خواص سفیده/زرده تخم مرغ برای پوست | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

خواص سفیده/زرده تخم مرغ برای پوست | مجله سلامت و دانلود مداحی


تخم مرغ یکی از مواردی است که در زیادتر رژیم های خوراکیمناسب دیده می شود و قادراست مواد غذایی متعددی همانند ویتامین ها و مواد معدنی را فراهم آورد که از تندرستی جسم پشتیبانی و پشتیبانی می کنند.

ویتامین A، لوتئین و زآگزانتین موجود در آن قادراست چشمان شما را سالم نگه دارد. وجود روی در تخم مرغ نیز سبب تثبیت سیستم ایمنی جسم می شود. این ماده به نسبت مواد غذایی بی‌شمارش کالری خیلی اندکی دارد.

به ازای هر دو تخم مرغ بزرگ ۱۴۳ کالری وارد جسم می شود. همین امر سبب می شود تخم مرغ یک ماده عالی برای کم شدن وزن باشد. این ماده برای پوست نیز سودمند خواهد بود. وجود ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین در تخم مرغ اثر باارزشی در تندرستی پوست بازی می کند.

پروتئین کامل:

محتوای پروتئین در تخم مرغ اثر باارزشی در تندرستی پوست دارد و قادراست آمینواسیدهای الزامی را فراهم آورد. جسم از این امینواسیدها برای تولید پروتئین جدید در سلول های پوستی مصرف می کند. بعضی از این پروتئین ها همانند کلاژن و الاستین سبب تثبیت و استحکام بافت پوست می شوند.

این در حافهرست که بعضی از آن ها همانند ملانین در رنگ پوست اثر دارند. دو تخم مرغ بزرگ قادراست ۱۲.۶ گرم پروتئین وارد جسم کند. همین امر سبب می شود جسم پوست سالمی داشته باشد.

همین میزان تقریبا ۲۳ یا ۱۸ درصد از استفاده هر روزه پروتئین را برای یک شخص بزرگسال ۱۳۵ یا ۱۸۰ پوند تشکیل می دهد.

ویتامین A:

تخم مرغ به دلیل ویتامین A موجود در آن قادراست مزایای بیشتری برای پوست داشته باشد. این ویتامین به سلول ها یاری می کند فعالیت ژن ها را کنترل کنند. این فرایند برای پیشرفت سلول های جدید همانند پیشرفت سلول های پوست جدید وپرورش بافت های جدید الزامی است.

فقدان ویتامین A اثر منفی بر روی پوست می گذارد و تشکیل سلول و عملکرد غدد وابسته با عرق را کم شدن می دهد. دو تخم مرغ قادراست ۵۴۰ واحد بین المللی ویتامین A را برای جسم فراهم آورد که ۱۸ و ۲۳ درصد از میزان هر روزه پیشنهاد شده برای خانم ها و آقایان است (به ترتیب).

ویتامین D:

استفاده تخم مرغ قادراست ویتامین D مورد احتیاج جسم را نیز فراهم آورد. همانند ویتامین A، ویتامین D هم فعالیت ژن ها را کنترل می کند و همین امر سبب می شود یک ماده عالی برایپرورش سلول های جدید باشد. این ویتامینپرورش keratinocyte را نیز کنترل می کند.

ویتامین D از عملکرد فولیکول های مو پشتیبانی می کند، با طاسی سر جنگیدن می نماید و ازپرورش مو اعتماد حاصل می کند. با استفاده دو عدد تخم مرغ می توانید میزان ویتامین D جسم را تا ۸۲ واحد بین المللی زیاد شدن دهید که ۱۴ درصد از میزان ویتامین D پیشنهاد شده در روز است.

دیگر مزایای تخم مرغ:

این ماده شامل مواد معدنی دیگری است که برای پوست سودمند خواهد بود. وجود آهم در تخم مرغ به عملکرد گلبول های قرمز یاری می کند و آن ها را قادر می سازد اکسیژن به اندازه و مورد احتیاج برای جسم را فراهم آورند. افزون بر این، سلنیوم موجود در تخم مرغ، آنزیم های موجود در سلول های پوست را فعال می سازد. این آنزیم ها پوست را از ضرر حفظ می کنند. دو تخم مرغ شامل ۳۰.۷ میکروگرم سلنیوم و ۱.۸ میلی گرم آهن است. این مقادیر بیش از ۵۶ درصد احتیاج هر روزه جسم به سلنیوم را تشکیل می دهد.


نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد