رژیم لاغری در فصل زمستان - 21 غذای رژیمی برای کاهش وزن در سرما | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

رژیم لاغری در فصل زمستان - 21 غذای رژیمی برای کاهش وزن در سرما | مجله سلامت و دانلود مداحی


آیا در این زمستان می خواهید به وزن ایده آل خود برسید و چربی های شکمتان را آب نمایید؟ با مجله تندرستی همراه شوید تا با ۲۱ ماده خوراکی عالی برای کم شدن وزن در زمستان آشنا شوید:

 1. پستوی دانه کدوتنبل

شما می‌توانید دانه‌های کدو تنبل را با ریحان، پنیر پارمسان و سیر ترکیب نمایید تا یک پستوی عالی داشته باشید. همینطور می‌توانید آن را تفت دهید و بر روی سالاد خود بریزید. برای اینکه بتوانید از مزایای آن مناسبترین مصرف را ببرید، در سوپ خود اضافه نمایید.

 1. چای سبز داغ

با فرا رسیدن فصل زمستان، اگر بتوانید هر روزه ۴ الی ۵ فنجان چای سبز داغ میل کنید نه تنها گرم خواهید شد بلکه شتاب متابولیسم جسم نیز زیاد شدن نمایان می‌کند و کالری‌های زیادتری سوزانده می‌شود. در چنین تقویتی چربی‌های شکمی نیز آب خواهد شد. این موضوع به دلیل پلی فنولی است که در چای سبز یافت می‌شود. این پلی فنول با نام EGCC شناخته شده است.

همینطور چای سبز شامل آمینو اسید تیانین است که هوشیاری ذهنی و آرامش را برای شما به ارمغان می‌اورد و به شما یاری می‌کند تصمیمات منطقی و عاقلانه ای بگیرید. به همین خاطر به جای استفاده خوراکی های پر چرب و پر کالری به خوراکی های سالم روی خواهید اورد.

 1. کلم بروکسل تفت داده شده

این گیاه با وجود مواد غذایی بی‌شماری که در خود دارد یکی از خوراکی های عالی برای جسم محسوب می‌شود. شما می‌توانید کلم بروکسل را با ادویه‌های متفاوت تفت دهید و مواد غذایی دیگری به آن بیفزایید. این ماده یکی از گیاهان ایده آل برای کم شدن وزن است زیرا لبریز از فیبر است و قادراست سم زدای مناسبی برای جسم باشد.

مقاله مرتبط: خصوصیات کلم بروکسل
 1. حمص چغندر

برای اینکه رنگ صورتی به حمص خود بدهید، آن را با چغندر ترکیب نمایید. وقتی که چغندر را می جوشانید، دو قاشق خوراکی خوری آب لیموی تازه به آن اضافه نمایید تا بتواند رنگ زیبا و درخشان آن را حفظ کند. بعد از اینکه آن را به نخود، روغن زیتون و تاهینی اضافه کردید و حمص را ایجاد نمودید، رنگ صورتی زیبایی خواهید داشت.تلاش نمایید از دستور پخت‌های دیگری برای مصرف چغندر در مواد خوراکی مصرف نمایید.

 1. آلو خشک

تابستان مناسبترین وقت برای آماده میوه‌های خشک است. پاییز و زمستان نیز مناسبترین وقت برای اضافه کردن این مواد به رژیم خوراکی است. آلوی خشک یکی از مناسبترین مواد طبیعی برای معالجه یبوست است.

میل کردن چهار الی پنج عدد آلوی خشک در روز، سه گرم فیبر وارد جسم می کند. نیمی از فیبر موجود در آن نامحلول است و به شتاب خوراکی در روده یاری می‌کند. نیم دیگر آن فیبر محلول با شتاب پایین است که برای خوب شدن سیری خیلی سودمند است و قادراست کلسترول خون را پایین بیاورد و میزان قند خون را مرتب کردن نماید. هر دو گونه فیبر به تندرستی روده‌ها یاری می‌کند.

 1. کدو حلوایی و اسپاگتی

وقتی که هوا سرد است، کدو حلوایی به همراه اسپاگتی یکی از مناسبترین جانشین‌ها برای اسپاگتی تنهاست. این خوراکی یک نوبت خوراکی سالم است و تنها یک عهده از آن ۴۰ کالری دارد. این میزان کالری محدوده ۷۵ درصد کمتر از کالری گرفتنی از یک عهده پاستای ساده است.

همینطور این ماده لبریز از فیبر است. این موضوع بدین معناست که قادراست مدت وقت بیشتری شما را سیر نگه ‌دارد و به کم شدن چربی‌های شکمی یاری کند.

 1. کیوی

این میوه امکان پذیر است ظاهر کوچکی داشته باشد اما در برگیرنده اکتینیدین است. همانطور که می‌دانید اکتینیدین آنزیم منحصر به شخصی است که در کیوی یافت می‌شود و با عدم موفقیتن پروتئین در جسم به هضم خوراکی یاری می‌کند. کیوی همینطور لبریز از فیبر و پروبیوتیک است که به روده یاری می‌کند تندرستی مناسبتر و زیادتری داشته باشد.

تحقیقات نشان داده است که استفاده هر روزه کیوی به اجابت مزاج یاری می کند. به همین خاطر نصف عهده از آن قادراست خیلی سودمند باشد.

 1. رازیانه

تقریبا تمام سبزیجات برای تندرستی جسم سودمند هستند زیرا به محرک‌هایی که سبب برانگیختن معده می‌شوند و نفخ را ایجاد می‌کنند یاری می‌کند از معده خارج شود. در این میان رازیانه قدرت شگفت انگیزی دارد. این ماده در پاییز و زمستان خیلی عالی است و به کم شدن نفخ و گاز معده یاری می‌کند.

رازیانه منشا مناسبی از پتاسیم است و به بازسازی تعادل طبیعی میزان مایعات در جسم و خوب شدن نفخ یاری می‌کند.تلاش نمایید آن را به سالاد و خوراکی های خود اضافه نمایید.

 1. قارچ

اگر بدانید قارچ چه مزایای شگفت انگیزی برای جسم دارد حتما از آن در نوبت‌های خوراکی خود مصرف خواهید کرد. فصل پاییز مناسبترین وقت برای آماده سس‌های مبتنی بر گوجه فرنگی و قارچ است. همینطور شما می‌توانید آن را تفت دهید و به سالاد و خوراکی های خود بیفزایید.

مصرف قارچ به دلیل دارا بودن چربی و کالری اندک قادراست به کم شدن چربی‌های شکمی و صاف شدن آن یاری کند.

 1. برنج قهوه ای

میل کردن مواد خوراکی سالم نیز امکان پذیر است سبب ایجاد گاز و نفخ معده شود. برنج قهوه ای تنها خوراکی ی نشاسته داری است که سبب ایجاد گاز معده نمی‌شود.

 1. کدو حلوایی زمستانی

بله شما می‌توانید کدو حلوایی را در پاییز نیز آماده نمایید. اما کدو حلوایی های زمستانی پوست ضخیم تری دارند و به وقت پخت زیادتری احتیاج خواهند داشت. به همین خاطر یک خوراکی ی اصلی محسوب می‌شود.

 1. سیب

یکی از مناسبترین و طبیعی ترین مواد برای کم شدن وزن سیب است. شما می‌توانید سیب را به صورت خام استفاده نمایید، روی آن دارچین بپاشید یا با دیگر مواد بپزید. از میل کردن بیش از اندازه سیب پیشگیری نمایید. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که میل کردن سیب قبل از نوبت خوراکی تعداد کالری گرفتنی را کم شدن می‌دهد.

 1. پسته

پسته نیز به دلیل دارا بودن مواد غذایی بی‌شمار مناسبترین ماده برای آب کردن چربی‌های شکمی و کم شدن وزن است. این ماده ترکیب جالبی از پروتئین، فیبر و اسیدهای چرب سالم دارد و قادراست در طول روز شما را سیر نگه دارد. به دلیل پوستی که بر روی پسته وجود دارد ، به شما یاری می‌کند از میل کردن بی پروا پیشگیری نمایید.

رنگ سبزی که در پسته مشاهده می‌نمایید به دلیل آنتی اکسیدان‌هایی است که در آن یافت می‌شود. بعضی از مواد خوراکی سبب ایجاد گاز و نفخ در معده می‌شوند اما پسته چنین نیست.

 1. سبزیجاتی با برگ سبز

این سبزیجات لبریز از آنتی اکسیدان‌های متفاوت هستند و می‌توان از آن در آماده سوپ و دیگر مواد مصرف کرد. کلم پیچ خود را اندکی ماساژ دهید تا فیبر موجود در آن اندکی بشکند سپس ان را با سیر و روغن زیتون تفت دهید.

اسفناج را در اسموتی‌های خود با موز ترکیب نمایید تا یک ماده سبز رنگ قدرتمند برای صبحانه داشته باشید. برگ چغندر را به سوپ خود اضافه نمایید. بافت این سوپ قادراست مدت وقت زیادتری سیر نگه دارد.

 1. فلفل تند

فلفل تند یکی از مناسبترین خوراکی ها برای کم شدن وزن محسوب می‌شود. کپسایسین فلفل متابولیسم جسم را برانگیختن می‌کند و به سوزاندن کالری‌ها یاری بی‌شماری خواهد کرد.

 1. کفیر

اگر به دنبال یک ماده سالم برای زمستان هستید کفیر را انتخاب نمایید. کفیر هنظیر ماست است اما مزایای زیادتری نسبت به آن دارد زیرا موجودات فعالی در آن وجود دارد که دستگاه گوارشی از آن غذا می‌کند.

اگرچه کفیر جزو لبنیات است اما ۹۹ درصد عاری از لاکتوز است زیرا موجوداتی که در آن وجود دارد لاکتوز را می‌شکنند. شما می‌توانید کفیر را برای صبحانه خود میل نمایید یا از آن به عنوان ماده غذا بعد از ورزش مصرف نمایید.

 1. سیب زمینی پخته شده یا تفت داده شده

سیب زمینی چربی خیلی اندکی دارد و کربوهیدارت های پیچیده و فیبر بیشتری در آن یافت می‌شود. همین امر به شما یاری می‌کند مدت وقت بیشتری سیر باشید.

 1. کدحلوایی

اگر آن را به صورت کنسروی استفاده می‌نمایید مطمئن شوید که از گونه شیرین شده مصرف نمی‌نمایید. کدو حلوایی فیبر خیلی بیشتری دارد. همین امر سبب شده است یک ماده عالی برای آماده دسر های کم کالری باشد. شما می‌توانید اندکی دارچین به آن اضافه نمایید و میل نمایید.

نصف عهده کدو حلوایی تنها ۴۰ کالری و ۵ گرم فیبر دارد. به همین خاطر استفاده آن سبب می‌شود شکم صافی داشته باشید و از شر یبوست خلاص شوید. همینطور شما می‌توانید از کدو حلوایی به عنوان ماده جانشین در روغن‌ها و کره‌ها مصرف نمایید.

 1. لیمو

این میوه جزو خانواده مرکبات است و می توان از آن در همه ی فصول سال مصرف کرد. اگر شما نیز گرفتار نفخ یا گاز معده می‌شوید می‌توانید با میل کردن لیمو از این موضوع بکاهید. شما می‌توانید لیمو را با یخ میل نمایید یا در آب داغ بریزید.

ویتامین C موجود در لیمو به کم شدن نفخ شکم یاری می‌کند. برای مزه قسمتیدن به ماهی کافیست از لیمو مصرف نمایید.

 1. کینوا

مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی غذا بالینی نشان می‌دهد مردمی که از غلات سبوس دار مصرف می‌کنند چربی شکمی زیادتری نسبت به دیگر مردم از دست خواهند داد.

کینوا نه تنها یکی از غلات سبوس دار محسوب می‌شود بلکه نصف عهده از آن ۱۱ گرم پروتئین سیرکننده دارد و جلوی گرسنگی بیش از اندازه را می‌گیرد. کینوا لبریز از فیبر است و سبب می‌شود سموم و مواد مضر از روده پاکسازی گردد.

مقاله مرتبط: کینوا چه خصوصیاتی دارد؟
 1. گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ترکیب جادویی از آب و پتاسیم است و همین امر سبب می‌شود برای دفع سدیم اضافی از معده سودمند باشد و نفخ آن را کم شدن دهد. همینطور این ماده لبریز از فیبر است و کالری خیلی اندکی دارد. به همین خاطر می‌توانید میزان بیشتری از گوجه فرنگی را بدون بی قراری از زیاد شدن وزن میل نمایید.