بهترین روغن های آرامبخش کاهش اضطراب | آرامش و درمان تشویش | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

بهترین روغن های آرامبخش کاهش اضطراب | آرامش و درمان تشویش | مجله سلامت و دانلود مداحی


شما امکان پذیر است در مورد این که چگونه عطر اسطوخودوس می ‌تواند به نگرانی یاری کند چیزهایی شنیده باشید. با توجه به این که روغن‌ های الزامی صدها سال است که برای مسائلی نظیر استرس، درد و مسائل خواب مورد مصرف قرار گرفته‌ اند، شنیدن این موضوع جای تعجبی ندارد.

مطالعه جدیدی نشان می دهد که ترکیب موجود در اسطوخودوس به نام لینالول، بر قسمت‌های مشابهی از مغز به عنوان داروی ضد نگرانی اثر می ‌گذارد. افزون بر این کشف شده که لینالول بدون اینکه جذب جریان خون شود، تنها با رایحه و بو مغز را تحت اثر قرار می دهد. این قابلیت برای مردمی که بی قرار تاثیرات جانبی دارو هستند، مطلب مثبت و باارزشی است.

این تحقیق بر روی موش ها انجام شده و هنوز به قطعیت نمی توانیم بگوییم که این بر روی انسان هم اثر دارد یا نه. مطالعات پیشین که تاثیرات روغن‌ های الزامی را بر نگرانی انسان‌ ها آزمایش کرده‌ اند، نتایج مختلفی داشته ‌اند.

در سال ۲۰۰۹، یک مطالعه منتشر شده در Practical Nursing Holistic نشان داد که مصرف روغن رزماری یا اسطوخودوس با کم شدن سطوح استرس و ضربان نبض برای دانشجویان پرستاری که در حال آموختن بودند، همراه بود.

یوجین لی، استادیار دکتری خانواده در مرکز دکتری دانشگاه لویولا، که در این مطالعه دخالتی نکرده بود، می گوید: “اسطوخودوس اکثر آرامش قسمت است.” از سوی دیگر رزماری مهیج است.

وی افزود: “این ارتباط به گونه نگرانی شما دارد.” برای برخی ها، رزماری امکان پذیر است مغز را فعال کند و نگرانی را بدتر کند ” اما اگر فکرها رقابتی دارید، رزماری یاری می کند تا ذهن تان را باز نمایید تا بتوانید مناسبتر تمرکز نمایید و از این حیث روغن رزماری قادراست اثربخش باشد.”

مطالعات دیگر نشان داده اند که عطر و رایحه های متفاوت می توانند به کم شدن نگرانی در بیماران بیمارستانی، مردم تحت شیمی معالجه ای، خانم ها کارگر، مردم مسن و دیگر مردم در تقویت استرس زا یاری کنند.

از سوی دیگر، چندین مطالعه نیز گزارش داده اند که روغن های الزامی اثرات قابل توجهی ندارند. یک تحقیق علمی، که در سال ۲۰۰۰ در ژورنال مجله عمومی بریتانیا منتشر شد ، نشان داد که آروماتراپی تاثیرات “خفیف و گذرا بر نگرانی در انسان ‌ها دارد، اما این اثرات احتمالا به اندازه به اندازه قوی نیستند که برای معالجه نگرانی در دید گرفته شوند.”

همینطور بخوانید: روغن الزامی چیست؟

پس مطلب اصلی در مورد مصرف روغن ‌های الزامی برای نگرانی چیست؟

پزشک لی می گوید: بعضی از این روغن ها سودمند هستند و در صورمتلک به صورت هدایت شده مصرف شوند ایمن هستند. این در حافهرست که اگر از آن ها به عنوان غذا و یا به صورتمحلی مستقیما به پوست اعمال شوند امکان پذیر است بعضی ریسکات وابسته با آن ها را به دنبال داشته باشند.

آماندا لاتین، رئیس آروماتراپی کالج علوم دکتری آمریکا، می گوید استرس و نگرانی همراه با بی خوابی و درد، بعضی از علت ها اصلی مردمی هستند که به دنبال آروماتراپی هستند. او پیشنهاد می کند که با یک آروماتراپیست صحبت نمایید تا بدانید که چگونه این رایحه ها بر شما اثر می گذارد و چطور بایست از آن ها مصرف نمایید.

او می گوید ساده ترین راه برای گنجاندن روغن ‌های الزامی در زندگی روزانه انسان، استنشاق و بوییدن آن ‌ها است. شما می توانید از طریق یک دیفیوزر (پخش کننده) که رایحه را به هوا پخش می ‌کند، یا با پاشیدن چند قطره از آن به بالشتتان از این رایحه بهره مند شوید.

روغن ‌های الزامی می ‌توانند به پوست نیزاعمال شوند، در حمام مصرف شوند، و یا با کرم و لوسیون ‌های پوست آمیخته شوند. اما وقتی که به طور هر روزه مصرف شوند، به ویژه اگر رقیق نشده باشند، امکان پذیر است پوست را برانگیختن کنند.

افزون بر اسطوخودوس، روغن های ترنج، چوب صندل و نارنج شیرین نیز برای نگرانی سودمند هستند.

پزشک لی معتقد است: ” در نهایت نحوه بازتاب مردم به آروماتراپی کاملا منحصر به شخص است و امکان پذیر است چیزی که برای یک شخص اثربخش عمل می کند برای شخصی دیگر نتیجه معکوس داشته باشد و با او سازگار نباشد. “

مناسب است بدانید که این روغن های الزامی و یا هر گونه داروی مکمل جانشین خوبی برای مشاوره های تندرستی روان برای مردمی که دربرابر جدی نگرانی هستند، محسوب نمی شوند.

از آن جایی که امکان پذیر است روغنی که خریداری می نمایید شامل مواد افزودنی باشد، خرید روغن های الزامی هم قادراست کاری سخت باشد. به برند های معتبر که شامل نام لاتین گیاهی، کشور منشا و تاریخ تولید بر روی برچسب می باشد، رجوع نمایید.

برای اعتماد از اینکه محصولات آن‌ها با معیارهای ویژه مطابقت دارند، برندها بایست اطلاعات زیادتری از جمله جزییات مربوط به تست‌ های انجام‌ شده در وب سایت خود داشته باشند.

در بخش زیر تعدادی از محصولات روغن های الزامی که توانند به کم شدن نگرانی یاری کنند، را تحقیق می کنیم.

اگر در فکر خرید این روغن ها هستید مناسبتر است قبل از اقدام به خرید با یک دکتر مشورت نمایید. دکتر امکان پذیر است قادر به ارائه راهنمایی زیادتر و یا آگاه کردن شما از هر نوع تاثیرات جانبی بالقوه و یا تفاکتوراتی که شما می ‌توانید دربرابر ریسک باشید، باشند.

همینطور بخوانید: آروماتراپی چیست؟

 • روغن الزامی اسطوخودوس

 • مدت هاست که گیاه و روغن اسطوخودوس به عنوان دارویی برای معالجه نگرانی و بی خوابی مورد مصرف قرار گرفته است.

  به دنبال محصولی بگردید که شامل روغن تقطیرشده از گل اسطوخودوس باشد.


 • روغن رزماری

 • گیاه رزماری قادراست یک رایحه برانگیختن کننده و انرژی قسمت باشد، درنتیجه اگر واقعا بخواهید به آرامش برسید، امکان پذیر است انتخاب مناسبی نباشد. با این حال، بعضی تحقیقات نشان می ‌دهند که روغن رزماری اندکی تواند عملکرد شناختی را خوب شدن قسمتیده و میزان هورمون‌ های استرس را کم شدن دهد ، که امکان پذیر است به کم شدن نگرانی در بعضی تقویت یاری کند.


 • روغن الزامی پرتقال شیرین

 • تحقیقات حاکی از آن است که اسانس پرتقال شیرین، استخراج ‌شده از پوست میوه پرتقال، علامت ‌های آشفتگی استرس پس از حادثه در موش ‌ها را خوب شدن می ‌قسمتد.

  در یک کارآزمایی کنترل ‌شده تصادفی ۲۰۱۵ که در مجله ایرانی پرستاری و مامایی منتشر شد، خانم های که دربرابر روغن اسانس پرتقال بودند نمرات نگرانیی کمتری نسبت به آن‌ هایی که دربرابر آب مقطر قرار گرفته بودند، داشتند.


 • روغن الزامی ترنج

 • مطالعه سال ۲۰۱۵ در مجله Forschende Komplementärmedizin (تحقیقات در دکتری مکمل) نشان داد مردمی که روغن الزامی ترنج را استنشاق کرده بودند (که با بخار آب منتشر می شود) ، کم شدن سطوح هورمون استرس، خلق و خوی خوب شدن یافته و کم شدن خستگی در مقایسه با گروه کنترل نشان دادند.


 • روغن الزامی بابونه

 • تحقیق سال ۲۰۱۵ منتشر شده در مجله استوایی آسیا Tropical Biomedicine ذکر کرد که بابونه دارای خصوصیات ضد نگرانی، تسکین دهنده است و سبب کم شدن افسردگی، بی قراری و ذهن بیش از اندازه فعال می شود. مصرف آن قبل از خوابیدن برای حمام می‌ تواند هم ذهن و هم جسم را آرام کند.

  همینطور بخوانید: خصوصیات روغن بابونه

 • روغن یاسمن

 • خیلیی از مطالعات پس از مصرف روغن یاسمن به صورت آروماتراپی ومحلی بر روی پوست، خوب شدن خلق و خورا گزارش داده اند. همینطور نمایان شده است که این روغن به عنوان راهی برای زیاد شدن میزان انرژی نیز سودمند بوده است.

  نتایج نشان می ‌دهند که روغن یاسمن تاثیر برانگیختن کننده / فعال‌ کننده مغز دارد و هم چنین سبب خوب شدن خلق و خو در همان وقت می شود.

  طبق مطالعه ‌ای که در رابطه با محصولات طبیعی منتشر شد، شرکت کنندگان در طول یک دوره هشت هفته ای از روغن یاسمن مصرف کردند. شرکت کنندگان پس از این دوره استفاده، احساس خوب شدن در خلق و خو و زیاد شدن انرژی را گزارش دادند.

  همینطور بخوانید: خصوصیات روغن یاسمن

  ترکیب منتشر کننده و رطوبت ساز

  اگر شما به دلیل نگرانی و فکرها رقابتی گرفتار مسئله شدید، روغن‌ های الزامی را در وقت خواب تنفس نمایید. پزشک لی می گوید: “فقط مطمئن شوید که عطرآن،انقدر نیست که بتواند خواب شما را مختل کند و زمانی به خواب می روید ، شما را بیدار ‌کند.”

  خواب با ترکیب پخش کننده / مرطوب کننده، رطوبت را به هوا اضافه خواهد کرد، که امکان پذیر است در فصل هایی هوا خشک است، کیفیت خواب را خوب شدن قسمتد.

  پخش کننده شخصی

  پخش کننده شخصی وسیله ای بسار خوب برای همراه دارا بودن دائمی روغن های الزامی است. در تقویتی که مضطرب هستید می توانید آن را زیر بینی تان نگه دارید و تنفس نمایید و آرام شوید.

  دیفیوزر (پخش کننده) اتومبیل

  شما می توانید پخش کننده ویژه اتومبیل را خریداری نمایید و به شارژر فندکی اتومبیل تان وصل نمایید. این پخش کننده، یک وسیله خیلی خوب برای ساعت های استرس زای ترافیک است.


  همینطور بخوانید: مناسبترین روغن ها برای زیبایی
  نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد