خواص روغن جوجوبا برای پوست صورت - 8 خاصیت شگفت انگیز روغن جوجوبا | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

خواص روغن جوجوبا برای پوست صورت - 8 خاصیت شگفت انگیز روغن جوجوبا | مجله سلامت و دانلود مداحی


روغن جوجوبا مایعی است که از بذر گیاه جوجوبا به دست می آید. این گیاه بوته ای است که در جنوب آریزونا، جنوب کالیفرنیا و شمال غربی مکزیک کاشته می شود.

اگرچه به جوجوبا روغن می گویند اما در واقع یک موم گیاهی مایع است و برای خیلیی از مریضی ها در طب عامیانه مورد مصرف قرار گرفته است. بومیان آمریکایی از روغن جوجوبا برای معالجه زخم ها و کبودی مصرف می کنند.

امروزه به طور متداول از این روغن برای معالجه آکنه، پسوریازیس، آفتاب سوختگی و برطرف کردن ترک پوست مصرف می شود. این گزینه همینطور توسط مردمی که موی اندکی دارند مصرف می شود زیرا سبب زیاد شدنپرورش مو می شود.

از آنجا که روغن جوجوبا نرم کننده است، پوست را آرام می کند و فولیکول های مو را باز می کند خیلیی از مردم روغن جوجوبا را به عنوان روغن حامل برای مصرف در اسانس های الزامی می شناسند اما این ماده به تنهایی در واقع یک مرطوب کننده اثربخش و معالجه کننده است.


کاربردها و موارد مصرف روغن جوجوبا
شما می توانید این روغن را از فروشگاه ها خریداری نمایید. همواره این روغن قیمت بیشتری ندارد. وقتی که قصد خرید روغن جوجوبا را دارید مطمئن شوید که این ماده ۱۰۰ درصد طبیعی است و از گیاه جوجوبا ساخته شده است. بعضی از این روغن ها دارای مواد افزودنی هستند که برای پوست و مو زیان آورند.

شیوه های خیلی بیشتری برای مصرف کردن از روغن جوجوبا وجود دارد درنتیجه می توانید چند قطره از این روغن را به پوست یا موی خود بزنید و از مزایای موجود لذت ببرید. در دنباله بعضی از موارد مصرف روغن جوجوبا را با هم مرور می کنیم.

مرطوب کننده پوست:

کافیست چهار الی شش قطره از این روغن را صبح زمان و شب قبل از خواب بر روی پوست خود اعمال نمایید.

مرطوب کننده مو:

سه الی پنج قطره از این روغن را به نرم کننده خود بیفزایید یا اینکه دو الی سه قطره از آن را قبل از دوش گرفتن به موهای مرطوب خود بزنید.

از بین برنده چین و چروک:

یک الی سه قطره از روغن جوجوبا را مورد مصرف قرار دهید و آن را بر روی نواحی چین و چروک دار اضافه نمایید. سپس آن را روی پوست خود بمالید و با حرکات دایره ای مالش را دنباله دهید تا جذب شود.

پاک کننده آرایش:

سه تا پنج قطره روغن جوجوبا را به یک پارچه تمیز یا پد پنبه اضافه نمایید و آرایش را پاک نمایید.

مرطوب کردن لب ها:

هر وقت که ضروری باشد، یک یا دو قطره روغن جوجوبا را به لب ها بمالید.

جنگیدن با عفونت:

یک تا سه قطره روغن جوجوبا را به منطقه آلوده یا برانگیختن شده دو بار در روز اضافه نمایید.


۸ مورد از خصوصیات روغن جوجوبا برای پوست
 • مرطوب کردن پوست با روغن جوجوبا

 • غدد چربی ما غده های میکروسکوپی در پوست هستند که یک ماده چرب یا موم نظیر به نام سبوم را ترشح می کنند. بافت و مصرف سبوم شباهت بیشتری به روغن جوجوبا دارد.

  با زیاد شدن سن این غدد سبوم کمتری تولید می کنند و همین امر سبب خشکی پوست و مو می شود. چنین تقویتی حتی قادراست سبب ایجاد شوره سر یا خارش شود.

  روغن جوجوبا اثر سبوم را بازی می کند و پوست و موی سر را به زمانی این ماده به طور طبیعی کمتر تولید می شود، مرطوب می سازد. از سوی دیگر، میزان بیشتر سبوم، که در طول بلوغ یا وقتی که میزان هورمون ها بالاست رخ می دهد، قادراست به پوست چرب و آکنه منجر شود.

  روغن جوجوبا تجمعات چسب نظیر یا روغن اضافی را نیز از بین می برد و سبب می شود میزان روغن در جسم در تعادل باشد. همین امر سبب می شود این روغن معالجه قوی و طبیعی برای اگزما و نیز معالجه خانگی برای آکنه باشد و برای تقویت وابسته با پوست خشک نیز سودمند واقع گردد.

  روغن جوجوبا یک نرم کننده است. این موضوع بدین معنی است که پوست را مرطوب می سازد و از برانگیختن آن جلوگیری می کند. پوست خشک ایجاد شده به دلیل فقدان آب در لایه بالایی پوست رخ می دهد.

  روغن جوجوبا یک لایه روغنی بالای پوست ایجاد می کند که آب را در پوست گیر می اندازد. این ماده بر روی صورت، گردن، پا و مو به مناسبی کار می کند و می توان آن را به دلیل طبیعی بودنش در تمام جسم مصرف کرد.


 • روغن جوجوبا آرایش را به طور امن پاک می کند

 • مصرف روغن جوجوبا بر روی صورت شما کاملا امن است. در واقع، مصرف این روغن برای پوست شما خوب است. به جای مصرف پاک کننده های آرایشی که شامل مواد شیمیایی هستند، روغن جوجوبا یک ابزار طبیعی است که از چهره شما، خاک، آرایش و باکتری ها را پاک می کند. این ماده حتی برای پاک کردن آرایش چشم نیز امن است.


 • این روغن از بروز سوختگی بعد از اصلاح جلوگیری می کند

 • لازم نیست دیگر از کرم های ویژه اصلاح مصرف نمایید. در عوض می توانید از بافت موم نظیر روغن جوجوبا برای از بین بردن ریسک بریدگی یا سوزش بعد از اصلاح مصرف نمایید.

  بر خلاف دیگر کرم های اصلاح که شامل مواد شیمیایی هستند و می توانند منافذ پوست را مسدود سازند، این روغن ۱۰۰ درصد طبیعی است و به تندرستی پوست یاری می کند. قبل از اصلاح این روغن را روی صورت بزنید.


 • خصوصیات روغن جوجوبا برای تندرستی پوست

 • مصرف روغن جوجوبا به معنای منافذ کمتر بر روی پوست است. اگرچه این یک روغن است اما قادراست به عنوان محافظ و پاک کننده عمل کند. روغن جوجوبا پربار از ید است، که باپرورش باکتری های زیان آور که منجر به ایجاد جوش می شود، جنگیدن می کند.

  آنتی اکسیدان های موجود در روغن جوجوبا، خطوط ریز، چین و چروک را تمیز می کنند و به طور طبیعی نشانه ها دیگر پیری را کم شدن می دهند.

  این روغن همینطور قادراست روند معالجه زخم را سرعت قسمتیدن به کند. این موضوع در تحقیق انجام شده در وزارت محیط زیست و علوم زیستی در ایتالیا نشان داده شده است. نتایج نشان داد که روغن جوجوبا شتاب بسته شدن زخم را زیاد شدن می دهد و سنتز کلاژن را برانگیختن می کند؛ مطالعه همینطور ذکر کرد که روغن جوجوبا تاثیرات سمی خیلی اندکی به زمان مصرف بر روی پوست دارد.

  مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۲، توانایی روغن جوجوبا برای کم شدن ضایعات پوستی را مورد تحقیق قرار داد.

  در این مطالعه ۱۹۴ نفر ماسک خاک رس را به همراه روغن جوجوبا بر روی صورت های خود اعمال کردند. ۵۴ درصد از شرکت کنندگان گزارش کردند که ضایعات پوستی بعد از شش هفته استفاده روغن جوجوبا کم شدن یافته است.


 • روغن جوجوبا برای تندرستی مو

 • روغن جوجوبا قادراست رطوبت را زیاد شدن دهد و بافت مو را خوب شدن بقسمتد. این ماده یک معالجه سریع برای پوست های خشک است و قادراست مردم را از شر شوره سر خلاص نماید. ش

  ما می توانید برای نرمی و درخشندگی موهای خود از جوجوبا مصرف نمایید. روغن جوجوبا گزینه خیلی مناسبتری از نرم کننده های مو یا دیگر محصولاتی است که مواد شیمیایی دارند و مو را خشک می کنند.

  برای باز کردن موهای خود چند قطره روغن جوجوبا را به برس خود یا به طور مستقیم بر روی موهای خود بمالید. این روغن به تازگی به دلیل معالجه طاسی سر توجه مردم بیشتری را به خود جلب کرده است.

  مطالعات انجام شده نشان می دهد مصرف آروماتراپی قادراست یک شیوه اثربخش برای معالجه ریزش مو باشد.

  مطالعه انجام شده در مرکز دکتری دانشگاه Maryland نشان داد که پیام رسانی پوست با ترکیبی از روغن های الزامی متعدد،پرورش مو را خوب شدن می قسمتد. این روغن ها در برگیرنده اسطوخودوس، روغن رزماری ، روغن آویشن و روغن cedarwood است.

  از آنجایی که روغن های الزامی می توانند سبب برانگیختن پوست در بعضی از مردم شوند بعضی از مطالعات تلاش کرده اند ترکیبی از این روغن ها با روغن جوجوبا را مورد تحقیق قرار دهند. تحقیقات نشان می دهد اضافه کردن سه الی شش قطره روغن الزامی به یک قاشق خوراکی خوری روغن جوجوبا قادراست معالجه ریزش مو باشد.


 • این روغن شامل ویتامین E است

 • ویتامین E اثر آنتی اکسیدان را بازی می کند. این ماده سبب تثبیت دیواره های مویرگی در پوست شما می شود و رطوبت و کشش را خوب شدن می قسمتد، به عنوان یک ماده غذایی طبیعی ضد پیری در جسم شما عمل می کند.

  مطالعات نشان می دهد که ویتامین E سبب کم شدن التهاب در جسم و پوست شما می شود و به حفظ تندرستی و ظاهر جوان یاری می کند. این خصوصیات آنتی اکسیدانی زمانی که شما دربرابر دود سیگار یا اشعه ماوراء بنفش از نور خورشید هستید، قادراست سودمند باشد و در برابر سرطان پوستمراقبت نماید.

  زمان مصرف روغن جوجوبای شامل ویتامین E، این ماده توسط لایه اپیدرمی پوست جذب می شود و قادراست برای معالجه آفتاب سوختگی مصرف شود که یکی از علت ها اصلی سرطان پوست است.

  از آنجا که این روغن شتاب بازسازی سلول را زیاد شدن می دهد، می توان آن را برای معالجه زخم، آکنه و چین و چروک نیز مصرف کرد.

  یکی دیگر از مزایای ویتامین E این است که قادراست به ضخیم شدن پوست یاری کند.


 • روغن جوجوبا شامل ویتامین ب کمپلکس است

 • ویتامین های B همینطور به عنوان آنتی اکسیدان ها عمل می کنند و به جسم یاری می کنند تا با رادیکال های آزاد و ضرر سلول ها جنگیدن کنند. ویتامین B برای پوست شما عالی است و برای حفظ تعادل هورمون به طور طبیعی خوب است.

  برای مثال، ویتامین B5 ( که اسید پانتوتنیک ندلگرمیه می شود) در معالجه بازتاب های پوستی دراثر پرتومعالجه ای سودمند است و امکان پذیر است معالجه زخم را سرعت قسمتیدن به کرده و آن را خوب شدن بقسمتد. همینطور مطالعات نشان داده است که این ویتامین قادراست ظهور علامت های پیری زودرس، نظیر چین و چروک و نقاط تاریک بر روی پوست را به تاخیر بیندازد.

  داده های جمع آوری شده از مطالعات اخیر نشان می دهد که اسید پانتوتنیک به علت مکانیزم های ویژهی که دارد بر روی فرایند معالجه ای تاثیر می گذارد و آن را سرعت قسمتیدن به می قسمتد. این برتری ویتامین B5، که می توانید از روغن جوجوبا به دست اورید؛ پوست را از عفونت و باکتری هامراقبت می کند.


 • با قارچ ها و عفونت جنگیدن می کند

 • روغن جوجوبا دارای خصوصیات ضد قارچی و ضد التهابی است. این روغن قادراست قارچ انگشتان پا، پای ورزشکار را معالجه کند و شما را از شر زگیل ها خلاص نماید.

  یکی از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۰۵ نشان داد که روغن جوجوبا یک فاکتور ضد التهابی اثربخش بود که توانست نشانه ها التهاب را در ناحیه پا و گوش کم شدن دهد. این مطالعه همینطور نشان داد که روغن جوجوبا یا موم مایع قادر به کم شدن تشکیل زخم و شتاب قسمتیدن به روند خوب شدن است.


  خصوصیات روغن جوجوبا برای پوست

  ساختار گیاهی و شیمیایی جوجوبا:

  گیاهان جوجوبای بالغ بوته های چندساله چوبی هستند که زمانی فصل تغییر می کند، برگ های خود را نمی ریزند. گیاه جوجوبا زمانی که از بذر کاشته می شود، قادراست تا سه سال گل تولید کند و تنها می توان جنسیت را با گل تعیین کرد.

  گیاهان مونث بذر را از گل ها تولید می کنند و گیاهان مذکر گرده افشانی می کنند. دانه های جوجوبا اندکی شبیه دانه های قهوه هستند اما همواره بزرگترند و شکل آن ها همیشه یکنواخت نیست.

  ساختار شیمیایی روغن جوجوبا مختلف از دیگر روغن های گیاهی است زیرا این یک موم چند غیر اشباع است. به عنوان یک موم، روغن جوجوبا مخصوصا برایمراقبت از پوست سودمند است، کنترل رطوبت را فراهم می آورد و پوست و مو را تسکین می دهد.

  در دمای اتاق، روغن جوجوبا مایع است. این روغن نظیر بعضی از روغن ها تجزیه نمی شود یا بو نمی گیرد. در واقع زندگی سودمند آن خیلی زیاد است و همین امر سبب می شود این روغن برای محصولات و برنامه های کاربردی آرایشی خوب باشد.

  روغن جوجوبا شامل مواد سودمند، از جمله ویتامین E، ویتامین B، سیلیکون، کروم، مس و روی است. این روغن درصد خیلی بالایی از ید را در ۸۲ درصد دارد که سبب می شود این روغن خصوصیات معالجه ای داشته باشد.


  تاریخچه جوجوبا و حقایق جالب در مورد آن:

  اولین کشت تجاری جوجوبا در مناطق ساحلی Negev Desert و Dead Sea اسرائیل بود. روغن جوجوبا در سال های دهه ۱۹۷۰ برای صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی خیلی باارزش بود. این روغن یک جانشین خوب برای روغن اسپرم نهنگ محسوب می شد و در محصولات آرایشی در سراسر ایالات متحده مصرف می گشت.

  تا سال ۲۰۰۰، شورای صادرات بین المللی جوجوبا انتظار داشت که تولید این روغن به صورت جهانی طی یک دوره پنج ساله ۱۵ درصد زیاد شدن یابد و با توجه به مقبولیت دستور العمل های DIY و مواظبت از پوست این روزها روغن جوجوبا هنوز هم به رسمیت شناخته می شود.

  روغن جوجوبا را می توان به عنوان یک آفت کش طبیعی و امن مورد مصرف قرار داد. امروزه این ماده برای کنترل حشرات مورد مصرف قرار می گیرد. این روغن مانع فیزیکی بر روی میزان دانه ایجاد می کند و حشرات را از آن دور می سازد.


  نحوه مصرف روغن جوجوبا:

  روغن جوجوبا به عنوان یک روغن حامل در خیلیی از محصولات مواظبت از پوست مصرف می شود. شما می توانید این روغن را با روغن های الزامی مورد علاقه و دوست داشتنی، برای ایجاد ترکیب شستشوی صورت منحصر به شخص خود، شامپو، تهویه هوا، لوسیون جسم یا ماساژ روغن ترکیب نمایید.

  لوسیون متعارف قادراست پر از مواد شیمیایی و رایحه های غیرطبیعی زیان آور باشد؛ در عوض، این لوسیون طبیعی خانگی را امتحان نمایید. روغن جوجوبای آمیخته شده با روغن نارگیل یک ترکیب قدرتمند از خصوصیات آنتی اکسیدانی و مرطوب کننده است که پوست شما را تازه و جوان می کند.

  یک چهارم فنجان روغن جوجوبا را به حمام بخار خانگی اضافه نمایید و از مزایای آن برای باز کردن مسیرهای تنفسی مصرف نمایید.


  سرم ضد پیری خانگی روغن جوجوبا

  سرم های ضد پیری می توانند گران و شامل مواد شیمیایی زیان آور باشند. در عوض، این دستور العمل سرم ضد پیری خانگی را امتحان نمایید. این دستور، شامل مواد غذایی و آنتی اکسیدان هایی است که قادراست مواد غذایی حیاتی و هیدراتاسیون پوست را تامین نماید.

  مجموع وقت: ۲ دقیقه

  مواد تشکیل دهنده:

  • یک چهارم اونس روغن جوجوبا
  • یک چهارم اونس روغن گل پامچال
  • یک چهارم اونس روغن انار
  • ۱۵ قطره ویتامین E
  • ۲۰ قطره روغن اسطوخودوس
  • ۱۰ قطره روغن بذر هویج

  دستورالعمل: تمام مواد را با هم آمیخته نمایید و در یک بطری شیشه ای تیره بریزید. هر روز صبح و شب بر روی صورت، گردن و سینه مصرف نمایید.


  پیامد جانبی احتمالی روغن جوجوبا

  مصرف روغن جوجوبا برای بیشتر مردم زمانی که بر روی پوست اعمال می شود حتی برای خانم ها باردار و شیرده امن است.

  پیامد جانبی امکان پذیر است شامل بثورات و بازتاب های آلرژیک باشد. نبایست جوجوبا خورده شود زیرا شامل یک ماده شیمیایی به نام erucic acid است که قادراست سبب ضرر قلبی و دیگر پیامد جانبی جدی شود.

  روغن جوجوبا را تنها برای اعمالمحلی مورد مصرف قرار دهید.


  نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد