5 نوع خال مشکوک به سرطان پوست - عکس انواع خال سرطانی | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

5 نوع خال مشکوک به سرطان پوست - عکس انواع خال سرطانی | مجله سلامت و دانلود مداحی


تمام ضایعات پوستی به معنی ریسک دچار به سرطان نیست اما گاهی اوقات بایست به سادگی آنان را نادیده نگرفت.

این موضوع را در دید بگیرید: انجمن سرطان پوست در آمریکا تخمین می‌زند که یک نفر از ۵ نفر در آمریکا در زندگی خود مبتلا به سرطان پوست خواهد شد. سالانه بیش از ۵.۴ میلیون مورد سرطان پوست معالجه می‌شود. برای هر شخصی که زیادتر وقت خود را زیر نور خورشید می‌گذراند، این اخبار امکان پذیر است اندکی بی قرار کننده باشد. مناسبترین شیوه برایمراقبت از سرطان پوست، دوری کردن از اشعه ماوارءبنفش و مصرف ضدآفتاب‌هایی خوب است. البته مصرف این موارد نیز نقادراست احتمال پیشرفت سرطان را به طور کلی از بین ببرد. به همین خاطر تحقیق تغییرات در پوست خیلی باارزش است. پژوهشگران بیان می‌کنند که ۶۰ درصد از خال‌های بدخیم توسط بیماران شناسایی می‌شود. متاسفانه، بعضی از این تغییرات در پوست به راحتی نادیده گرفته می‌شوند. به همین منظور قصد داریم در این مقاله به ۵ علامت سرطان پوست ذکر کنیم که امکان پذیر است توسط مردم نادیده گرفته شود.

خال‌های جدید با اندازه بیش تر از ۶ میلی متر:

یک خال یا لکه جدید به تنهایی نقادراست بی قرار کننده باشد اما به دلیل داشته باشید خال جدیدی که زیادتر از ۶ میلی متر اندازه دارد قادراست علامت اولیه ملانوم باشد.ملانوم تنها یک گروه سنی را هدف قرار نمی‌دهد درنتیجه بایست به فکر تحقیق‌های زیادتر و مصرف راهنمایی‌های پرشک کارشناس بیفتید.

علامت دیگری از خال‌های سرطانی، تکاملی بودن آن است. درنتیجه اگر در همان لحظه، متوجه مریضی‌ و مسئله پوستی نشدید، از صورت خود عکس بگیرید تا بتوانید بعدا آن را با دیگر تصاویر خود مقایسه نمایید. در صورت احتیاج از یک کارشناس پوست یاری بگیرید.

چرا زیادتر مردم از این خال‌ها به راحتی عبور می‌کنند: تحقیق خال‌هایی که قابل مشاهده نیستند خیلی سخت است. زیادتر این خال‌ها در پشت، گردن یا در مکان‌هایی که قابل دیدن نیستندپرورش نمایان می کنند. به دنبال یک شخص در خانواده خود باشید تا بتواند به طور مرتب خال‌های شما را مورد تحقیق قرار دهد.

خال‌های جدید با لبه‌های عجیب غریب:

یک خال غیر سرطانی، متقارن خواهد بود و اندکی نرم است و لبه‌های صاف و تمیزی دارد. اگر خال جدیدی که بر روی جسم شما ظاهر شده است، شکل متقارنی ندارد یا لبه‌های عجیب غریبی دارد حتما با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.با اینحال، اگر خال شما دارای لبه‌های محوشده است باز هم بایست به فکر تحقیق آن بیفتید.

چرا زیادتر مردم اینگونه خال‌ها را نادیده می‌گیرند: بسته به بینایی شما، امکان پذیر است هر چیزی از نگاه نزدیک تر به صورت محو و تیره و تار به دید برسد. افزون بر این، اگر بر روی پوست خود لکه‌های متفاوتی داشته باشید، تحقیق تمام آن‌ها اندکی سخت خواهد بود.

خال‌های جدید که رنگ غیر عادی دارند:

خال بایست رنگی بین قهوه‌ای و قهوه ای مایل به زرد داشته باشد یا اندکی صورتی باشد. وقتی که احساس کردید خال ایجاد شده بر روی پوست رنگ سیاه، قرمز، سفید یا آبی دارد بایست آن را به دقت تحقیق نمایید.این نوع خال‌ها اگر ترکیبی از رنگ قهوه ای و قهوه ای مایل به زرد باشد، قادراست علامت بدی باشد. یک خال بایست رنگ یکنواختی داشته باشد.

بسته به تن طبیعی پوست، امکان پذیر است رنگ غیر عادی خال در شما، بر روی جسم شخص دیگر غیر عادی نباشد. پس به این موضوع نیز توجه داشته باشید.

چرا زیادتر مردم چنین خال‌هایی را نادیده می‌گیرند: اگر خطوط قهوه ای مایل به زرد غیر عادی دارید، امکان پذیر استپرورش یک خال و تغییر رنگ آن را شناسایی ندهید. با این وجود خال جدید بایست رنگ یکنواختی داشته باشد. اگر چنین نبود حتما با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.

اگر برآمدگی بزرگ یاپرورش زگیل نظیر در جسم خود داشتید:

اگر برآمدگی دارید که به عنوان یک تاول کوچک در دید گرفته می‌شود و اندازه آن محدوده ۶ میلی متر است و در ۶ هفته ناپدید نشده است بایست آن را تحقیق نمایید. این گونه برآمدگی‌ها حتی خونریزی اندکی نیز دارند و زیادتر بر روی گردن و صورت پدیدار می‌شوند. این موضوع در موردپرورش تاثیرات زگیل نظیر بر روی پوست نیز درست است.این گونه موارد نیز امکان پذیر است نشان دهنده سرطان پوست باشد.

چرا اینگونه موارد نادیده گرفته می‌شود: اگر ورزشکار هستید یا بیرون از منزل کار می‌نمایید، وجود اینگونه موارد بر روی پوست برایتان عادی خواهد بود. اما در بعضی از مواردپرورش تاثیرات آکنه نظیر یا تاول کوچک قادراست دردسر ساز شود.در چنین تقویتی اگر تاثیرات در عرض چند هفته خوب شدن نیافت بایست از یک دکتر کارشناس یاری بگیرید.

تکه‌های فلس دار:

تکه‌های فلس دار و ناهموار بر روی بازوی شما امکان پذیر است چیزی زیادتر از پوست تیره نباشد اما اگر این نقطه اندازه ای زیادتر از ۶ میلی متر داشته باشد و در عرض شش هفته از بین نرود، بایست به آن توجه نمایید.این گزینه نیز قادراست علامت اخطار دهنده از سرطان سلول پایه‌ای باشد که اکثر دارای یک زخم خواهد بود. اگر بر روی جسم خود تعداد بیشتری از این نقاط را دارید امکان پذیر است بثورات جلدی باشد.

چرا این موارد توسط مردم نادیده گرفته می‌شود: بعضی از مردم فکر می‌کنند که این نوع موارد نشان دهنده پوست خشک است و به همین منظور از لوسیون‌ها و مرطوب کننده‌های متفاوت برای معالجه آن مصرف می‌کنند. اگر فکر می‌نمایید آفتاب سوختگی یا پوست خشک سبب ایجاد این موارد بر روی پوست شده است مناسبتر است چند هفته صبر نمایید و سپس با یک دکتر کارشناس مشورت نمایید.