لاغری با چربی های قهوه ای بدن - 5 راه کاهش وزن با افزایش چربی قهوه ای | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

لاغری با چربی های قهوه ای بدن - 5 راه کاهش وزن با افزایش چربی قهوه ای | مجله سلامت و دانلود مداحی


زمانی که وزن کم می‌نمایید و چربی می‌سوزانید، تمام چیز در هاله‌ای از ابهام است. اما تحقیقی جدید نشان می‌دهد که امکان پذیر است خاصیت های در چربی قهوه ای وجود داشته باشد.

پژوهشگران مدت‌هاست متوجه شده‌اند که خیلیی از ما میزان بیشتری چربی سفید داریم: گونهی از چربی که ریسک مریضی قلبی، دیابت و دیگر مسائل وابسته با تندرستی را زیاد شدن می‌‌دهد.

اما اکنون، در تحقیقی که به تازگی منتشر شده ثابت شد که زیاد شدن میزان چربی قهوه‌ای جسم امکان‌پذیر است، بافتی از چربی که سالم به دید می‌رسد و حتی به سوزاندن کالری‌ و چربی سفید اضافی جسم یاری می‌کند. خوشبختانه، راه‌های ساده‌ای برای زیاد شدن چربی قهوه‌ای وجود دارد که جملهند از:

 1. خودتان را از گرسنگی نکشید، پرخوری هم ننمایید.

ما به نرون‌های مرتب کردن‌کننده گرسنگی در مغز اطمینان می‌کنیم تا زمانی که به میزان به اندازه خوراکی خوردیم آگاهمان کنند. اکنون وظیفه‌ی دیگری نیز بر پیمانه این نرون‌ها محول شده. پژوهشگرین در دانشکده‌ی دکتری یال گرفتنند که در جسم موش‌ها نیز این نرون‌ها چربی‌های متداول را به قهوه‌ای شدن تشویق می‌کنند.

در مطالعه‌ای که در مجله‌ی سلول منتشر شد، آمده است که استفاده کالری اندک مانع از تبدیل چربی سفید به چربی قهوه‌ای می‌شود، در حالی که استفاده آن به مقدار کافی، تا حد سیر شدن، سبب عملکرد نرون‌ها و تبدیل چربی سفید به قهوه‌ای می‌شود. تحقیقی دیگر نشان می‌دهد که پرخوری قادراست زیان آور باشد: پرخوری کردن نه تنها سبب زیاد شدن چربی سفید جسم می‌شود، بلکه توانایی چربی قهوه‌ای در کالری سوزی را مختل می‌کند.

خصوصیات سیب برای چربی سوزی

 1. سیب میل کنید.

میل کردن یک سیب در روز شما را از پزشک و چربی دور نگه ‌می‌دارد، پژوهشگران در دانشگاه لووا گرفتنند که اسید اورسولیک (موجود در پوست سیب که سبب درخشش‌ آن می‌شود)سبب زیاد شدن چربی قهوه‌ای در جسم موش‌ها می‌شود، حتی اگر با رژیمی پر چرب غذا شوند.

 1. ورزش نمایید.

اگر پای سوزاندن چربی و لاغری در میان باشد، حرکت دادن جسم کار ساده‌ای به‌دید می‌رسد. نتایج تحقیقات بر مبنای موفقیت مردمیست که به صورت منظم در باشگاه ورزش می‌کنند؛ در مطالعه‌ای که بر مبنای آزمایشات انجام شده بر روی حیوانات در مجله‌ی مکانیسم‌ها و الگو‌های مریضی منتشر شد (Disease Models and Mechanisms) نشان می‌دهد که ورزش کردن سبب ترشح آنزیمی به نام آیریسین/ فیبرونکتین می‌شود که سلول‌های چربی سفید را به چربی قهوه‌ای بدل می‌کند.

تحقیقی جدیدتر که در نشست سالانه انجمن دیابت امریکا در سال ۲۰۱۳ ارائه شد حاکی از آن است که ورزش سبب سرعت قسمتیدن به شکل‌گیری چربی قهوه‌ای در جسم آقایان می‌شود، خاصیت ها آن حتی ۱۲ هفته پس از ورزش همچنان دنباله دار خواهد بود، حتی اگر این ورزش دوسیکل سواری باشد.

 1. ترموستات را غیر فعال نمایید

زمانی که هوای بیرون وحشتناک سرد است، شاید برای چربی سوزی خاصیت های داشته باشد، نتایج مطالعه‌‌ی منتشر شده در مجله‌ی تحقیقات بالینی (Clinical Investigation) آقایان جوان که چربی قهوه‌ای فعال آنان کمتر از مقدار متوسط بود را مورد مطالعه قرار داد، از آنان خواسته شد تا برای مدت ۶ هفته، در اتاقی با دمای ۶۳ درجه فارنهایت به مدت دو ساعت در روز بنشینند.

آن‌ها در هوای سرد در مقایسه با دمای طبیعی داخل ۱۰۸ کالری زیادتر می‌سوزاندند. حتی مناسبتر از این، بعد از ۶ هفته بدن‌ آنان زیادتر از ۲۸۹ کالری در هوای سرد می‌سوزاند، همین امر سبب شد پژوهشگران فرض کنند، سرما فعالیت ژن‌هایی که چربی سفید را به چربی قهوه‌ای تبدیل می‌کند زیاد شدن می‌دهد.

 1. تولید ملاتونین بدنتان را برانگیختن نمایید.

هورمون ملاتونین نه تنها به مرتب کردن سیکل خواب و بیداری یاری می‌کند، بلکه بر اساس تحقیقی که در مجله‌ی پپینه‌آل (Pineal Research) منتشر شد، نمایان شد در صورت ترشح ملاتونین درصد چربی ” beige” در موش‌های صحرایی زیاد شدن می‌یابد، که در چربی سوزی قابلیتی یکسان با چربی قهوه‌ای دارد.

اگر برای استفاده مکمل‌ها وسوسه شده‌اید، متخصصان راه‌های مناسبتری را برای برانگیختن تولید طبیعی آن در جسم توصیه می‌دهند از جمله: قرار نگرفتن دربرابر نور تلویزیون، کامپیوتر و دیگر صفحه‌ نمایش‌ها در طی شب، قرار گرفتن دربرابر نور خورشید در طول روز و میل کردن خوراکی های لبریز از ملاتونین نظیر بادام، گوجه فرنگی، تارت گیلاس، هل و گشنیز.

۳ دیدگاه

 1. ❖ آرش در فروردین ۲۰, ۱۳۹۴در۲:۵۶ ب٫ظ

  قابل توجه دوستان…..

  من بیشتر راههای کم شدن وزن رو امتحان کردم ..هیچ کدام خاصیت ندارد تنها راهش فعالیت بدنی و رژیم خوراکی خوب هست ..اونم تا یک حدی پاسخ میده و نه زیادتر …
  جواب ›

 2. دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد