درمان قارچ ناخن پا چیست؟ علت و راه رفع عفونت ناخن پا | مجله سلامت و دانلود مداحی

ناشر : دانلود مداحی

درمان قارچ ناخن پا چیست؟ علت و راه رفع عفونت ناخن پا | مجله سلامت و دانلود مداحی


شاید برای شما هم پیش آمده باشد که ناخن‌هایتان گرفتار مسئله شوند و ندانید مسئله چیست؟! در دنباله شما را با یکی از شایع‌ترین مسائل ناخن‌ها آشنا می‌کنیم:

قارچ ناخن چیست؟؟

ناخن قارچی یا همان قارچ ناخن عفونتی است که از طریق ترک در ناخن یا برش‌های موجود در پوست وارد جسم می‌شود. این عفونت قادراست رنگ ناخن شما را تغییر دهد یا آن را ضخیم‌تر نماید. همینطور این عفونت قارچی صدماتی را نیز به ناخن و پای شما وارد خواهد کرد.

از آنجایی که انگشتان پا اکثر گرم و مرطوب هستند، قار‌چ‌ها به مناسبی در آنپرورش می‌کنند. گونه های متفاوتی از قارچ وجود دارد و بعضی از اوقات قسمت‌های متفاوتی از ناخن را تحت اثر خود قرار می‌دهد.

اگر به صورت معالجه نشده رها گردد، عفونت قادراست به دیگر قسمت‌های ناخن، پوست یا حتی خود ناخن گسترش یابد.

علامت‌ها و نشانه ها قارچ ناخن:

ناخن عفونی همواره ضخیم‌تر از قسمت‌های عادی است و قادراست شکلی عجیب و تاب خورده به خود بگیرد. این نوع ناخن‌ها همواره زود می‌شکنند. ناخن هایی که عفونت دارند امکان پذیر است به رنگ زرد در بیایند.

بعضی از اوقات یک نقطه سفید بر روی ناخن نمایان می‌شود و در نهایت گسترش می‌یابد. وقتی که قارچ در زیر ناخن شما جمع شدننمایان کرد، قادراست شل شود و حتی گسترش نمایان کند. اینگونه قارچ‌ها همواره به پوست اطراف ناخن نیز سرایت می‌کنند.

چه کسانی آماده دچار به ناخن قارچی هستند؟

همواره آقایان زیادتر از خانم ها آماده دچار به این مریضی هستند. هر چقدر پیرتر باشید و سن زیادتری داشته باشید اقبال دچار نیز زیاد شدن نمایان می‌کند. مردم مبتلا به دیابت، پای ورزشکاران ، یک مریضی سیتم ایمنی ضعیف، مردم سیگاری و مردمی که در خانواده خود سابقه دچار به این گونه مریضی را دارند، ریسک دچاری بالاتری نیز خواهند داشت.

اگر وقت بیشتری را در آب می‌گذرانید یا ناخن پای شما ضرر دیده است، امحل دچار به قارچ ناخن نیز زیاد شدن نمایان می‌کند.

تشخیص علت قارچ:

از آنجایی که ناخن قارچی امکان پذیر است شبیه تقویت دیگری همانند پسوریازیس باشد، ابتدا بایست به یک دکتر کارشناس رجوع نمایید تا مریضی را شناسایی دهد. می‌توانید به یک کارشناس پا یا پوست رجوع نمایید. این مردم قسمتی از بخش‌های عفونی را برمی‌دارند و آن را به آزمایشگاه می‌فرستند تا علت ایجاد مسئله نمایان گردد.

راه های معالجه قارچ ناخن:

معالجه این مریضی به گونه قارچ و میزان عفونت ارتباط دارد. دکتر امکان پذیر است معالجه‌های ترکیبی زیر را امتحان کند:

  • کرممحلی که مستقیما روی ناخن قرار می‌گیرد.
  • قرص‌های ضد قارچی
  • برداشتن بخش ضرر دیده ناخن یا پوست
  • در بعضی از موارد، با مصرف جراحی کل ناخن بایست برداشته شود.

مواظب انگشتان پای خود باشید:

از آب و صابون برای شستشوی پای خود مصرف نمایید، سپس آن را با یک حوله تمیز خشک نمایید .ناخن‌های خود را به طور مرتب بگیرید. مطمئن شوید که ابزار مورد مصرف تمیز است . ناخن گیر را نیز با آب و صابون به مناسبی بشویید. سپس ان را با الکل تمیز نمایید.

پاهای خود را تمیز و خشک نگه دارید:

در مورد جوراب خود هوشمندانه رفتار نمایید. جورابی را انتخاب نمایید که بتواند رطوبت را از پای شما دور نگه دارد. آن‌ها را به طور مرتب عوض نمایید. مطمئن شوید که کفش خوبی دارید. کفش شما بایست از موادی ساخته شده باشد که اجازه عبور هوا را بدهد. در محیط‌های مرطوب از کفش خوب مصرف نمایید.

انگشتان پای خود را بشناسید:

همیشه انگشتان پا و ناخن‌های آن را تحقیق نمایید. اگر نمی‌توانید همه ی بخش‌های ناخن را مشاهده نمایید، از یک آینه مصرف نمایید. به دنبال تغییراتی در رنگ و بافت ناخن باشید. اگر متوجه ضرر دیدگی یا برش در انگشتان پا شدید آن را جدی بگیرید. اگر علامت‌های شما مناسبتر نشد یا اینکه تقویت وخیم‌تر گردید حتما به یک دکتر کارشناس رجوع نمایید.