چگونه پوست شفافی داشته باشیم؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

چگونه پوست شفافی داشته باشیم؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی


اگر به دنبال شفافیت پوست خود هستید بایست راههای مواظبت از آن را دانسته و به صورت مرتب مواظب پوست خود باشید.

پوست خود را تمیز نگه دارید:

آرایشی که بر روی صورت خود انجام می دهید قادراست لکه ها و جوش ها را مخفی سازد اما در عین حال قادر است رادیکال های آزاد را در پوست به دام بیندازد. پوست خود را به یاری پاک کننده هایی که شامل اسید سالیسیلیک دو درصد هستند، صبح، شب و بعد از باشگاه تمیز بشویید.

جوش های خود را نترکانید:

دست نزدن به جوش ها کار سختی است و ما این موضوع را به مناسبی درک می کنیم اما ترکاندن جوش ها و برآمدگی های صورت نتیجه ای جز التهاب، زخم شدن و ایجاد آکنه زیادتر نخواهد داشت. اگر واقعا به اینکار عادت کرده اید می توانید دست خود را با فشردن اسباب بازی ها مشغول نگه دارید.

مقاله مرتبط: جوش هایی که هرگز نبایست ترکاند!

اگر جوش ها را ترکاندید به نکات زیر توجه نمایید:

مناسب حالا که به جوش های خود دست زده اید دیگر کار از کار گذشته است. حالا ناحیه مورد دید را با بنزوئیل پروکسید ۲.۵ درصد و محصولات یکسان ضد عفونی نمایید. بعد از انجام اینکار از اسید سالیسیلک مصرف نمایید تا به از شدن منافذ بسته یاری نمایید.

به اصول پایبند باشید:

مواد تشکیل دهنده ای وجود دارد که در تحقیق های بالینی تایید شده اند( بنزوئیل پروکسید یا اسید سالیسیلیک). از این مواد مصرف نمایید. به آن ها حداقل شش هفته مجال بدهید تا کارایی خود را نشان دهند. اگر در طول شش هفته هیچ چیز تغییر نکرد، می توانید مطمئن شوید که این محصول برای شما کارساز و سودمند نیست. حالا وقت آن فرا رسیده است به سراغ دکتر کارشناس پوست بروید و از معالجه ای که او تجویز می کند مصرف نمایید.

رتنوئید را امتحان نمایید:

رتنوئیدها تنها برای چین و چروک سودمند نیستند. این مواد می توانند لکه های موجود در صورت را محو سازند، کلاژن تشکیل دهند و از بروز آکنه جلوگیری کنند. البته همه ی این موارد وقتی درست است که رتنوئید به درستی مورد مصرف قرار گیرد. در شب به جای اینکه از کرم شبانه برای آکنه مصرف نمایید، اندکی رتنوئید روی انگشت بریزید و آن را روی صورت بزنید.

معالجه را در مرحله های اولیه آغاز نمایید:

معالجه جوش و لکه بایست از همان روزهای اولیه آغاز شود اینکار قادراست زندگی لکه ها را کوتاه تر نماید. هدف نهایی شما رسیدن به شفافیت پوست است. برای رسیدن به این هدف بایست جلوی تشکیل آکنه را بگیرید و این موضوع بدین معنی است که پوست خود را به مناسبیمراقبت نمایید. از محصولات اکنه بر روی کل صورت مصرف نمایید.

در استفاده محصولات وابسته با پوست افراط ننمایید:

مصرف بیش از اندازه محصولات معالجه آکنه قادراست به خشک شدن پوست منجر شود و در بعضی از موارد سوختگی شیمیایی را به ارمغان آورد. میزان پیشنهاد شده از کرم را بر روی صورت بمالید و افراط ننمایید. کار خود را با مرطوب کننده عاری از روغن به پایان ببرید.

آرام باشید:

آرامش در چنین تقویتی بیشتر اسان نیست. ما نیز این موضوع را به مناسبی می دانیم اما هورمون های استرس تولید روغن و چربی را زیاد شدن می دهند و همین امر به بسته شدن منافذ و ایجاد جوش سر سفید منجر می شود. به همین خاطر بایست تلاش نمایید آرامش خود را حفظ نمایید. هر چیزی که سبب کم شدن استرس شما می شود را امتحان نمایید.

از پوست خودمراقبت نمایید:

محصولات وابسته با معالجه آکنه پوست را زیادتر از قبل آماده ضرر های دراثر نور خورشید می کنند. به همین خاطر بایست از ضد آفتابی با SPF سی یا بالاتر از ۳۰ مصرف نمایید. به دنبال فرمول هایی باشید که برچسب غیر کومدوژنیک را دارند و منافذ را مسدود نمی سازند.

زخم ها را محو نمایید:

تنها به دلیل اینکه برآمدگی ها از روی صورت ناپدید شده اند نمی توانید آن را رها نمایید. از داروهای معالجه زخم که دارای اسید سالیسیلیک هستند مصرف نمایید یا از دکتر کارشناس یاری بگیرید.