خواص آب سبزیجات - ۵ فواید نوشیدن آب سبزیجات | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

خواص آب سبزیجات - ۵ فواید نوشیدن آب سبزیجات | مجله سلامت و دانلود مداحی


خیلیی از بچه ها و حتی بزرگسالان، همواره سبزیجات را نادیده می‌گیرند و زیادتر تمایل دارند تا گوشت و خوراکی های سرخ کرده میل کنند. سختی‌های پخت و پز سبزیجات و تزئین آن در بشقاب اعضای خانواده هم سبب می‌شود تا خیلی‌ها از زیر این بار شانه خالی کنند.

یک راهی که می‌توانید بجای از دست دادن مواد غذایی درون سبزیجات، به آن متوسل شوید، این است که آب سبزیجات را بنوشید. گرفتن آب سبزیجات خیلی ساده تر است و آشامیدنش هم زیادتر از ۱۰ دقیقه زمان نمی‌خواهد. حتی قادراست قسمتی از روتین صبحگاهی شما باشد.

بدین ترتیب نه تنها در طول روز احساس روشی خواهید کرد، بلکه تمام خاصیت ها سبزیجات نیز به بدنتان خواهد رسید. در دنباله ی این مطلب با بعضی از خاصیت ها آشامیدن آب سبزیجات آشنا خواهید شد.

  1. آب سبزیجات تازه راهی عالی برای سم زدایی است

اگر تا به الان خوراکی های ناسالم بیشتری خورده‌اید، یا حتی الکل نوشیده‌اید و سیگار کشیده‌اید، مدتی آب سبزیجات آشامیدن، روشی عالی برای خلاص شدن از شر تمام سموم است. آب درون سبزیجات و آنتی اکسیدان‌هایش، به شستشن تمام سموم از جسم و پر انرژی نگاه دارا بودن شما خیلی یاری می‌کند.

  1. آب سبزیجات تازه یاری می‌کند دستگاه گوارش سالمی داشته باشید

آب سبزیجات دارای فیبر بیشتری است که یاری می‌کند خوراکی ها به شتاب هضم شده و مواد غذایی سریع پردازش شوند. یاری می‌کند تا احساس روشی نمایید و شکمتان تمیز بماند. همینطور فیبر سبب خواهد شد تا برای مدت وقت زیادتری سیر بمانید. فقط بایست حواستان باشد که پالپ‌های آب سبزیجاتتان را جدا ننمایید.

  1. آب سبزیجات تازه متابولیزم شما را زیاد شدن می‌دهد

شاید میل کردن ۱۰ هویج در روز یا یک چغندر برای صبحانه یا ناهار، احساس مناسبی به شما ندهد. اما شما می‌توانید آب آنان را بگیرید و اندکی زنجبیل و کرفس هم برای مزه‌ی مناسبتر به آنان بیفزایید. زنجبیل برای معده‌تان مناسب است، و چغندر هم نظیر یک موتورخانه‌ی انرژی برای شما عمل خواهد کرد. بعلاوه بشتاب قند خونتان را زیاد شدن خواهد داد که سبب زیاد شدن متابولیزمتان نیز خواهد شد.

  1. آب سبزیجات تازه منشای عالی از مواد غذایی و کربوهیدرات است

باارزش نیست که خوراکی یتان را چقدر می‌پزید، بهرحال برخی از مواد غذایی، در فرایند پختن خوراکی از بین می‌روند. اما در عوض زمانی که آب سبزیجات را می‌گیرید، تمام مواد غذایی درون سبزی را بطور دست نخورده گرفتن خواهید کرد. برخی از سبزیجات نیز منابع مناسبی از کربوهیدرات هستند و می‌توانند برای مدت وقتی زیاد شما را سالم نگاه دارند.

  1. یاری می‌کند وزنتان را کم نمایید

فایده دیگر آب سبزیجات، این است که سبب خواهد شد خیلی سریع‌تر وزن کم نمایید. حتی اگر یک رژیم خوراکی مایع را دنبال می‌نمایید، آب سبزیجات لبریز از تمام چیز است. همواره زمانی که خوراکی های ساده می‌خورید، بدنتان تمایلی به ذخیره‌ی چربی گرفتن شده از آنان ندارد. درنتیجه آبمیوه گزینه‌ی مناسبی برای کم شدن وزن بدون از دست دادن مواد غذایی است.

آب سبزیجات را بصورت غلیظ استفاده ننمایید. چرا که امکان پذیر است به معده‌ی شما ضرر بزند و مزه‌اش هم امکان پذیر است خیلی تند و زننده باشد. پس آب سبزیجاتتان را با افزودن آب و یا سبزیجات آبدار دیگر رقیق نمایید تا آشامیدنش لذت قسمت باشد و اذیتتان نکند.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد