علائم و نشانه های هشدار دهنده تومور مغزی | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

علائم و نشانه های هشدار دهنده تومور مغزی | مجله سلامت و دانلود مداحی


تومور مغری شکل و اندازه‌های متفاوتی دارد. به همین خاطر بایست علامت‌های موجود را بشناسید. علامت‌های کلیدی یک تومور به موقعیت آن ارتباط دارد. به عنوان مثال اگر تومور شما در قسمتی از مغز قرار گرفته است که دست و بینایی شما را کنترل می‌کند، علامت‌های موجود امکان پذیر است در برگیرنده ضعف هیکل یا تاری نظر باشد. همانطور که می‌دانید سلول‌های بیشتری در مغز شما وجود دارد و هر کدام از آن‌ها می‌توانند تشکیل تومور دهند. مغز هیکل‌های بیشتری را در جسم کنترل می‌کند به همین خاطر فهرست علامت‌های تومور خیلی بیشتر است. با این وجود، بعضی از نشانه ها و علامت‌ها شیوع زیادتری نسبت به دیگر موارد دارند. در این مقاله به همین موضوع می‌پردازیم.

تشنج:

صرف دید از گونه توموری که در مغز وجود دارد، تشنج اکثر یکی از علامت‌های اولیه وجود مسئله در جسم است. ناراحتی و التهابی که به دلیل وجود تومور در مغز ایجاد می‌شود سبب می‌گردد حرکات غیر عادی در جسم ایجاد شود. هنظیر تومور، تشنج نیز اشکال متفاوتی دارد. امکان پذیر است کل جسم گرفتار تشنج شود یا قسمتی از اعضای جسم به این تقویت گرفتار گردد.

از دست رفتن حرکات و مهارت‌های ظریف:

اگر نمی‌توانید کلید را در دست بگیرید، قادر به کنترل حرکات خود نیستید یا در کنترل تعادل خود با چالش مواجهید مناسبتر است به وجود تومور شک نمایید. از دست رفتن حرکات و مهارت‌های ظریف در پا، دست یا بازوها قادراست نشان دهنده وجود مسئله باشد. مسئله در صحبت کردن، بلیعدن خوراکی یا کنترل حالات صورت نیز روش‌های بروز چنین مسائلی است.

بی حسی و کرختی:

از دست دادن احساس در قسمتی از جسم یا صورت قادراست یک علامت اخطار دهنده باشد به ویژه اگر تومور در ساقه مغز تشکیل گردد. ساقه مغز جایی است که مغز به نخاع متصل می‌شود. در چنین تقویتی امکان پذیر است احساس کرختی و بی حسی داشته باشید.

تغییر در حافظه یا تفکر:

تومور قادراست تغییرات خیلی بزرگی در رفتار یا شخصیت مردم ایجاد کند. مردمی که تومور دارند در به دلیل سپاری موارد گرفتار مسئله می‌شوند ، خیلی آسان سردرگم خواهند شد و نمی‌توانند برای حل مسائل خود به درستی فکر کنند.

وضعیت تهوع:

داشتن وضعیت تهوع یا درد در شکم (به ویژه اگر علامت‌های آن ثابت باشد و نتوان علتی برایش نمایان کرد) امکان پذیر است علامت دهنده تومور باشد.

مقاله مرتبط: چگونه وضعیت تهوع را برطرف کردن کنیم؟

تغییر در بینایی:

تاری دید، دو بینی و از دست دادن بینایی امکان پذیر است وابسته با تومور باشد. امکان پذیر است نقاط و اشکال شناوری را مشاهده نمایید که با عنوان هاله شناخته شده است.

همیشه سردرد علامت وجود تومور نیست:

بر خلاف چیزی که زیادتر مردم فکر می‌کنند، سردرد اکثر علامت اولیه وجود تومور در مغز نیست. اگر تومور خیلی بزرگی در مغز وجود داشته باشد امکان پذیر است سردردهای شدید ایجاد شود اما همواره علامت اولیه ای نیست که در مردم ظهور می‌کند.

مقاله مرتبط: ۸ سردرد شایع و شیوه های معالجه آنان

موارد دیگری که بایست بدانید:

چه چیزی سبب ایجاد تومور می‌شود؟ کارشناسان بر این باورند که بعضی از آشفتگیات ژنتیکی قادراست منجر به ایجاد تومور در مغز شود. اما بیشتر قریب به اتفاق تومورها بدون هیچ عامل ریسکی در مردم ایجاد می‌شوند یا عامل از پیش تعیین شده ای ندارند. بچه ها و بزرگسالانی که بالای ۶۰ سال قرار دارند زیادتر از دیگرین دربرابر دچار به تومور هستند اما هر شخصی و در هر سنی امکان پذیر است چنین تقویتی را تجربه کند. بر خلاف چیزی که امکان پذیر است شنیده باشید، تلفن همراه ریسک شناخته شده ای برای دچار به تومور مغزی نیست. این یک تصور اشتباه است. هنوز شواهد مطمئنی در مورد این موضوع وجود ندارد. در مورد تومورهای بدخیم و بزرگ، معالجه امکان پذیر است در برگیرنده جراحی، مصرف دارو، مصرف اشعه یا شیمی معالجه ای باشد. خوشبختانه، تمام تومورهای مغزی جدی نیستند. زیادتر تومورهایی که در مغز وجود دارد کوچک و بی ریسکند و احتیاجی به معالجه ندارد. اگر توموری در مغز دیده شود بایستپرورش و تغییرات ان مورد تحقیق قرار گیرد.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد