رژیم روزه داری چه خواصی دارد؟ 6 فایده رژیم روزه گرفتن | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

رژیم روزه داری چه خواصی دارد؟ 6 فایده رژیم روزه گرفتن | مجله سلامت و دانلود مداحی


حرفی که این روزها در باب تندرستی و کم شدن وزن مد شده، رژیم روزه متناوب است. نترسید: برای بهره از آن کافیست فقط مدت کوتاهی آشپزخانه را ببندید. یکی از نسخه‌های متناوب روزه‌داری، میل کردن ۵۰۰ کالری در روز‌های روزه‌داری و نمیل کردن آنچه که در روزهای جشن می‌خورید، است.

گونه دیگری از روزه‌داری ترک خوراکی به مدت ۱۴ تا ۱۶ ساعت در روز است. در هر صورت، خوراکی نمیل کردن به طور شگفت‌انگیزی برای شما مناسب است. بیایید راه‌ها را مرور کنیم:

در دنباله با ما همراه شوید تا ۶ برتری رژیم روزه داری را تحقیق کنیم:

 1. چربی زیادتری می‌سوزانید.

اگر به‌ مدت ۶ ساعت یا زیادتر خوراکی نخورید، بدنتان برای سوخت‌وساز آغاز به سوزاندن چربی می‌کند. احتمالا به ‌همین دلیل پژوهشگران در دانشگاه النویز گرفتنه‌اند، مردمی که یک روز درمیان روزه می‌گیرند ۹۰٪ از چربی ذخیره شده در ران‌ها و باسن را کم می‌کنند. از دست دادن چربی در این مردم ۱۵٪ نسبت به مردمی که از رژیم‌های قدیمی هر روزه پیروی می‌کنند، زیادتر است.

 1. عضله‌ی زیادتری حفظ می‌نمایید.

زمانی که از طریق رژیم چند کیلو از وزنتان را از دست ‌دهید، در واقع تلفیقی از چربی و عضله را ازدست داده‌اید. اما با روزه‌داری (حداقل وقتی که یک روز در میان روزه می‌گیرید) عضله‌ی کمتری از دست می‌دهید.

این امر از ارزش ویژه‌ای برخوردار است، زیرا عضله‌‌ها در سوخت‌وساز جسم اثر عمده‌ای ایفا می‌کند؛ هر چه بافت چربی زیادتر باشد، هر روز کالری زیادتری سوزانده خواهد شد، همین امر سپری غیر قابل نفوذ در برابر جمع شدنچربی‌ها به شما می‌قسمتد.

 1. قند خونتان را کنترل می‌نمایید.

هرچند دکتران علت آن را نمی‌دانند، اما مطالعات متعددی در زمینه‌ی روزه‌داری متناوب حاکی از آن است که روزه‌داری حساسیت جسم به انسولین، هورمونی که قند خون را مرتب کردن می‌کند، را زیاد شدن می‌دهد. بنابراین، محافظی امن در برابر دیابت به دست می‌آورید.

 1. از مغزتانمراقبت می‌نمایید.

مطالعات پژوهشگران موسسه‌ی ملی سالخوردگی حاکی از آن است که روزه‌داری متناوب سببمراقبت از سلول‌های مغزی در برابر ریسکات روزانه می‌گردد.

آنان گرفتنند که در مغز موش‌های روزه‌دار عامل نورون‌زای مشتق شده از مغز، پروتئینی که از مرگ نورون‌ها پیشگیری می‌کند، زیادتر ترشح می‌گردد.

 1. به قلبتان یاری می‌نمایید.

طبق بعضی مطالعات، روزه‌داری سبب کم شدن کلسترول، تری‌گلیسیرید و فشار خون شده و بنابراین ریسک دچار به مریضی‌های قلبی را کم شدن می‌دهد.

 1. چربی شکم را آب می‌نمایید.

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۲ از سوی پژوهشگران دانشگاه النویز صورت پذیرفت نشان داد، پس از ۸ هفته رژیم روزه‌داری متناوب، ۹ سانت از سایز شکم روزه‌داران کم شده، البته صرف دید از اینکه در روزهای جشن رژیم کم چرب یا رژیم پرچرب داشته باشند.

۶ دیدگاه

 1. ❖ ناشناس در خرداد ۷, ۱۳۹۴در۹:۰۳ ب٫ظ

  سلام
  جواب ›

  • ❖ محسن در خرداد ۸, ۱۳۹۴در۱:۰۵ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز
   جواب ›

  • ❖ مریم در تیر ۱۸, ۱۳۹۴در۸:۲۴ ق٫ظ

   خیلی ممنون به دلیل مطالب جالب و سودمندتون. واقعا سایت جالب و به روزی هست.

   جواب ›
 2. ❖ ارغوان در خرداد ۸, ۱۳۹۴در۶:۱۳ ب٫ظ

  واقعا مطلب سودمندی بود و برای خیلی هایی که از روزه گرفتن بعنوان یک کار اشتباه یاد میکنن
  نظر های خودتون را برای دانلود مداحی قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد