و میوه ها و سبزیجات بدون نشاسته تمرکز دارد. همینطور خوراکی های با تراکم انرژی بالا را نیز در رژیم خوراکی ممحدوده کرده است.

مناسبترین رژیم های خوراکی برای تندرستی قلب:

مریضی قلب دلیل اصلی مرگ و میر آقایان و خانم ها در امریکا است و هر ساله محدوده ۶۱۰۰۰۰ نفر در این کشور در تاثیر این مریضی کشته می شوند.

رژیم خوراکی ضعیف قادراست ریسک مریضی قلبی را زیاد شدن دهد، زیرا استفاده موادخوراکی پربار از چربی قادراست منجر به فشار خون بالا، کلسترول بالا و چاقی شود که فاکتور اصلی ریسک برای این مریضی است.

اما چه برنامه خوراکی برای تندرستی قلب مناسبتر است؟ برای این گروه، متخصصان بهداشت ۴۰ رژیم خوراکی را تجزیه و تحلیل کردند و به آن ها رتبه های متوسط برای تندرستی قلب اعطا کردند.

رژیم خوراکی برای متوقف کردن فشار خون بالا (DASH) اولین رتبه را در این گروه کسب کرد.

زیادتر بخوانید: تمام چیز درباره رژیم خوراکی DASH

موسسه ملی قلب، ریه و خون – قسمتی از موسسه ملی بهداشت (NIH)  ، رژیم DASH پربار از میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، ماهی، مرغ، و لبنیات کم چرب را تایید کرد. در این رژیم خوراکی ها با قند بیشتر و چربی های اشباع و ترانس ممحدوده می باشند.

همینطور رژیم خوراکی DASH رتبه مناسبترین رژیم خوراکی را کسب کرد.

رژیم خوراکی مدیترانه ای که بر استفاده ماهی و خوراکی های دریایی، حداقل دو بار در هفته، همراه با استفاده منظم میوه ها، سبزیجات، حبوبات و دانه های غلات، در کنار رژیم خوراکی Ornish  تاکید دارد، جایگاه دوم مناسبترین رژیم خوراکی قلب را به دست آورد.

با رژیم خوراکی Ornish چربی به ۱۰ درصد کالری هر روزه ممحدوده شد و خوراکی ها به پنج گروه: از کمترین تا زیادترین میزان تندرستی دسته بندی شدند.

مناسبترین رژیم های خوراکی برای دیابت

رژیم خوراکی مدیترانه نه تنها مناسبترین رژیم خوراکی قلب محسوب می شود، بلکه مناسبترین رژیم خوراکی دیابتی می باشد که رتبه ۳.۷ از ۵ را کسب کرد.

برآورد شده است که محدوده ۳۰.۳ میلیون نفر در امریکا دربرابر دیابت هستند، در حالی که میزان گلوکز خون به دلیل عدم توانایی جسم برای تولید انسولین یا مصرف اثربخش از آن، بالا است.

اگر رژیم خوراکی سالم برای تمام ما باارزش است، مردم مبتلا به دیابت احتیاج به مواظبت زیادتری دارند؛ نمیل کردن یک نوبت خوراکی و یا میل کردن خوراکی های ناخوب امکان پذیر است منجر به بالا رفتن و پایین آمدن میزان قند خون شود.

طبق دید این هیئت، “رژیم خوراکی مدیترانه گزینه ای عالی برای جلوگیری یا کنترل دیابت است. بعضی از تحقیقات نشان داده است که رژیم خوراکی مدیترانه ای برای مردم دیابتی سطوح هموگلوبین   A1C  (اندازه گیری قند خون در طول وقت) را خوب شدن میدهد. “

رژیم خوراکی DASH رتبه دوم را در مناسبترین رژیم خوراکی دیابت کسب کرده است. متخصصان باور دارند “منوی آن نظیر دستورالعمل های غذا ای شایع برای مردم دیابتی می باشد.”

با توجه به برنامه خوراکی که تصمیم می گیرید مصرف نمایید، توجه داشته باشید فعالیت بدنی نیز به اندازه خوراکی که می خورید باارزش است.

دستورالعمل های فعلی پیشنهاد می کنند بزرگسالان بایست حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت هوازی متوسط یا ۷۵ دقیقه فعالیت هوازی شدید در هفته انجام دهند.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد