اسرار زیبایی مو و سلامت پوست سر | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

اسرار زیبایی مو و سلامت پوست سر | مجله سلامت و دانلود مداحی


تقریباً بدون دارا بودن پوست سر سالم، دارا بودن موهای سالم امکان پذیر نیست. اگر موهایتان اندکی نرم است، ضرر دیده و یا مرده است، اخم ننمایید! بلکه اسرار اینکه چگونه پوست سر و موهایی سالم داشته باشید را فرا بگیرید.

پوست سر خشک

بایست ببینید که آیا پوست سرتان بیش از اندازه خشک است؟ علامت‌ی پوست سر خشک، خارش یا شوره سر است. آب و هوای سرد، و از طرفی گرمای داخل، و حتی گونه شامپویی که مصرف می‌نمایید، تمام شان می‌توانند مسبب خشکی پوست سر باشند. اگر پوست سرتان خشک است، هفته‌ای یک بار از معالجه با روغن گرم بهره ببرید، و شامپویتان را به یک شامپوی بدون سولفات تغییر دهید، تا بدون اینکه چربی الزامی موها را از بین ببرد، سرتان را تمیز کند.

پوست سر چرب

برخی‌ها پوست سرشان زیادتر از اندازه‌ی طبیعی چربی تولید می‌کند. زمانی Ú©Ù‡ آن چربی‌ها با باکتری‌ها ارتباط برقرار کنند، نتایج ناخوشایندی روی خواهد داد. مجله‌ی Women’s HealthØŒ توصیه می‌کند Ú©Ù‡ سه بار در هفته سرتان را با سالیسیلیک اسید ماساژ دهید تا از پوست سرتان لایه برداری شده Ùˆ چربی اش کنترل شود. هفته‌ای یک بار هم یک قاشق خوراکی خوری جوش شیرین به شامپوتان بیفزایید، سرتان را بشویید، Ùˆ آبکشی نمایید. سپس مخلوطی از یک فنجان آب، یک فنجان سرکه سیب، Ùˆ سه قطره روغن اسطوخودوس را به پوست سرتان بمالید. این آمیخته PH پوست سر را Ú©Ù… شدن داده Ú©Ù‡ به از دست دادن باکتری‌های پوست سر یاری کرده Ùˆ مسائل دراثر چربی پوست سر را Ú©Ù… شدن می‌دهد.

شامپو و نرم کننده

حواستان به نحوه‌ی مصرف‌تان از شامپو و نرم کننده‌ها باشد. اگر هر روز شامپو بزنید، احتمالاً پوست سر و موهایتان را خشک خواهید کرد. اگر این چنین است، دو تا سه بار مصرف شامپو در هفته برایتان کفایت می‌کند. در روزهایی که شامپو نمی‌زنید، با آب ساده موهایتان را آبکشی کرده و فقط انتهای موهایتان را نرم کننده بمالید. اگر مرتبا از لوازم حرارتی مصرف می‌نمایید، مصرف نرم کننده‌ی عمیق یکبار در هفته یک بایست است تا موهایتان نرم و سالم بماند. اگر موهایتان چرب است، زیادتر شامپو مصرف نمایید، اما باز هم نه هر روز. خشکی بیش از اندازه پوست سر، امکان پذیر است بدنتان را وادار به تولید چربی بیش از پیش کند! شامپویی را انتخاب نمایید که شامل نرم کننده‌های چرب نباشد، یا اینکه محصولات روش را انتخاب نمایید. آن شامپوهایی هم که شامل روغن درخت چای هستند، می‌توانند به جذب چربی پوست سر یاری کنند. نرم کننده را فقط به موهایتان بمالید، و آنرا روی پوست سرتان ماساژ ندهید. بدین ترتیب بدون اینکه پوست سرتان چرب و چیلی شود، موهایتان درخشان و نرم خواهد ماند.

وضعیت دادن

اگرچه موهای سشوار کشیده شده یا اتوی مو زده شده، بدید دلبرا می‌آید، اما تمام این حرارت‌ها برای موهای شما زیان آور هستند. قبل از اینکه از این تجهیزات مصرف نمایید، اسپری محفاظت از حرارت را روی موهایتان بپاشید. تا وقتی که موهایتان کمتر از ۸۰ درصد خشک است، از برس و شانه‌ها مصرف ننمایید. این کار به استرس وارد آمده بر موهایتان خواهد کاست و از یک راه ساده برای ضرر رساندن به موهایتان جلوگیری خواهد کرد.

نکات دیگر

اگر موهایتان رنگ شده است، زودتر از ۲۸ روز آنرا انگولک ننمایید! بیش از اندازه دربرابر مواد شیمیایی قرار گرفتن، سبب می‌شود موهایتان صدمه بخورد. اگر اولین بار است که می‌خواهید از مواد شیمیایی بر روی موهایتان مصرف نمایید، با آرایشگرتان در این مورد مشورت نمایید تا مناسبترین راهنمایی را به شما بدهد. بعنوان مثال رنگ‌های مزمانی، خراب کمتری بر روی موها دارند. همینطور مطمئن باشید که پیشنهاد‌های آرایشگرتان را برای بعد از رنگ مو پیگیری نمایید، تا اعتماد حاصل نمایید که موهایتان سالم و زیبا باقی خواهد ماند.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد