همه چیز درباره طب سوزنی - طب سوزنی چیست و چه کاربردی دارد؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

همه چیز درباره طب سوزنی - طب سوزنی چیست و چه کاربردی دارد؟ | مجله سلامت و دانلود مداحی


طب سوزنی در نگاه اول امکان پذیر است ترسناک باشد، اما بعضی از تحقیقات نشان می دهد این طب قادراست به معالجه بعضی از مریضی ها یاری کند.

اگر طب سوزنی به عنوان گونهی از معالجه به یک شیوه جدید تبدیل شود، امکان پذیر است به دید اندکی وحشتناک برسد. چطور می توان سوزن ها را به پوست شما چسبانید؟ آیا صدمه نمی بینید؟

مناسب، نه، قطعا این شیوه آنگونه Ú©Ù‡ شما تصور Ù…ÛŒ نمایید دردناک نیست. این طب بیش از Û²ÛµÛ°Û° سال مورد مطالعه Ùˆ تمرین قرار گرفته است. برخی از مردم طب سوزنی را با یقین کامل به عنوان “معجزه” به منظور خوب شدن کیفیت زندگی خود Ù…ÛŒ شناسند زیرا بعضی از مطالعات نشان Ù…ÛŒ دهد این طب قادر به معالجه تمام چیز از افسردگی Ùˆ آلرژی گرفته تا مریضی صبحگاهی Ùˆ گرفتگی های Ø´Ú©Ù…ÛŒ است.

اجازه دهید نگاه دقیق تری به طب سوزنی بیندازیم.


طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی رویکرد مبتنی بر طب چینی باستان است Ú©Ù‡ برای معالجه گونه های تقویت با ایجاد نقاط ویژه روی پوست با سوزن مورد مصرف قرار Ù…ÛŒ گیرد. پل کمپیستی، کارشناس طب سوزنی مجاز با MS در طب سنتی شرقی، چنین توضیح Ù…ÛŒ دهد: “[طب سوزنی] یک شیوه با تهاجم اندک برای برانگیختن مناطق پربار از عصب میزان پوست به منظور اثر گذاشتن بر روی بافت، غدد، هیکل Ùˆ عملکرد های متفاوت جسم است.”

کمپیستی Ù…ÛŒ گوید: “هر سوزن طب سوزنی یک ضرر Ú©ÙˆÚ†Ú© در محل ایجاد Ù…ÛŒ کند. اگرچه این زخم خیلی Ú©ÙˆÚ†Ú© است اما به اندازه به اندازه سیگنال های مورد احتیاج برای جوابگویی را ایجاد Ù…ÛŒ کند.”

این جواب شامل برانگیختن سیستم ایمنی بدن، ترویج گردش خون به منطقه مددید، خوب شدن زخم Ùˆ مدولاسیون درد است.” تحقیقات معاصر در مورد طب سوزنی عمدتا بر این دیدیه متکی است.


فلسفه پشت طب سوزنی چیست؟

فلسفه چینی در مورد طب سوزنی اندکی پیچیده تر است، زیرا عمل باستانی بر روی علوم Ùˆ دکتری متکی نیست. “آنان معتقد بودند Ú©Ù‡ جسم انسان به وسیله یک نیروی ناتمام نامرئی پر شده Ùˆ متحرک است Ú©Ù‡ آنان را”Qi” ندلگرمیند Ùˆ وقتی Ú©Ù‡ Qi به مناسبی جریان داشت Ùˆ به تمام محل های خوب حرکت Ù…ÛŒ کرد، شخص تندرستی ذهنی Ùˆ جسمی مناسبی را تجربه Ù…ÛŒ کرد.

زمانی که Qi به اشتباه (مسدود شده یا ضعیف) جاری می شود به مریضی منجر می گردد.

مفهوم Qi بیشتر پیچیده نیست – Ù…ÛŒ توانید آن را به عنوان عمل طبیعی جسم فرض نمایید. گاهی اوقات زمانی احساس نگرانی Ùˆ استرس Ù…ÛŒ نمایید زیادتر آماده دچار به مریضی هستید.

زمانی که شما آرام و سالم هستید، جسم شما از لحاظ جسمی نیز این را نشان می دهد. باارزش تر از تمام، خلق و خوی شما، تندرستی روان و رفاه عمومی بر تندرستی جسمی شما اثر می گذارد. درنتیجه، طب سوزنی به دنبال یاری به مردم در دستیابی به تعادل یا Qi است، و بنابراین، به خوب شدن خیلیی از مریضی ها یاری می کند.

همینطور بخوانید: معالجه ریزش مو با طب سوزنی

طب سوزنی چه کاری انجام می دهد؟

به علت ها متفاوت امکان پذیر است به طب سوزنی دلبسته شوید – به عنوان مثال، من برای معالجه سردرد مزمن Ùˆ فشار سینوسی خودم از این طب مصرف Ù…ÛŒ کنم.در اینجا فقط بعضی از ادعاهای موجود برای معالجه مریضی ها را با هم مرور Ù…ÛŒ کنیم:

 • آلرژی
 • نگرانی Ùˆ افسردگی
 • آرتروز
 • درد مزمن، اکثر در گردن، کمر، زانو Ùˆ سر
 • فشار خون
 • بیخوابی
 • سندرم قاعدگی Ùˆ PMS
 • میگرن
 • مریضی صبحگاهی
 • رگ به رگ شدن
 • سکته مغزی

بعضی از مطالعات انجام شده حتی نشان می دهد که طب سوزنی قادراست در معالجه سرطان و مولتیپل اسکلروزیس سودمند باشد، اما تحقیق برای این تقویت ممحدوده است و مطالعات زیادتری برای تأیید مزایای این طب احتیاج خواهد بود.

همینطور بخوانید: طب سوزنی برای جوش صورت

شواهد اندکی برای معالجه مریضی های زیر با طب سوزنی وجود دارد:
 • آکنه
 • درد Ø´Ú©Ù…ÛŒ
 • درد سرطان
 • چاقی
 • بیخوابی
 • ناباروری
 • دیابت
 • اسکیزوفرنی
 • گرفتگی گردن
 • وابستگی به الکل

در حالی که شواهدی وجود ندارد که طب سوزنی یک معالجه معجزه آسا است، اما به دید می رسد شواهدی از معالجه های اهمیتمندی برای مردمی که امکان پذیر است تقویت و مریضی های متفاوت داشته باشند، وجود دارد.


مصرف طب سوزنی در زندگی واقعی:

در حال حاضر، اگر تقویتی داشته باشید که طب سوزنی برای معالجه آن دارای پشتوانه علمی است، از یک جلسه می توانید چنین انتظاری داشته باشید: یک جلسه طب سوزنی تا ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد، هر چند اکثر این وقت امکان پذیر است در مورد نشانه ها و بی قراری های شما مورد بحث قرار گیرد.

قسمت معالجه واقعی طب سوزنی امکان پذیر است محدوده ۳۰ دقیقه طول بکشد، اما لزوما سوزن در پوست شما برای زیاد مدت قرار نمی گیرد.

از لحاظ نتایج، تقریبا غیرامکان پذیر است بگوییم که چه انتظاری بایست داشته باشید زیرا هر شخصی به این طب بازتاب و جواب مختلفی می دهد.

هیچ جواب جهانی به طب سوزنی وجود ندارد. برخی از مردم بعد از انجام طب سوزنی احساس آرامش Ù…ÛŒ کنند Ùˆ امکان پذیر است اندکی خسته باشند، بعضی نیز امکان پذیر است احساس انرژی کنند Ùˆ برای هر چیز مهیا شوند.” “برخی از مردم در حال حاضر بهبودی را تجربه Ù…ÛŒ کنند Ùˆ بعضی نیز Ù…ÛŒ توانند قبل از اینکه متوجه تغییرات مثبت شوند، به چندین جلسه معالجه ای احتیاج داشته باشند.


با این حال رایج ترین جواب به طب سوزنی چیست؟

Kempisty Ù…ÛŒ گوید: “مردم احساس خوشحالی Ùˆ محبت Ù…ÛŒ کنند. بیان این احساس با کلمات سخت است اما طب سوزنی حس تمایز به مردم Ù…ÛŒ قسمتد. شما همینطور امکان پذیر است پس از یک معالجه احساس خستگی Ùˆ تغییر در میل کردن، خواب، یا تغییر عادات اجابت مزاج خود داشته باشید. بعضی از مردم نیز هیچ تغییری احساس نمی کنند.”


چگونه می توان کارشناس طب سوزنی نمایان کرد؟

اگر شخصی را می شناسید که تجربه مثبتی با یک کارشناس طب سوزنی داشته است می توانید از او بخواهید شما را به شخص مورددید ارجاع دهد. اینکار مناسبترین شیوه برای یافتن مردم کارشناس است. مطمئن شوید که شخص مورددید در طب سوزنی ماهر است و گواهینامه های مددید را دارد.


اگر کارشناس طب سوززنی در شهر شما وجود نداشته باشد چه کاری می توانید انجام دهید؟

نبایست خودتان این طب را در منزل انجام دهید. اینکار نه تنها علامت هایتان را بدتر می کند بلکه شیوه مناسبی برای تعادل Qi نیست.

اگر کارشناس طب سوزنی را در شهر خود نمایان نکردید می توانید از تای چی، یوگا و مدیتیشن مصرف نمایید تا جریان انرژی به قسمت های متفاوت جسم را ترویج نمایید.

اگر به دنبال شیوه یکسانی برای گرفتن نتایج یکسان طب سوزنی در منزل هستید می توانید نقاطی که برای طب سوزنی مصرف می شود را فشار دهید. به عنوان مثال اگر در دوران قاعدگی گرفتگی شکمی را تجربه می نمایید، بخش توخالی مچ پای خود را با انگشت شست بگیرید. این قسمت نشان دهنده نقاط K3 ، ۴ و۵ است.

اگر در خواب مسئله دارید می توانید دایره های یین تانگ که بین ابرو قرار دارد را مالش دهید. برای کم شدن درد کمر، مناسبتر است نقطه Du 26 را فشار دهید. این نقطه فضایی بین وسط بینی و لب بالایی است. شاید بتوان گفت دوست داشتنی ترین نقطه فشار،LI4 است. فشار دادن این نقطه که بر روی عضلات بین شست و انگشت ذکر قرار دارد به تسکین سردرد، دندان درد، استرس و درد گردن و صورت یاری می کند. اگر باردار هستید این نقطه را فشار ندهید.


مطلب هایی در مورد طب سوزنی:
 • برای گرفتگی Ø´Ú©Ù…ÛŒ در دوران قاعدگی، بخش توخالی Ù…Ú† پا را ماساژ دهید.
 • برای بی خوابی، نقطه دایره ای بین ابرو را بمالید
 • برای کمر درد، فضای بین وسط بینی Ùˆ لب بالایی را فشار دهید.
 • برای سردرد عمومی،تلاش نمایید عضلات بین انگشت شست Ùˆ ذکر را فشار دهید.

اگر در مورد نحوه آغاز کار مطمئن نیستید با یک کارشناس مشورت نمایید. کارشناس طب سوزنی قادراست نحوه اعمال فشار را به مناسبی شناسایی کند. طب سوزنی یک شیوه امن و سودمند برای زیادتر تقویت است اما نقادراست معالجه هر مریضی باشد.

اگر درد مزمنی دارید می توانید این طب را به یاری یک کارشناس امتحان نمایید. اگر هنوز در انتخاب این طب مردد هستید، با یک دکتر مشورت نمایید. او قادراست علامت ها، سابقه دکتری و تندرستی کلی جسم را برای این تقویت تحقیق کند.