درمان خانگی بواسیر - 6 بهترین راه رفع هموروئید در خانه | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

درمان خانگی بواسیر - 6 بهترین راه رفع هموروئید در خانه | مجله سلامت و دانلود مداحی


همانطور که می دانید بواسیر یا هموروئید تقویت شایعی در میان بزرگسالان است که قادراست درد و ناراحتی شدیدی را در صورت معالجه نشدن ایجاد کند.

هموروئید در زیادتر موارد در عرض چند هفته و بدون معالجه خوب شدن نمایان می کند. خوشبختانه معالجه های خانگی سودمندی برای این تقویت وجود دارد و می توان مرحله هایی را برای جلوگیری از هموروئید یا دست و پنجه نرم کردن با آن انجام داد.

مناسبترین معالجه های خانگی بواسیر:

معالجه های خانگی و داروهای بدون نسخه بیشتری برای خوب شدن هموروئید وجود دارد. زیادتر شیوه های معالجه ای در برگیرنده تسکین علامت های آن هستند. با مجله تندرستی همراه شوید تا چند معالجه خانگی اثربخش برای بواسیر را معرفی کنیم:

  1. حمام گرم:

نشستن در وان گرمی که با آب به اندازه پوشیده شده باشد قادراست به تسکین تورم و کم شدن برانگیختن ایجاد شده توسط هموروئید یاری کند. بعضی از مردم دوست دارند موادی را به حمام خود اضافه کنند تا علامت های موجود را کم شدن دهند. این مواد قادراست یک عهده نمک اپسوم یا سرکه سیب باشد.

بعضی از مردم نیز سرکه سیب را به طور مستقیم بر روی هموروئید می گذارند. این شیوه قادراست تقویت را بدتر کند و پوست اطراف هموروئید را متورم تر سازد.

  1. فندق افسونگر:

مردم بایست در مورد چیزهایی که در نزدیکی هموروئید یا روی آن قرار می دهند هوشیار باشند زیرا هموروئید قادراست به راحتی متورم، ملتهب و برانگیختن شود.زیادتر مردم فندق افسونگر را به طور مستقیم بر روی هموروئید خارجی می گذارند تا درد آن تسکین نمایان کند.

فندق افسونگر طبیعی سبب عدم موفقیته شدن بافت ها می شود. این ماده فایده انتی اکسیدانی و ضد التهابی نیز دارد. فندق افسونگر قادراست کبودشدگی را نیز کم شدن دهد.

اضافه کردن مقادیر اندکی از فندق افسونگر خالص به پنبه و قرار دادن آن روی هموروئید قادراست تسکین قسمت علامت ها باشد. اگر علامت ها بدتر شد نبایست این گزینه مورد مصرف قرار گیرد. نبایست فندق افسونگر با الکل رقیق شود زیرا قادراست به شتاب خشک شود و هموروئید را برانگیختن نماید.

  1. روغن نارگیل:

همانطور که می دانید روغن نارگیل یک مرطوب کننده طبیعی است و قادراست به تسکین علامت های این مریضی یاری کند. اعمال روغن نارگیل قادراست تورم را کم شدن دهد.

آلوئه ورا برای معالجه بواسیر

  1. آلوئه ورا:

آلوئه ورا توسط فرهنگ های متفاوتی برای معالجه مسائل مختلف مورد مصرف قرار می گیرد. بر اساس پژوهش های انجام شده این گیاه فایده ضد التهابی بر روی جسم دارد و قادراست در خوب شدن زخم سودمند باشد. آلوئه ورا تسکین قسمت سوختگی، خارش و تورمی است که به دلیل هموروئید ایجاد می شود.

  1. بسته یخ:

اعمال بسته یخ بر روی بواسیر قادراست درد و التهاب دراثر آن را کم شدن دهد. قرار دادن بسته یخ وقتی که نشسته اید یا علامت های هموروئید عود کرده است قادراست به بی حس شدن مزمانی ناحیه مورددید یاری کند و از درد آن بکاهد.

مردم بایست یخ را در حوله کوچک و تمیزی بپیچند تا از اسیب به پوست پیشگیری شود. بسته یخ را به مدت ۱۵ دقیقه روی آن قرار دهید و هر چند ساعت یکبار آن را تکرار نمایید.

  1. داروهای بدون نسخه:

در مواردی که معالجه های خانگی ساده برای کم شدن درد و دیگر علامت ها به اندازه نیست می توان از داروها و کرم های بدون نسخه مصرف کرد. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی همانند استامینوفن، ایبوپروفن قادراست یاری کننده باشد. اعمال کرم بر روی پوست که در برگیرنده مواد تشکیل دهنده هیدروکورتیزون هستند می توانند تسکین مزمانی ایجاد کنند.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد