چگونه با پیاده روی سریع، زودتر لاغر شویم؟ 7 راه لاغری تضمینی با پیاده روی روزانه | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

چگونه با پیاده روی سریع، زودتر لاغر شویم؟ 7 راه لاغری تضمینی با پیاده روی روزانه | مجله سلامت و دانلود مداحی


بعضی از اوقات انجام تمرینات سخت ورزشی برای کم شدن وزن مورد مصرف قرار می‌گیرد اما در بعضی از موارد نیز تنها با پیاده روی می‌توان کم شدن وزن محسوسی ایجاد کرد. همانطور که می‌دانید پیاده روی یک شیوه آسان و در دسترس برای کم شدن وزن محسوب می‌شود.

وقتی که روش زندگی شما به نوع ای است که زیادتر ساعت‌های روز پشت میز هستید بایست این گزینه را در برنامه هر روزه خود بگنجانید. پیاده روی افزون بر اینکه به شما یاری می‌کند سوخت کالری‌های خود را زیاد شدن دهید بلکه مناسبترین شیوه برای کم شدن میزان استرس نیز هست. هر چقدر استرس کمتری داشته باشید آسان تر وزن کم می‌نمایید.

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه می‌توان با پیاده روی به کم شدن وزن دست نمایان کرد. پس همراه ما باشید.


 • هر روزه ۱۵۰۰۰ گام پیاده روی نمایید:

 • اصلا باارزش نیست در حال حاضر چقدر پیاده روی می‌نمایید، شما می‌توانید این میزان را زیاد شدن دهید. برای اینکه بتوانید وزن خود را کم شدن دهید ۷ روز از هفته را ۱۵۰۰۰ گام پیاده بروید.

  در مورد زیاد شدن آهسته تعداد گام‌ها بی قرار نباشید. فقط آغاز به کار نمایید. به مرور وقت قادر خواهید بود مسافت زیادتری را پیاده روی نمایید. زیاد شدن تعداد گام‌هایی که بر می‌دارید استرس و فشاری بر روی جسم ایجاد نمی‌کند. پس با خیال آسان پیاده روی نمایید.

  همینطور بخوانید: یک ساعت پیاده روی چقدر کالری میسوزاند

 • هر روزه سه بار پیاده روی بیست دقیقه‌ای داشته باشید:

 • داشتن سه پیاده روی بیست دقیقه‌ای در طول روز به شما یاری می‌کند به اهداف خود و کم شدن وزن دست نمایان نمایید.

  مطالعه انجام شده در دانشگاه واشینگتون نشان می دهد مردمی که بعد از هر نوبت خوراکی به مدت ۱۵ دقیقه پیاده روی می‌کنند کنترل قند خون مناسبتری نسبت به دیگر مردم دارند. این موضوع بدین معناست که پیاده روی در وقت نهار قادراست از استفاده بیش از اندازه خوراکی بکاهد و هوس شما به مواد شیرین را نیز کم شدن دهد.


 • سه بار در هفته در تپه و جای بلند پیاده روی نمایید:

 • بالا رفتن از تپه، جاهای بلند یا پله‌ها به شما یاری می‌کند عضلات زیادتری بسازید. این موضوع نیز سبب زیاد شدن نرخ متابولیک شما می‌شود و کالری زیادتری سوزانده خواهد شد. به همین خاطر مناسبتر است در برنامه هفتگی خود، سه روز را به بالا رفتن از تپه یا جاهای بلند تخصیص دهید.


 • از فواصل پیاده روی قدرتی مصرف نمایید:

 • شتاب گرفتن در فواصل یک دقیقه‌ای قادراست ضربان قلب شما را زیاد شدن دهد و کالری‌های زیادتری بسوزاند. بعد از اینکه توانستید این فواصل قدرتی را به برنامه منظم پیاده روی خود اضافه نمایید، قادر خواهید بود شتاب و مدت وقت آن را نیز زیاد شدن دهید.

  وقتی که سریع تر پیاده روی می‌نمایید بر روی تاب دادن و چرخاندن بازوی خود نیز تمرکز نمایید. حرکات زیادتر بازو به شما یاری می‌کند کالری زیادتری بسوزانید و قدرت شانه های خود را زیادتر نمایید.

  همینطور بخوانید: برنامه پیاده روی برای کم شدن وزن

 • تمرینات با وزن جسم را نیز به پیاده روی‌های هر روزه خود اضافه نمایید:

 • پیاده روی تنها برای کم شدن وزن صورت نمی‌گیرد. وقتی که پیاده روی می‌نمایید هر بلوک یکبار توقف نمایید و تمرین اسکوات را ۵ الی ۲۰ بار تکرار نمایید. همه ی تمریناتی که با مصرف وزن جسم انجام می‌شود سبب زیاد شدن ضربان قلب خواهد شد و به شما یاری می‌کند عضلات زیادتری بسازید.


 • کالری‌های گرفتنی خود را در ۱۶۰۰ نگه دارید:

 • اگرچه احتیاجهای غذا ای شما به عاملهای متعددی ارتباط دارد اما خانم‌هایی که از پیاده روی برای کم شدن وزن خود مصرف می‌کنند همواره رژیم خوراکی ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ کالری را اتخاذ می‌کنند که لبریز از پروتئین است.

  اگر تمرکز اصلی شما از انجام تمرینات ورزشی هر روزه دارا بودن پیاده روی با شدت کم است؛ غذا شما نیز بایست با این مورد هماهنگ باشد. اگرچه میزان فعالیت‌های شما زیاد شدن نمایان کرده است اما بایست استفاده کالری کمتر گردد تا به کم شدن وزن دست نمایان نمایید.


 • از مسیرهای زیاد مصرف نمایید:

 • امکان پذیر است شما نیز این مورد را قبلا شنیده باشید. پیاده روی در مسیرهای زیاد به شما یاری می‌کند سریع تر به کم شدن وزن دست نمایان نمایید. در طول وقت زیاد شدن مسیر فرق بیشتری ایجاد خواهد کرد. پس این مورد را نیز مد دید داشته باشید.


  اثر پیاده روی در زیاد شدن طول زندگی انسان

  پیاده روی

  اگر در تمرینات یک ساعته، به خودتان فشار می‌آورید و هنوز هم به نتیجه دلخواهتان نرسیده‌اید، خبرهای مناسبی برایتان داریم: بر طبق تحقیق جدیدی که در مجله غذا انتقادی آمریکا منتشر شد، تنها ۲۰ دقیقه پیاده روی تند در هر روز، قادراست به شما یاری کند که زندگی زیاد‌تری داشته باشید، بدون آنکه وزنتان باارزش باشد. اگر باور ندارید، مطالب زیر را بخوانید.

  پژوهشگران، اطلاعات بیش از ۳۳۴هزار زن و مرد اروپایی را در دهه ۴ و ۵ زندگیشان، مورد تحقیق قرار دادند و قد، وزن و دور کمر آنان را اندازه گرفتند.

  آنان از شرکت کنندگان در مورد مقدار فعالیت تفریحی تعداد ساعاتی که در هر هفته فعالیت‌هایی نظیر دویدن آرام و دوسیکل سواری انجام می‌دهند و مقدار فعالیت فیزیکی شغلی‌شان که بصورت بی تحرک (بعنوان مثال کارمندان دفتری)، ایستاده (نظیر یک آرایشگر)، کار فیزیکی (نظیر پرستاری) یا کار دستی سنگین (نظیر کارهای ساختمانی) سوال کردند.

  پژوهشگران، مقدار فعالیت‌های تفریحی و شغلی شرکت کنندگان را با هم ادغام کردند و در ۴ گروه قرار دادند: فعال، نسبتا فعال، نسبتا غیر فعال و غیر فعال.

  ۱۲ سال بعد، پژوهشگران اطلاعاتی درباره تعداد شرکت کنندگانی که از وقت آغاز این مطالعه، فوت کرده بودند و دلیل مرگ آنان جمع آوری کردند. نتیجه ، تعجب آور نبود هرچه مردم، فعالتر بودند، ریسک مرگ کمتری داشتند زمانی پژوهشگران، گروه نسبتا غیر فعال را با گروه غیر فعال مقایسه کردند، تمام چیز جالب‌تر شد. مقدار مرگ و میر گروه نسبتا غیر فعال ۲۰٪ کمتر از گروه غیر فعال بود.

  پژوهشگران می‌گویند که اگر شما در گروه غیر فعال قرار دارید، وقت بیشتری طول نمی‌کشد تا بتوانید جزء گروه نسبتا غیر فعال شوید. پس احتمال مرگتان را بطور قابل توجهی، با این کار کم شدن دهید: فقط به اندازه است روزی ۲۰ دقیقه پیاده روی نمایید. منتظر چه هستید؟بند کفش‌های ورزشی‌تان را ببندید و آغاز نمایید.


  نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد